» »

Vprašanje na temo termalnega epoksija

Vprašanje na temo termalnega epoksija

kewo ::

Imam "problem". Kupil sem dvokomponentno lepilo od Zalmana za bakrena rebra, ki jih bom prilepil na pomnilnik od grafe. Zanima me, če bom potem lahko odstranil rebra, ko bom grafo prodal in nanjo spet namestil originalni hladilnik.

Lepilo, ki sem ga kupil:

Zalman

steev ::

O tem je bilo veliko govora. Če se prav spomnim se ne da odstranit. Lahko pa podstraniš skupaj z ramom, tega pa vrjetno nočeš.

Bolje je, da namažeš s termalno pasto, pri robovih pa daš kapljico sekundnega lepila, se veliko lažje odstrani.
:|

kewo ::

Kaj pa tista fora, ko daš grafo v zmrzovalnik? Postane epoksi krhek in se hladilno rebro lepo odstrani?

Keyser Soze ::

V hladilnik butneš kartico(zavito v PVC vrečko) in ko zadeva dodobra "zmrzne" bolj na silo probaš zavrtet oz. potegnit dol rebra. Zadeva gre malo težje dol, ampak ponavadi ni problemov z ramom(tako da se po odstranitvi še vedno drži rebra). Pri meni(pa sem lepil z istim lepilom) teh težav ni bilo. Za koga drugega pa ne bom rekel.

Zadeva je tvegana, a nič bolj kot z sekundnim, s tem da ni nobenih sledi na ramu kasneje, kot pri sekundnem.

kewo ::

Uporabil si isto lepilo in težav ni bilo. Fino.;)

Je še kdo probal?

kewo ::

Še kdo s kakšnim nasvetom?

bajker ::

Nekje (nimam več pojma kje) sem prebral, da je folk odstranil hladilnik z grafične tako, da je dal kartico za 15 min v vodo.
Nisem probal in ne vem, če deluje, to je le kot informacija.

Eddy ::

Jaz sem pa slišal, da naredi takole... nekaj ur igraj ali poženi program ki ti grafiko močno obremeni.
Posledica tega bo da se lepilo znehča in boš lažje odstranil rebra.
Če pa boš delal na "suho" boš verjetno uničil grafično, tako kot jaz 9000pro :8)
www.ekwaterblocks.com

kewo ::

Vredu fantje:) Nalepil sem hladilna rebra z epoksijem, ko jih bom pa odstranjeval, se pa slišimo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstranim rebra z moje grafične?

Oddelek: Navijanje
141823 (1190) fulgur
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231394 (1179) MrX
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505744 (4871) sharp
»

Hladilna rebra pri gf2mx400

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71098 (965) Jst
»

Kako dat rebra gor?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81404 (1278) jRk0

Več podobnih tem