» »

Zakaj Kako S čim

Zakaj Kako S čim

Fupi ::

Men se je včeri sistem podru oz. nepridem več v sistem. Potem sem disk priklopu na drug comp sm pršu do podatkov, samo v Moje dokumente pa nemorem prit mi napiše da nimam dovolj pravic. Kako bi lahk pršu do svojih dokumentov z drugega računalnika????
LP
Je kar je bo kar bo...

Oven-2k ::

Skrivnost je v linuxu :) Sam sem rešil bratrančeve podatke iz diska s sesutim sistemom na sledeči način:

- Na svojem disku sem že imel FAT32 particijo (Linux namreč na NTFS ne zna (še) (zanesljivo) pisati, zato FAT32).
- Zagnal sem Linux - v tem primeru FC3, ki sem ga imel že nameščenega - sicer lahko uporabiš tudi kak LiveCD (Slix, S-T Linux,...).
- Namestil driverje za branje NTFS (nekatere distribucije imajo to že vključeno v kernel, nekatere pa potrebujejo inštalacijo driverjev).
- Priklopil (mount) v linuxu disk s sesutim sistemom.
- Skopiral podatke iz diska s sesutim sistemom na FAT32 particijo svojega diska.
- Nazdravil s šampanjcem, na uspešno opravljeno reševalno akcijo :)

Linux se namreč požižga na te takoienovane "pravice", ki jih pridno upoštevajo Windowsi. Če le podatki niso enkriptirani, potem se s takim postopkom omenjeni problem da rešit.
Rok

ToniT ::

Da se tudi z windows xp. Samo prevzameš lastništvo nad direktorijem in si nastaviš pravice!

Oven-2k ::

Hm... Toni, dej prosim razloži mal bol natančno... Če obstaja taka udobnejša pot do tega, se raje ne bom več matral na tisti svoj način :)
Rok

ToniT ::

Desni klik na direktorij (ali datoteko) -> Sharing and security->Security-Advanced->Owner.
Tam imaš napisanega prejšnjega lastnika (verjetno se bo videla samo ena dolga številka) in potem zamenjaš lastnika. Ko to narediš, lahko nastavljaš pravice.
Seveda zadeva ne deluje na kriptiranih direktorijih (datotekah). Tam ni rešitve...

Oven-2k ::

OK, tule nekaj ni vredu. Regrat ima administratorski račun, in za svoje dokumente je izbral možnost "Make this folder private". Ko se prijavim jaz s svojim - prav tako administratorskim - računom, poskusim odpreti "Regrat's Documetns"

Posledica je pričakovana:


Sledim tvojim navodilom:


In pričaka me okno, kjer nekako ni tistega, kar ti opisuješ...


Now what? Where do I click 8-O ?
Rok

ToniT ::

Izklopi simple file sharing!

Tools->Folder options->View
Tam nekje na koncu imaš možnost Use simple file sharig....
Vrži kljukico stran!

Oven-2k ::

Hah :D Deluje! Hvala.
Rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MIRC???

Oddelek: Programska oprema
111509 (1158) sweety81
»

Win32/TrojanProxy.Mitglieder.NAF in neodzivni programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
7905 (843) nicjasno
»

rešitev problema v XP jih

Oddelek: Pomoč in nasveti
5889 (797) Oven-2k
»

Photoshop/ImageReady: izvoz slice-a kot transparentnega gifa

Oddelek: Programska oprema
61267 (1209) Oven-2k
»

Kako zvem svoj ip?

Oddelek: Omrežja in internet
72184 (2003) Oven-2k

Več podobnih tem