» »

AC odsek pri Vrhniki - neznosen smrad

AC odsek pri Vrhniki - neznosen smrad

iskra ::

Vsakič, ko se peljem mimo Vrhnike po avto cesti, se ne morem načuditi vonjavam, ki prihajajo iz bližnje okolice izhoda za Vrhniko. Nekaj gnilega, zažganega, skratka neznosno.

Morda kdo ve od kod ta smrad in zakaj ni poskrbljeno za odstranitev? Takšen smrad s sabo prinaša verjetno veliko kemikalij, ki ne sodijo v podtalnico in ozračje.

V okolici NG (MIP, Ajševica) je pred leti prav tako smrdelo po drobovini, ki jo je MIP takrat puščal kdovekje in so zadevo odstranili. Na Vrhniki pa stvar kar drži tempo zadnja leta.

Še dobro, da se samo peljem mimo, da ni tam kakšnega počivališča ...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.
  • spremenil: iskra ()

bmen ::

N drugi strani AC imaš smetišče, kjer se poleg odpadkov vrhniških domov "shranjujejo" tudi odpadki iz Usnjarne in ostalih fabrik na Vrhniki. Smrad je še posebej rakrat, ko je zračni tlak nizek še posebej močan ;-\
... B ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmen ()

iskra ::

Usnjarna? Nice :( Te mesno predelovalne panoge vedno prinesejo nekaj neuporabnih stvari s seboj ...

Danes je še posebno lepo dišalo ... Po Gucci torbicah in Dr. Martens bulerjih :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tody ::

jap kot je rekel smrdi smetišče, ki ob pravem vetru lepo zasmradi avtocesto in okoliščine, grede preprečitve ubistvu nemoreš kaj dosti, ker nemoreš zračno izolirat tako velikega prostora, problem bo čez ene 2-3 leta max sam od sebe izginil ko bo IUV propadu...

SkIDiver ::

bmen ko je zračni pritisk visok ne nizek! Visok zračni pritisk pritiska navzdol in takrat se smrad širi naokoli pri tleh. Ko je zračni pritisk nizek pa se smrad širi navzgor, ker ga pritisk ne sili k tlom.

Je pa problem tud meni poznan. Hvala bogu, da imata avto in tovornjak funkcijo "notranje kroženje zraka". Zelo dobrodošla zadeva v takih okoliščinah. Ob tej funkciji mi je vseeno za ta smrad, ker ga ne zavoham v kabino. Samo pravi čas se je potrebno spomnt.

bmen ::

skidiver

ampak a ni čudno da najbolj smrdi, ko se pripravlja na dež. Takrat pa barometer pada ;-)).
... B ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmen ()

BigWhale ::

Tak smrad je ze suicide material... ;>

SkIDiver ::

bmen, če sem jz kj pravilno podučen pritisk narašča, ko se pripravlja dežju in takrat tud ljudje jamrajo kako težko je vreme. Barometer mogoče pada, ko ga ti zaženeš po stopnicah:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

CoolBits ::

Skidiver pritisk je nizek in pada ko je dež, ko je sonce je pa pritisk visok in ponavadi tudi kanalizacija po nekaterih mestih zasmrdi ko pada pritisk...

LoneWolf ::

Dezevno vreme najveckrat nastopi v obdobju nizkega zracnega pritiska, govorimo o ciklonu. Zrak se obnasa kot tekocina in se premika od visokega zracnega pritiska (anticiklon), kjer se steka k tlom, proti obmocju nizjega zracnega pritiska, kjer se spet dviguje. Topel in vlazen zrak, ki se dviguje v obmocju nizkega zracnega pritiska se adiabatno ohlaja, temperatura zraka ob dvigovanju pade pod tocko rosisca, zracna vlaga kondenzira v oblake in padavine. Nasprotno se v anticiklonu ob spuscanju in segrevanju zraka oblaki razkrajajo in imamo lepo vreme.
Izpit iz meteorologije kot del licence sportnega pilota je ena od bolj uporabnih stvari v vsakdanjem zivljenju. :)

ferdo ::

SkiDiver, tebi tvoj nick sploh ne pripada v pravem pomenu ali pač.. preden kaj rečeš, se strokovno poduči, vsak dan glej VREMEnsko napoved, g.Pečenka in ostale vremenoslovce, če komu od tukaj ne zaupaš, boš sigurno njim, ker imajo prijazen glas.

namig: bodi bolj splošno razgledan, to koristi v življenju.

SkIDiver ::

ferdo ja sem ugotovil, da sem vedel napak. Sedaj vem previlno!

Sicer pa ne vem zakaj sodiš po nicku, da bi moral jaz to vedeti. Je samo nick na forumu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrad iz klime

Oddelek: Na cesti
146211 (5879) alexa-lol
»

Zadnji spoiler, da prekrije kolesa na nosilcu avta

Oddelek: Šport
173998 (3549) PujsaPepa
»

V Motoroli Xoom se skriva barometer

Oddelek: Novice / Android
64397 (2933) Rudolf
»

Raziskave z ogromnimi helijevimi baloni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
284040 (3305) Afo
»

Vremenski izrazi

Oddelek: Loža
131383 (1168) MadMicka

Več podobnih tem