» »

Kamp oprema

Kamp oprema

SkIDiver ::

Danes sem raztegnil šotor, da se malo prezrači ter, da ga spucam in pripravim za sezono pa sem ugotovil, da bi potreboval nove kline. Originalni, ki so bili šotoru priloženi so dodobra obdelani pa tudi niso ne vem kako močni. Diši po nakupu novih. Kje bi jih lahko kupil? Predvsem bi rad močnejše kline, ki se jih zabije s kladivom.

Poleg vsega me zanima kje kupiti armafleks ali pa malo debelejšo blazino, ki bi jo namestil pod spalko, da ne bi čutil ravno vsake izboklinice pod sabo. V JLA vem, da so imeli ene fajn blazine. Smo imeli eno doma pa je nekako čudežno dobila noge in nekam odšla. Nekaj podobnega iščem.

perci ::

Skydiver:

Za kline probaj v Hervisu, ponavadi so mel neke rezervne dele za šotore - jst sem palce tam kupu, ko se mi jih je ene par zlomilo.

Kar se tiče armafleksa:
Priporočam samonapihljiv armič. Zadevo odrolaš, pustiš minutko do dve, in potem še dvakrat pihneš notri in je pripravljen. Vem, da ga dobiš v eni štacuni nad Merkurjem pri Leclercu. Taka športna štacuna, je pa res, da zadeva stane ene 10-12 jurjev. Sicer pa, če imaš šotor dlje cajta postavljen, ni druzga kot turbo maksimus oziroma nek ekivalent.

SkIDiver ::

No dans sem se oddrajsal do Hervisa. Cena 6ih klinov pride cca 1500sit. Seveda gre za kline, ki se jim reče klin.

Bom še malo pogledal naokoli za njih.

Imajo pa tudi napihljivo blazino mislim da velikosti 160*190*xx cm. Stane cca 4 tisočake in še par tisočakov pumpa za napihnit zadevo. Bi blo za razmislit.

perci ::

Ja, jebiga, nisi rekel, da moram bit pocen ;).

Drugač pa, za napihvat te blazine je super kompresorček na 12V za v avto. Zdele majo enga v Leclercu za 2 jurja. Edin praznit pa ne moreš blazine s tem...

Keyser Soze ::

Tale napihljiva blazina je špica za v šotor. Samo nucaš še obična armafleksa za 600 tolarjev, da podložiš blazino da ti je ne predre, če si na kakšnih ostrih skalah.

Zadeva kot ulita paše v šotor normiran za 2 osebi in iz njega naredi spalnico. Plus blazina se ti ne drsa levo in desno ali pa gor in dol, ker postane eno s šotorom.

Blazino pa lahko sprazniš v no-time. Ker ima tisti colski čep, ki ga oviješ in zadeva lar pade skupaj.

SkIDiver ::

perci:D

Če tko pogledam 1500 za 6 klinov bi še kr blo. Jz jih nucam 17. Če bodo seveda zdržal so vredni tega denarja.

Na Leclerc sm pa pozabu. Tam se pa vedno najde kj pocen robe. Pumpa je že cenejša kot v Hervisu.

radiokills ::

Perci, povej koliko si dal za palice... meni jih je tudi polomilo. Imam obcutek, da so drage kot zefran.

Gwanaroth ::

Ma niso toliko drage, če kupiš tiste obične [kombinacija les + plastika] .. cca. 4k ena. Sicer je odvisno tudi od dolžine, debeline itd.

Če pa si kak extreme camping geek in rabiš kake pro palice iz karbonskih vlaken itd, boš moral pa precej globje seči v žep:>
Lights often keep secret hypnosis..

perci ::

Mah kake 4 jurje no ;). Potem bi kupu 4 palice in dal tok kot za nov šotor, hehe. Mislim, da so po ene 200,300 SIT, ne spomnim se več dobro. Poklič v Hervis pa vpraš al se pa kar oglasi tam. Sam zlo hitro zmanjka teh palic ker gredo za med - edin če so letos kej povečal zaloge ;).

Aja, pa preden greš v Hervis preveri dimenzije palic ali pa najbolš, da vzameš eno kar s sabo. Drugač pa začasno polomljene palice sanira tudi silvertape, samo malo se zmanjša šotor ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gwanaroth ::

300 sit? :> Noja, sej zato se ti pa verjetno lomijo :)
Lights often keep secret hypnosis..

perci ::

Ne, sej se mi ne. Zlomile so se ene tri od originalnega šotora, pa še to po ene 10+ letih uporabe.

Recimo, da po tvoje ena palica stane 4 jurje, bi potem (če je ene 12 palc v šotoru) stale samo palce 28 jurjev. Pa recimo še ostalo ene 12 jurjev, pa si ze na ceni "boljših šotorov" ne takih za na morje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Jakka ::

Kline imajo v Iglu šport na Viču 10 komadov za 790 sit. So jekleni, dolgi 22cm, 5mm debeli in zgledajo kar močni.
Torej 79 sit za klin. :D

link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

ali3n ::

Sodelavec pravi, da se najbolje obnesejo jekleni žeblji (za tramove); prodajajo na kile - npr. v Merkurju...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri šotor kupiti

Oddelek: Loža
147234 (1383) fikus_
»

Kampiranje, oprema, lokacije

Oddelek: Loža
104055 (3553) ahac
»

Kampiranje v šotoru (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5519721 (15617) Tocko
»

Šotor za kampiranje

Oddelek: Loža
72240 (2034) cebelar123
»

Navadne v.s. napihljive žimnice

Oddelek: Loža
183167 (2848) perci

Več podobnih tem