» »

Težave ASRock K7S8X SiS 746FX & disk & zagon

Težave ASRock K7S8X SiS 746FX & disk & zagon

jELKO ::

Mam omenjen plato in mam kar nekaj težav:

1. Ko resetiram racunalnik mi ta ob zagonu, se preden se pokožejo osnovne specifikacije(proc,disk,bos,....), zmrzne. Na ohisju mi sveti samo lučka od diska, slike pa ni. Tudi če dam v winsih ''zaustaviteu sistema'' mi pol, ko ga nazaj vklopim ne zalaufa.V obeh primerih moram racunalnik sklopit iz nepetosti in mi ta pol normalno zalaufa . Na sumu imam tudi disk. Mogoce previsoka temperatura, ker mam dva diska enega ob drugem (master:QUANTUM FIREBALL EX6.4A (6 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/33), slave:WDC WD200EB-00CSF0 (18 GB, IDE)).

2. Vcasih se mi racunalnik kar sam resetira, sem proc navil za 10 FSB-ja - malo, sam ko sem dal nazaj na osnovno je delalo normalno - proc: AMD Duron 1200MHz (100x12), rami 2x512MB DDR333

3. Ko pridem v winse (XP-SP2), mi javi napako RUNDLL ERROR - error loading cmicnfg.cpl.

4. Pobral sem novi bios(2.60, trenutno 1.9), pa imam probleme z flesanjem. Po tistih navodilih ki jih majo na domači spletni strani nisem znal flesat biosa-kak namig kako ga flesam.

jest10 ::

1. Švoh napajalec ali pa ti sistem ne zavstavlja pravilno. Plata ima naštimano, da moraš izklopiti napajanje, če med delovanjem zmanjka štroma.
2. Ko si navil si kaj dvignil napetost?

3. Software napaka.

4. Čisto lepo po tistih navodilih. Ozeroma povej kje se ti zatakne.
Če si upaš probej tudi kaki neuradni BIOS. Recimo iz te strani klik cool BIOS 2.52A brez H@I (ga imam sam in deluje super)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jELKO ::

1. Tudi sam sem razmišljal, da je napajalnik nalo švoh - 235W(iz leta 98-99), saj sem nadgradil star racunalnik, napajalnika pa nisem zamenjal. Bom proval z enim 300W, ki ga imam da drugem racunalniku. Je možno, da je vzrok za to tudi slab skitk na RESET(RW) konektorcku ali kateri drugi?

2. Softwarski problem sem rešil z ponovnim bootanjem windowsov.

3. Napetosti nisem nič dvignil, trenutna 1.78V-jedro, ker sem mislu, da ni potrebno, če zvišam FSB za 10. Kje jo sploh dvignem- v BIOSU? Kaj na tem chipsetu morata biti FSB procesorja in rama ista? Ker mam rame 166MHz in mi trenutno delajo na 100MHz, kot procesor. Kaj so kje navodila, kako se navija na tej plati s tami ali podobnimi biosi?

4. Glede BIOSA, sem slabo prebral prvo točko:D . Zdaj sem nanestu 252A. Kaksna pa je razlika 252A in 252AH?

jest10 ::

2.52AH ima vklopljen H@I(kaj je to malo poglej po forumu) Samo, če nimaš zelo dobrega napajalca, so s tem sami problemi.

Za višanje napetosti imaš v BIOSu overvoltage. Zviša ti za 5%. Za kaj več se moraš pa poigrati z vstavljanjem žičk v podnožje.
KLIK
Navijaš pa kot pri vsaki plati. Višaš FSB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473635 (2221) mtic
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321475 (999) _Dejan_
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695902 (4896) jest10
»

Navijanje DFI INFINITY (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
875111 (2998) Flamer
»

Naključno resetiranje računalnika

Oddelek: Navijanje
91386 (1281) billy

Več podobnih tem