» »

Kateri črnobeli laserski tiskalnik ?!

Kateri črnobeli laserski tiskalnik ?!

Magician ::

Odločil sem se za nakup črnobelega laserskega tiskalnika. Vendar ne mislim kupiti najcenejšega za 20 jurjev ampak tam okoli 40-50 tisočakov.

Uporabljal ga bi zgolj za domačo uporabo, večkrat tedensko ( cca. 70 strani na teden ).

Sploh ne vem kaj naj gledam ? Kaj pri tiskalniku služi spomin ? Videl sem da imajo od 2 Mb pa vse do 16 Mb in še več. Kaj to pomeni ?

Prav tako ločljivost 600 x 600 dpi ter 1200 x 1200 dpi ? Kakšna je dejanska razlika ?!?

Aha pa še nekaj tonerji, da seveda ne bi bli extremno dragi... :)

TX

Malner ::

Prijatelj je kupil rabljenega HP Laserjet 4+ oziroma nekaj podobnega. Za tiskalnik je dal 12000SIT. Tonej je bil kmalu prazen vendar ga je dal napolniti za 13000SIT in zdržal naj bi 6800 strani, kar znese manj kot 2SIT na stran. Pri 70 straneh na teden bi to zneslo 97 tednnov, kar je skoraj 2 leti.

Kupi rabljenega!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

nejc_ ::

Kljub temu, da pravis, da hoces dati veliko vec kot 20 jurjev, ti priporocam, da dobro razmislis, ce res rabis taksnega - oz. zakaj ga rabis - mogoce duplex?

Za 10 strani na dan, kot jih ti mislis tiskati, pomoje ne rabis drugega kot kot tiskalnik v razredu 20-30k sit..

perci ::

mogoče rabi 1200 dpi

Magician ::

Sej kakšna pa je razlika med 600 in 1200 ?! A se to full opazi ? Ter kako je s spominom ?

perci ::

Ma tko je, najcenejsi HP laserc 600 dpi ti sprinta vsak test zelo lepo ze na draft, tko za text printat jst ne vidim potrebe v 1200 dpi, slikc pa ne bos printal na crnobelga laserca, ane?.

Kar se pa spomina tice, pa ne vem, jst mam HP 1010 pa pravzaprav ne vidim v cem bi lahko bil problem s spominom, sej mas tak al tak print spooler vklopljen.

Magician ::

Ne slik ne mislim prinatat zgolj besedilo ter tabele.....

Hvala za info.

tec ::

Jest isto kupujem enga laserca, ampak ne neki predragega. Sedaj imam hp5740 deskjeta, za text printat...pa so cista jetra. Sedaj ga mislim zamenjat za neki laserskega. Ideje? Cenovno mi je ugoden hp1010...cca 30k
Hvala

perci ::

1010 za 30 jurjev? Sej dobiš že 1020 za 27 jurjev. Sej pravm, jst mam 1010 in sem zelo zadovoljen, edin kuverte mal mečka, ampak niti ni tako opazno (ga vseeno uporabljam tudi za ta namen), ti pa raj kupi 1020 ker ima afaik zaprt predal za papir.

Drugač so pa tut samsungi menda zelo konkurenčna zadevce.

tec ::

Jest bom verjetno kar HPja vzel, tega 1020 za 25k. Kako je pa potem z menjavo ali polnjenjem tonerja? Pa na koliko casa dejansko se to menjava? Recimo, da printam 10 listov na dan v draft mode.
Hvala

perci ::

Po mojem, da v takem tempu zdrži kako leto, ampak ne vem, ker še nisem menjal ;). Sej ma specifikacijo, 2 al 3 tisoč kopij. Pa Brane2 ma izkušnje tut z refili tonerjev, pozna enga maherja za HP, tko da...bi ga blo za vprašat.

Dejancek ::

Uzami Brother laserca, nebo ti nikol žal :D

Sam imam že 4 leta Brother HL-1040 in dela ko švicarska urca :D

mitjaje ::

Jaz sem kupil pred 3 dnevi samsung 1710P. Sicer po treh dneh še ne bom deval izjav in hvalil. Kupil sem ga za 500printov/leto in sicer samo iz razloga, ker če nisem kartuše pri Lexmarku uporabljal več kot 2 meseca se mi je zasušila... Se mi je celo zgodilo, da nisem mogel z razkužilom za te zadeve odmašit... Tako sem mogel odštetih fuck*ing 11k SIT za 500 listov oz. eno leto. Sicer sem ga na novo polnil, če se le ni posušil...

Za printer sem dal 90€, odločil sem se za tega, ker ima predal za liste. Recimo HP v tem cenovnem razredu nima, LEXMAR E3(20?) mi je pa prevelika kišta za to koliko jaz pritam. Po specifikacijah je zelo slab (90Mhz procesor, ram?! bi mogo zdaj pogledat.., 16čb/min - solidno, čas da se pripravi tam okrog 10s.. Kaj še... Ammm... 250 list predal, brez mrežnega vmesnika, paralelni in USB 2 port, .... Bomo videli..upam da ko se mi sprazni tuner čez 2 leti (mogoče malo manj- tuner za 1000strani pri 5% pokritosti ), da bo že obstajal refil :D :D

Magician: V tem cenovnem razredu boš dobil bolj malo, dodaj še kakšnih 20k sit ali pa odvzemi, tam se ponudba odpre... Drugače pa kakšen HP LaserJet 1160 (70k SIT), HP LaserJet 1320 (80k SIT), EPSON AcuLaser C900 (barvni laserc - en iz med najugodnješih 77k IST), drugače pa će dobiš kakšno Kyocera pa ne boš zgrešil!! Mogoče tudi kaj takega: Brother HL-5140 (67 k SIT)

duplex - samsung
tvoj cenovni razred
tvoj cenovni razred

najverjetneje dobiš še kaj ceneje, če po spletu pobrskaš

ps: Jaz ti predlagam tako kot sem zgoraj napisal, če hočeš res kvaliteto in dosti tiskaš, potem dodaj še kakih 20k zraven, če pa ne misliš toliko odpštet, pa si kupi en tiskalnik od 20-30 k SIT (Najbolje mislim da je trenutno Lexmar!!)
še link do Lexmar (kupi raje kje drugje kot v comtronu
LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Magician ::

Sem opazu da ni neke velike razlike če odštejem 20-30 jurjev zanj ali pa od 50 jurjev naprej.

Za mojo uporabo sem se odločil karza kakšnega v rangu 30 jurjev. Aja pozabu obvezno pa more tiskalnik imet funkcijo, da OBOJESTRANSKO PRINTA.... To je pa res obvezno.

perci ::

ja potem pa za 30k ne bo slo

Razen ce ti je ok tudi manualni način obojestranskega printa - takega obvlada čisto vsak printer

Magician ::

Ja no sej se mi je zdelo da za malo denarja ne morem pričakovati takšnega luksuza. Sem imel kar prav gledat printerje okoli 50 jurjev in vec.....

mitjaje ::

@Magician:
Avtomatiziranega duplexsa ne boš dobil pod 70k sit. Od tam dalje se komaj začne. Oni ki so za 20-70k sit, pa imajo vsi ročni duplex, kar pomeni, da moreš sam liste noter metat. Večini uporabnikom se duplex ne splača.. Recimo, da bo vsak natisnjen list uporabil za duplex. Razlika v ceni printerje je cc. 15k SIT. Če si to malo preračunaš, je to 10.000 listov, kjer se ti denar komaj povrne (računano da je list papirja 1.5SIT/list)
Seveda pa so nekatere stvari ki zahtevajo obojestranski tisk, zato pač uporabiš ročni duplex!!

LP
www.ultrasplet.net

sebastianl ::

Kateri printer predlagate, ki bi imel avtomatiziran duplex. Uporabljal bi ga predvsem za razne PDFje. Bolj kot kvaliteta mi je pomembna cena natisnjene strani.

LP, Sebastian

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
153744 (3488) Nebomgabiksa
»

Tiskalnik ali vecfunkcijska naprava za 30-50k

Oddelek: Kaj kupiti
91658 (1527) MEDENA
»

Kateri barvni laserski tiskalnik za okoli 110.000 sit ?

Oddelek: Kaj kupiti
181955 (1612) mersol
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262721 (2248) mersol
»

Laserski tiskalnik nakup jutri

Oddelek: Kaj kupiti
282904 (2314) iskra

Več podobnih tem