» »

80 conductor cable ??!?

80 conductor cable ??!?

SmiLe_ ::

Pred kratkim sem kupil novo mašino in imam par problemov. Konfiguracija je sledeča:

AMD TB 1200/266TT volcano 5Abit KG7-Lite ATA 100512 Mb/RAM PC2100 ECC DDRYUAN GF2 PRO 64 DDR tv-outIBM IC35 40GB 7200rpm ATA 100SB Live!Pioneer DVD 1163COM mrežnaMACASE BIGTOWER KA-B80 ATX 300W

Problemi so pa sledeči:

Po zagonu mašine, mi po zaznavanju diskov izpiše sporočilo:Secondary IDE channel no 80 conductor cable installedDiske mi sicer normalno zazna, vendar se mi je že inštalacija win 2000 pro (licenčni) obešala kot nora.Vedno se je ustavil ob enem filu, češ, da ga ne mora najti. No po 100 poskusih se winsi inštalirajo.Nato sem hotel inštalirati oba servis packa iz neta vendar mi je pri drugem javljalo napake češ, da file, ki ga želi prenesti ni podprt z Microsofta (kreteni..) in to se je ponavljalo tudi ko sem inštaliral IE6.Sedaj se mi comp sesuje čisto random. Ko grem na start meni se včasih kar reboota, ko štartam IE tudi, v glavnem groza.Zanima me kaj je tam 80 conductor cable, ter ali ima kdo s podobno konfiguracijo enake probleme. Namreč nekje sem slišal, da se SB Live! ter winsi 2000 ne razumeta najboljše. Pa za Abit KG7 lite in Live! 5.1 so mi rekli pri Mlacomu, da se ne razumejo, zato sem kupil navaden sb live.Oprostite za dolg post, za pomoč se vnaprej zahvaljujem.SmiLe

danielka84 ::

SB Live nima nič z "80 conductor cable", namreč to pomeni 80 žilni IDE kabl!
Tvoj problrm verjetno tiči v Pioneerju DVD, ker ta podpira Ultra ATA prenos podatkov, in ti plata napiše da nimaš tega 80 žilnega kabla, ki omogoča ta Ultra ATA prenos podatkov. Ti imaš "verjetno" Prikloplenega 40 žilnega, ki ne omogoča Ultra ATA prenos podatkov.
Ti samo zamenjaj kabl iz Pioneerja v plato za 80 žilnega in potem ti more delat!!

Lp

janezl ::

Na enmu forumu sem zasledil , da je tipu comp. delal OK, ko pa je instl. W2K, tud enga fajla ni blo za prebrat... Na konc je zamenjal RAM in vse je BP...

Janezl

matter ::

Jest mam podobno konfiguracijo, isto Pioner 106s (isto ko 116) pa mi isto napako javlja, samo se mi računalnik ne obesi skor nikol.
Ti probej vse kartice(razn grafične) vn dat pa probavaj. Lahk da maš kake konflikte.
Men sprva ni hotu nič narest ker mi sploh ni C: najdlo, pol pa dam ASUS ISDN MODEM vun pa je delal 123 :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freezee računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151214 (1010) 'FireSTORM'
»

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

Oddelek: Strojna oprema
161232 (1029) mihec87
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91106 (1027) Tilen
»

master/slave

Oddelek: Pomoč in nasveti
91621 (1543) TheJack
»

teac 40x neče pospešt na 40x

Oddelek: Strojna oprema
171182 (965) Han

Več podobnih tem