» »

Kateri router?

Kateri router?

bizzare_ ::

Torej kupujem router, ki naj bi bil zmožen:
-prenašati p2p (v smislu da se ne obesi kmaluI)
-da bi mogoče imel možnost obrniti kabel med routerjem in switchem ki je trenutno navadni, potreben pa bi bil crossover
-imeti ugodno nabavno ceno

Kami ::

Poglej tukaj.

Spc ::

Poglej sem:
3Com OfficeConnect Cable/DSL Router

Priporočam ti 3COM.
:D

bizzare_ ::

Uf..zakaj priporočaš 3com :) firma je sicer znana..ampak a bo lahko držal pokonc par p2pjew:) hehe...am..aja ta auto mdi /mdix detection lahko kao fejka crossover kabel tut ce je uštekan navaden kabel?

Spc ::

Priporočam 3Com zato, ker je to znana in zelo dobra firma.
Jaz imam 5 Switchev od 3Coma doma in dva switcha delata neprestano že 3 leta .. in niti enkrat še ni šteknil niti en.
:)

bastadu ::

aja ta auto mdi /mdix detection lahko kao fejka crossover kabel tut ce je uštekan navaden kabel?
Jap:P
Jaz imam 5 Switchev od 3Coma doma in dva switcha delata neprestano že 3 leta .. in niti enkrat še ni šteknil niti en.
Switch je nekaj drugega kot router in zato sploh ni primerjave, če ti nek switch dela 5 let skupaj in je potem kao dober... Ne rečem da je 3com slab, samo dal si slabo primerjavo8-)

Spc ::

To je res, da je to nora primerjava.
Ko sem imel Level-ONE mi je swich deloval približno 1 mesec nato pa je freezno .. nato sem ga mogel resetirat.
Poleti pa je na vsakih 30minut zmrzoval.

Ampak zaupam 3comu kot dobri firmi zato mislim, da je to dober router.
:))

enough98 ::

Ko smo ze pri kvaliteti...

Pokvarjen switch - razmerje med Cisco : 3Com je pri nas nekje 30 : 70%.

Podatek je sicer bolj na oko, vendar vem, da smo imeli kar nekaj zamenjav 3Com opreme zaradi pokvarjenosti.
Seveda se tu govori o cca 5-ih letih up-time-a in nekoliko vecji uporabi, kot le stirje prikljuceni userji/serverji.

Pa tudi sicer je Cisco drug cenovni rang.

enough98 ::

A ja, se predlog... kaj pa vem... Nekaj iz SOHO serije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enough98 ()

Spartak ::

Kaj pa recimo nabava starejše mašine, vgradnja dveh mrežnih kartic ter instalacija linuxa? Potem imaš lahko 100 p2pjev, pa ti ne bo ribnil.
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer

Spc ::

Ja tako imam jaz.
Samo, da namesto linuxa imam jaz datacenter.
:)

Spartak ::

Jaz sem zagret zagovornik linuxa, vsaj kar se omrežnih poslov tiče. Tu nimajo M$ serverji kaj iskat. Če imaš linux, ne potrebuješ doplačila za VPN tunele, forwardanje portov itd, itd. Če recimo nimaš penezov za disk, je pa dovolj za mašino - poišči Freesco! To je linux, prirejen kot router in kar je najboljše: je na disketi! Sicer obstaja opcija mv2hd, ampak načeloma deluje tudi tako. Preverjeno! Zatakne se le pri logiranju (na disketi si pač omejen s prostorom), ampak vseeno, zadeva služi namenu. Sicer pa se ti splača (če gre za običajno namestitev linuxa na disk) namestiti webmin - celotna konfiguracija mašine preko spletnega vmesnika. Lahko si celo prirediš, da imaš dostop do webmina samo z določenega (določenih) ip-jev (za hoste nisem 100%). In če nočeš smetit svoje mašine z p2p programi, se jih kar nekaj najde tudi za linux.
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer

OldSkul ::

Jaz bi priporočal kaj od Linksysa. Mogoče celo wireless router, ki je znan kot zelo dober router z veliko modeficiranimi firmwareji.
Drugič, prosim uporabljajte ISKANJE. Je dosti takih tem.

ReBi ::

a mjbi kdo ve zakaj moj rutr deluje brezhibno, tud pr downloadanju velkih stvari... par minut po zagonu dc++a pa crken in ga je treba resetirat???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIGITUS mrežno stikalo 24-PORT, problem

Oddelek: Omrežja in internet
212203 (1934) Mattej
»

priklop 3 računalnikov v mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
81929 (1853) #000000
»

utp?

Oddelek: Omrežja in internet
201913 (1518) iNN
»

Uplink ?

Oddelek: Omrežja in internet
101362 (1105) mkonci
»

Kateri switch?

Oddelek: Omrežja in internet
91187 (1064) Spc

Več podobnih tem