» »

Kateri 15,4WXGA prenosnik do 250.000sit?

Kateri 15,4WXGA prenosnik do 250.000sit?

brera ::

Kupujem prenosnik v razredu do 250.000 sit, pa me zanimate, katerega bi mi priporočali. Moje zahteve so pa tko nekako: najmanj 40Gb diska, 512Ram-a, čimvečji zaslon -15.4 (uporabljal se bo tudi za filme), dvd pekač, Tv out, wireless). Bo nadomestilo za hišni računalnik, uporabljal se bo tud za kakšne programiranje - seminarske naloge na faxu, uporabljal ga bom na terenu itd. Če ni dovolj močan za igranje iger (grafična kartica) me ne moti, ampak vsake tolk bi se pa tud mal pozabavu, tko da grafična naj ne bo čisto mimo. Imam 2 modela v mislih:
Katerga od teh dveh najraje vzet, oz. a mate kakšno boljšo idejo? Razlika je v grafični kartici in procesorju (kateri je boljši pravzaprav?). Pa še to, kakšen procesor je pametno vzet? Eni pravijo, da se Semproni pregrevajo in da so glasni - to drži? Najbolj se k Siemensu nagibam, pa me zanima, kolk sta zmogljiva procesor in grafična kartica, kolk je kvaliteten...

Najlepša hvala za vaše odgovore in predloge!

a ) Fujitsu-Siemens AMILO L1300 II - cca 215.000 sit
b ) HP nx9105 - cca 230.000 sit (na bolhi se prodajajo novi za 185.000)

Fujitsu-Siemens AMILO L1300 II
Zaslon: 15,4" TFT WXGA, 1280 x 800
Procesor: Intel® Celeron M360 (Dothan 1.4 GHz); 1MB 2nd level cache
Optična enota: DVD+R/+RW (double layer)
Spomin: 2x256 MB DDR266/333 SDRAM SO-DIMM:oba stola sta polna (raz. Do 1GB)
Trdi disk: 40 GB IDE
Zvok: 16 bit stereo full duplex
Zvok: vgrajena 2 zvočnika, subwoofer, mikrofon, izhod za slušalke, SPDIF
Grafična kartica: Intel 852GM UMA do 64MB DVMT (dinamic video memory technology),
2D/3D
I/O vmesniki: 3xUSB 2.0, 1xCRT, 1xSPDIF, 1xS-Video, 1xmodem, 1xLAN, 1xtip I/II PCCard (32bit Cardbus),1 x izhod za slušalke, 1 x vhod za mikrofon, 1 x audio vhod, 1 x napajanje
Povezljivost: vgrajen 56K, V.90 fax modem, 10/100 Mbps LAN, Wireless LAN IEEE 802.11g
Velikost/teža: 353,8mm x 250mm x 25-32mm / 3,0 kg
Čas pripravljenosti: do 3:00 ure (odvisno od načina uporabe)
Operacijski sistem: Microsoft®Windows® XP HOME angleški, Works 8.0, Nero 6.3, Win DVD 5.0
Garancija: 2 leti

Procesor: AMD Mobile Sempron 2800+ (1,6 GHz)
zaslon 15.4' TFT XGA (1280*800)
Pomnilnik: 512 MB DDR DRAM (razširljiv do 2 GB, ni proste reže)
trdi disk 40 GB
DVD +/- RW enota
zvok in grafika NVIDIA® GeForce™4 420 Go with 32 MB RAM
mrežna kartica 10/100 in analogni modem V.92
Brezzična mrežna kartica WLAN 802.11G
Vmesniki: 1xpar.,1xVGA, 1xS-Video, 1xIR 1xFireWire, 3xUSB 2,0
Li-Ion baterija (do 3h)
dimenzije: 5.0 x 28.4 x 36.2 cm – 3.5kg
Windows XP Professional (možnost tudi SLO verzije)
Garancija 1 leto

Switch ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel Dell Inspiron 6600:

Intel Pentium M 1.6GHz 400 FSB, 2MB L2 predpomnilnika
LCD Zaslon 15.4" WXGA+, matrika 1280 X 800
2x 256MB 400MHz DDR2 Spomin (2 spominski reži)
60GB IDE trdi disk (5,400rpm)
8xDVD+/-RW integrirana optična enota
grafična kartica Intel Accelerator 900 (do 128MB dodeljenega spomina)
integrirana mrežna kartica 10/100Mb
brezžična kartica Intel PRO Wireless 2200 802.11b/g
notrajni analogni modem 56K
napajalnik - 65W (110V/220V)
osnovna 6 Cell 53WHr LI-ION Baterija
angleška tipkovnica + nalepke z SLO znaki
Microsoft Works 7.0
Microsoft Windows XP Professional - nameščena angleška različica
osnovna DELL 1 letna garancija
priključki = 4x USB 2.0, 1x VGA,TV Out,FireWire 1394,vgrajeni SD card čitalec, multimediska tipka, izhod za slušalke, izhod za mikrofon, 1x PC Card, stereo zvočniki

Mislim, da bo grafična kartica (čeprav integrirana) zadostovala. Doplačal bi še za triletno garancijo. V FMCju ga prodajajo v akciji za 255.000 SIT. Če pa bi rad prihranil, pač vzemi kakšnega z Celeron M procesorjem.

brera ::

Switch, ta prenosnik sem tud, gledal, super zadeva, AMPAK .. tisto je cena brez ddv. Z ddv pride nekaj čez 300. To je pa preveč, žal.

Kaj pa Amd-jev mobile sempron 2800+ v HPju? A ma kdo izkušnje s tem procesorjem? Pregrevanje, glasnost prenosnika s tem procesorjem, zmogljivost? Je boljši kot Celerom M360 (1.4 Dothan)?

CCfly ::

Kolikor sem bral porabi ta Sempron max 62W (desktop replacement notebooki) oziroma 25W (1.6GHz low voltage) pri idle pa 9W (800 MHz, LV). Odvisno torej katerega so vgradili v računalnik. Če je LV potem nimaš kaj skrbeti, pravazaprav ravno obratno.
Na primer Celeron D 350 1.3 GHz prav tako pride tipično (ne max) na 23W.

Mislim pa da ima Pentium M tukaj prednost saj se frekvenca pri nekaterih modelih spusti tudi do ~200 MHz (Celeroni Speedstepa nimajo tako da sta frekvenca in voltaža vedno fiskni).

Če sva gledala isti prenosnik od HP-ja naj te opozorim da je s svojimi 3.5 kg malo težak, drugače se mi pa ni zdel slab. Glede na vgrajeno grafično kartico si lahko predstavljam da si boš lahko pozimi prijetno grel prste, pa tudi ne bi kar na oko zaupal da je notri varčen procesor.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

brera ::

ja v specifikacijah piše Mobile sempron 2800+ (1.6Ghz). Kako naj vem, da je LV?

Potem če je LV, je boljši od Celerona M360 ?

Ptem je HP v grafični in procesorju na boljšem?

Buggy ::

brera: Sodelavec je pri FMC-ju ta teden kupil Inspirion-a 6600 z 1.5M procesorjem, dokupil RAM (namesto 256, 1x 512Mb), triletno garancijo ter davkom. Nima pa DVD pekaca ima combo in manjsi disk (samo 40GB). Za vse skupaj je dal 250Ksit in stvar je res super.
Ostale karakteristike so iste kot je pisal ze Switch .

Drugace pa je to ta prenosnik

brera ::

Buggy, kaj pa vem, 250.000, to je skoraj 40.000 več, kot stane Siemens oz. HP. Je grafična kartica Intel Accelerator 900 boljša od tiste v HPju ?

brera ::

CCfly, kako veš, ali je HP oz. tisti sempron desktop replacement notebook ali Lov Voltage notebook.

Torej, če prav razumem, če je lov voltage (MOBILE sempron 2800+ 1.6GHz), je to dobra izbira in ni glasen, ker se ne greje toliko?

CCfly ::

Potem če je LV, je boljši od Celerona M360 ?
Definitivno.

Ptem je HP v grafični in procesorju na boljšem?
Ja čeprav za procesor velja prednost le pri Celeron M procesorjih (tudi ti niso slabi da ne boš mislil da so za odmet; do Pentiuma M jim manjka le dobršen kos predpomnilnika in Speedstep).
Če ti je pomembna grafična kartica (Intelova rešitev pri novejših igricah ravno ne blesti, DirectX 8 razred igric pa recimo da še kar nekako zadovoljivo poganja, če si skromen pri nastavitvah) potem imaš tako malo izbire pri tem cenovnem razredu.

Če zreduciramo se boš moral odločiti kaj ti je bolj pomembno, mobilnost (ta HP 2.5 ure, Centrino ponavadi nekje okoli 4-6 ur avtonomije) ali grafična kartica. Če te Doom 3 640x480@8fps ne moti potem lahko brez problemov vzameš Pentium M (Centrino).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Buggy, kaj pa vem, 250.000, to je skoraj 40.000 več, kot stane Siemens oz. HP. Je grafična kartica Intel Accelerator 900 boljša od tiste v HPju ?
Ne.

CCfly, kako veš, ali je HP oz. tisti sempron desktop replacement notebook ali Lov Voltage notebook.
Ne moreš dokler ne vprašaš.
Če gledam logično, zraven HP-ja z GeForce 4 420Go je 90W AC napajalnik in bi procesor moral biti LV.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Switch ::

Za prenosnik, ki bi ga ti rad boš najbrž moral odšteti več denarja. Kar sem do sedaj gledal po internetu do 250 000 SIT nimaš prav veliko izbir s 15,4'' zaslonom. Najprej ti dam prijateljski nasvet - ne odštej veliko denarja za grafično kartico. Integrirana kartica od Intela in kakšna nVidia 420 Go sta po zmogljivosti razmeroma primerljivi, s tem da Intelova rešitev porabi manj energije. Za vsoto denarja, ki si jo pripravljen odšteti ne boš dobil prenosnika, ki bo zadovoljivo poganjal igrice. Že sam zaslon je širok - "širokih" ločljivosti pa večina igric ne podpira. Drug problem je pregrevanje - ni užitek igrati s prepotenimi prsti na vroči tipkovnici, da skrbi kdaj se bo v prenosniku kaj stopilo sploh ne omenjam.
Predlagam ti, da si pri prenosniku bolj pozoren na stvari, ki se jih opazi in občuti. To so tipkovnica, debelina prenosnika in zaslon. HPjev prenosnik, ki ga gledaš je razmeroma visok - roke bodo trpele, ko boš tipkal. Ima pa vgrajen DVD snemalnik, ki se na dolgi rok bolj splača kot kakšna dobra grafična kartica. Vgrajen procesor se precej greje - kar pomeni, da se bo ventilator na vsake toliko časa vklopil - če se boš učil ali delal v čitalnici si boš s tem zaslužil kar nekaj ostrih pogledov. Pojdi v kakšno računalniško trgovino in reci, da bi rad prenosnike preizkusil. Ko boš našel tistega, pri katerem ti ustreza tipkovnica, sledilna ploščica, slika na zaslonu in splošni vtis, ga vzemi. Pri zmogljivostih pa boš ob takih cenah moral sprejeti kompromis. Osebno bi raje tisti denar, ki bi ga odštel za neintegrirano grafično kartico, namenil kakšni konzoli. Užitek ob igranju bi bil večji, najbrž pa bi tudi kakšen tolar prihranil.

Gwanaroth ::

Jaz imam tega HP/Compaq nx9105 z mobilnim Sempronom 2800+. Imam speedswitch instaliran, tako da vecino casa laufa na 800MHz, kar pomeni neslisno delovanje in nic gretja. Ko sem ga jaz kupoval (2 meseca nazaj), se mi je zdel najboljsi glede na kvaliteto/ceno/izgled. Nevem, meni je super. Pred tem sem imel FSC Amilo-D CY23.. Tam si sele lahko cvrl jajca.. Pa se vato v usesih si moral imet.

Tega nx9105 pa priporocam tudi tebi.
Lights often keep secret hypnosis..

Smorny ::

Mobile AMD Turion 64 ML-28 (1.6 GHz/ 512 KB/ 35 W) Prozessor, 512 MB (2x 256) DDR333 RAM, 60 GB Festplatte, 15.4 Zoll WXGA Widescreen TFT Display, SiS Mirage 2 shared Grafik, 8x DVD+/-RW Dual Double Layer Brenner, Modem, 10/100 LAN, WLAN 802.11b/g, IrDA, Firewire, 4x USB 2.0, parallel, VGA, 4-in-1 Multi-Card Reader, MS Windows XP Home und 2 Jahre Pick-Up & Return Service! = 870€ + poštnina iz .de

Klik
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

CCfly ::

Integrirana kartica od Intela in kakšna nVidia 420 Go sta po zmogljivosti razmeroma primerljivi, s tem da Intelova rešitev porabi manj energije.
Imaš kakšen test za podkrepitev te zelo zanimive izjave ?

Osebno bi raje tisti denar, ki bi ga odštel za neintegrirano grafično kartico, namenil kakšni konzoli. Užitek ob igranju bi bil večji, najbrž pa bi tudi kakšen tolar prihranil.
Se strinjam vendar je razlika med prej omenjenim prenosnikom in tistimi z integrirano grafiko o Intela ~10k SIT (pa še DVDRW-ja ni). Manjka le še kakšnih 30k SIT do konzole.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Malo več o Intelovi rešitvi (očitno 900 ni čisto za odmet, starejših pa se izogibaj kot kuge):
http://www.extremetech.com/article2/0,1558,1821803,00.asp
Kakšne primerjave med Geforce4 Go in Intelom pa še nisem našel.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A si kdo lasti prenosnik Acer Aspire 3004NLMi

Oddelek: Kaj kupiti
131518 (1286) mpucel
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655891 (4621) sw0rdfish
»

Hp prenosnik nx6110 360

Oddelek: Kaj kupiti
172602 (2466) carlito149
»

HP prenosnik, a je dobra cena?

Oddelek: Kaj kupiti
51129 (925) ganzi
»

Nakup prenosnika, žnjtič

Oddelek: Kaj kupiti
402020 (1477) Wolfram

Več podobnih tem