» »

Nakup prenosnika, žnjtič

Nakup prenosnika, žnjtič

Shatzy ::

V (upam da) bližnji prihodnosti se mi obeta finančni priliv, ki bi ga žele investirati v nakup prenosnega čarunalnika. Nekoliko sem si že ogledal ponudbo, vendar mi razen Intel, Athlon, ATI in Gforce kaj drugega ni ravno znano, zato se obračam na vas zanesenjake. Potreboval bi računalnik, z 15, še rajši manj kot 15 palčnim ekrančičem, po možnosti z centrino (ali konkurenčnim zštromomšparovnim) procesorjem, realne frekvence okoli 1500 mHz, 512 RAMA, ne-sherano grafiko, da se bo dal kkšn prihajajoči GTA San Andreas odigrat, Dual layer DVD pečko, pa čimtanjše dimenzije. Cenovni razred naj bo 200.000 do recimo 260.000. Aja, pa ne sme ropotat ko pilatus, bi blo fajn če je tih.

Hvala že vnaprej in LP,
A

Suli ::

Sedaj ne vem, kako me bodo drugi člani foruma "spljuvali":8) , ampak bi lahko počakal na nove AMD mobilne rešitve... če se ti seveda ne mudi.:) Alternativa je Mac.:D

Gundolf ::

Ja s proracunom do 260k bos tezko take specifikacije skup spraskal.

Matek ::

Kaj takega?

Specifikacije zadovoljujejo zahteve, cena je pa kakih 10 tisoč previsoka. Lahko si kupiš tudi tole recimo za manj denarja, ampak predvsem grafična ne bo ustrezala tvojim željam.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mitjaje ::

Jaz ti predlagam kaj takega:
ACER
, ker 14 coll boš dobil malo težko z ATI grafiko in bo seveda v tvojem cenovnem razredu

Zahteve ki si jih napisal, so dejansko nemogoče. Realne bi bile z 15 collnim ekranom. Druga zadeva pa je ta, da vse priznane firme nima prenosnika pod 3.4 cm debeline, manj lahko dobiš samo Prestigio,Solonote, Gericom - 3cm in Tronote 2.5 cm, če govorimo o tvojih specifikacijah, ki si jih napisal.

CENA zgoraj navedenega je cc. 260.000 SIT z poštnino in vsemi stroški

ps: mogoče ti še predlagam HP NX7010 - cc. 285.000 sit + poštnina (ali pa greš sam v Gratz iskat)
www.ultrasplet.net

polde66 ::

http://www.anni.si/default-10000.html?K...
men je tale zadeva kar všeč in ima vse kar majo veliki. Pa še priložnost sem ga mel mal sprobat in je prbližn to kar jest potrebujem, je pa možnost tudi da ti vgradijo 80 g disk.
Sam ga še nimam ker rabim še ene 2-3 mesce keš na kup dajat, no potem potem pa bo moj.
LP
polde

mitjaje ::

Bi ti za ta denar priporočal raje kakšen PM 1.5 cc 240.000 sit ali celeron mobil 1.5 cc 200.000 sit, pa močno ti odsvetujem chili-green!!! Te raje prestigio ali solonote!!

Solonote - 8 celična baterija
ali
Prestigio 1.6 PM

ali
Ta je recimo malo šibkejši, a baterijsko dosti bolj vzdržljiv

predlagam pa ti drugega, kasneje ko boš pa mel malo več denarja, pa še ene rame 256 pa je

LP
www.ultrasplet.net

polde66 ::

v čem pa je late chiligreen toliko slabši kot solonote ali presario? Samo radovednost
polde

neres ::

Mislim da pri nas za 260k ne dobiš prenosnika z ne-sharano grafiko. Tiste variante, ki jih je navedel sonysony v drugem postu so dokaz tega bednega stanja s cenami pri nas. Tisti Acerji v Nemčiji in Avstriji pa so najbrž v redu.

OwcA ::

Tvoje želje niso čisto realne. Idealno bi recimo izponjeval tvoje zahteve kak Sony VAIO serije S, le da je dvakrat predrag.

Mogoče kaj takega ali takega.

Svetujemt ti, da se odpoveš vsaj Dula-layer pekaču.

Morda bi veljalo poiskati kakšen rahlo starejši model višjega razreda, tako bo majhen, tanek, lahek, tih in cenovno sprejemljiv, ampak seveda manj zmogliv. Velja pa upoštevati, da je RAM relativno poceni (dokler je DDR), tako da le-tega brez težav dokupiš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Shatzy ::

Hm..po dolgem premišljevanju sem se odlču za mal sprememb...centrino je v bistvu postranska zadeva, pravtako dual layer pekač...

Tako da zdaj je zadeva ki jo iščem taka:

Vsaj 2GHz procesor, 512 ram, 60 gb 5200rpm disk, nesherana grafa, WLAN karta, BT...to bi blo pomoje to... Kakšni so kej athlonovi mobile procesorji? Recimo XP3000? Aja, pa naj NE BO BAJSAST kot HPjeva NX serija...

Shatzy ::

@Owca: In kje nej dobim ta dva laptoa po tej ceni?

OwcA ::

V navedeni trgovini, pri nas nimaš težko, žal.

Na BT takisto ne bi upal.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

polde66 ::

Mam občutk da se Owca sam mal baha s tem kompjutrom. Men se tdi na deki no name firma za pol manj dnarja dela tud tko k se zagre. Če pa že crkne pol pa itaq kupm še enga tazga pa sva na istem, Jest sem pa o sonyu že pred časom podvomil.
http://www.com-shop.com/article.asp?Art...
tale tud ni švoh
Tehnika je tako hitra da boš v pol leta obžaloval vse kar boš drazga nabavu.
Tako je seveda samo moje mišljenje
LP
polde

polde66 ::

Ah pa še asusa prodaja tudi JAE
polde

Wolfram ::

@polde

Ta zadnji prenosnik, ki si ga pokazal močno presega njegov proračun. Nevem, kaj si hotel z njim pokazat...

Dejansko so cene v slo. nenormalno višje. Sam vem, da ga bom kupil v tujini (ala notebooksbilliger.de) ali predstavitveni model (čeprav se mi zdi, da med njimi so sami "ostanki" - razni nemobilni celeroni itd.) ali morda rabljenega (denimo star največ 1 leto, da je še v garanciji).

lp
www.igralec.com

polde66 ::

Kaj pa manjka Chiligreenu?
polde

Wolfram ::

O Chiligreenu ne vem nič.
www.igralec.com

OwcA ::

Če drugega ne, ima integrirano grafično kartico.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

polde66 ::

nisi dobr pogledu, ati-jevo 9700 64 MB grafično kartico, poleg tega ima 60 giga disk DVD-RW
pa še seprončka 3000 kateri dela čudovito csaj kok sem ga jest sprobal
polde

OwcA ::

nisi dobr pogledu, ati-jevo 9700 64 MB grafično kartico

nekdo od naju ni dobro pogledal, to je res, le nisem tako prepričan, da sem to jaz:
GRAFIČNA KARTICA VGA on board 64MB

Tvoj link
;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

No pa bom jaz malo povedal o ChiliGreen:

Zadeva je takšna, da je ohišje .... ne bom povedal kakšno. Ko bi vsaj bila črna barva, da se ne bi srebrno dol luščilo. Po enem mesecu bo prenosnik takšen, da bodo mislili, da ga imaš že vsaj 3 leta!!! Kot drugo, septron v prenosnika?!?! ----> te ti skoraj bolj priporočam P III - 1000 Mhz :)) še bolj pa seveda celeron mobil. Aja, kakšna pa je debelina prenosnika?! Z AMD-jevimi procesorji, se debelina prenosnika kar krepko poveča!

Sicer pa je odločitev tvoja ....
www.ultrasplet.net

OwcA ::

Precej boljši nakup od tega ChillGreena se mi zdi Acer iz Mlacomove akcije. Razliko v ceni lahko porabiš za nadgradnje po lastnih željah (RAM, disk, pekač).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

Z septronom 3h, super!!! Edino kaj je mogoče moteče je 4.2 cm debelina!!

jaz bi raje priporočal kaj takega: Acer Trevel Mate

ali

Hp 9000 srerija

ali

FUJITSU SIEMENS AMILO L7300
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

polde66 ::

ja maš prov sory, tegale sem milsu in ne tisteha opd prej
http://www.anni.si/default-10000.html?K...
polde

Wolfram ::

Ta je isti kot prej :\

VGA on board 64MB

PS: link je zmeri isti, ktergakoli izbereš.. Najbrž imaš v mislih tistega za 274k
www.igralec.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfram ()

polde66 ::

tistga sem mislu ja
men se zdi kar ok , vsaj kolikor sem se probal mal poigrat z njim.
Kako se pa obnese material s katerga je sestavljen prenosnik pa res ne vem. Debelina me tud ne moti ker bo itaq večino časa prklopljen na elektriko. Je pa res da pa za študij postane to palce moteče. Vsaj pri nas bi ga mogu najmanj enkat polnit vmes pa roko na srce tudi takega s centrino tehnologijo bi mogu.
Je pa torej pač odvisno za koga in kaj je pametna izbira.
Za tako ceno še nisem srečal bolj zmogljivega prenosnika pri nas.
polde

Popcek ::

YPG692EA HP Compaq nx9105 S2800+ 15.4 512/40 DVD+/-RW P ZLATA
PRILOŽNOST
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
ˇ Procesor AMD mobile Sempron 2800+ (1.6GHz)
ˇ Pomnilnik 512MB 333MHz - do 2024MB
Na zalogi ˇ 40.0GB SMART ATA HDD
ˇ DVD+/-RW - ni FDD enote
ˇ Grafična kartica NVIDIA GeForce4 420, 32MB
ˇ Zaslon 15.4'' TFT 1280*800 XGA
ˇ Modem 56k V.92, mrežna karta 10/100 UTP, 802.11g WLAN
ˇ 8 celična LiON baterija
ˇ OS WIN XP PRO Edition Angleški , SLO Language pack
ˇ Vmesniki: 3xUSB 2.0, 1xParallel,1xmodem RJ11, RJ45, VGA,
2xAudio,
ˇ S-Video TV-out, ni COM porta, Firewire, IR, 5-1 media reader
ˇ Dimenzije:28.4x5.0x36.2, teža: 3,5Kg
ˇ Garancija 1 leto
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

nx9105 213.555,00+DDV

http://www.ecdoo.si/index.htm?site=Prod...

kaj pa tole ? jest mam namen tole kupt. res, da je zaslon za tvoje zahteve mal velik, sam men se zdi tole kr ugodno.

mitjaje ::

Popcek: svetujem ti samo to, sa se pri HP-ju izogibaš serije 9000! Oprosti če sem ti pokvaril veselje!! :'( Drugače pa mogoče raje poglej po seriji nx7010 - v avstiriji cena: 285.000 sit ( z davkom, Gadcu, če pa nisi blizu njega doma pa 50€ stroškov zraven)

Tvoj je pa cc 260.000 sit

Link na trgovino v Gradzu

PS: Se zavedaš mogoče koliko je 5cm za prenosnika?!?! (npr. Tronote pol manj debel 2.5 cm!! ), ono kaj pa sem ti dal link pa je 3.45 cm višine
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

OwcA ::

Malo si poglej tudi tole, če te ne moti, da gre za demonstracijske modele.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

OwcA
vidim da se ti tudi spoznaš malo na leptope, pa me zanima, kakšni demonstracijski prenosniki so to?! Zanimam se za zadnjega!! Mi lahko malo več poveš o tem, če veš? Pa dimenzije (na sliki ne zgleda predirano visok)

Hvala lepa

popravek: dimenzije so : 357 x 254 x 31,5 mm (kar je super)

več info: Link HP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

OwcA ::

Tega ne jemati za suho zlato, ampak kolikor vem, so to prenosniki, ki so bili bodisi razstavljeni v trgovinah, bodisi so jih vlekli po kakšnih sejmih/šovih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

Pa sej mene ne moti, če je bil raztaven eksponent!

Samo kolikor vem, je to noejši tip prenosnika, tako da dvomim, da so jih že umaknili iz polic. Ti veš koliko je star ta prenosnik - model?!

LP
www.ultrasplet.net

Wolfram ::

Moj frend je kupil pri tej firmi, ki prodaja predstavitvene modele. Kupil je enga HP-ja Pavillion iz zv5000 serije. Vse je kul, ena mala praskica je bila gor na pokrovu, drugače pa vse brezhibno. Težava je le v tem, da imajo ponavadi na voljo modele s "preživelimi" celeroni 2.8ghz ali podobno. Torej, moraš naleteti na dober primerek.. malo čakaš, vendar se splača po moje.

Te primerke zelo hitro prodajo, ker so tako poceni, zato dvomim, da je še kateri od navedenih na voljo -> jih rezervirajo.

lp
www.igralec.com

nurmaln ::

To so prenosniki, ki jih je distributer DISS imel na raznih predstavitvah. Linija Pavilion je sicer že nekaj časa umaknjena iz prodaje v SLO. Cene so res dobre, jaz bi se samo pozanimal če se da dokupit podaljšanje garancije na tri leta, ker pol leta je pa res bolj bogo. Osebno ne bi upal kupit prenosnika s samo pol leta garancije.

Wolfram ::

No, sej za 100k in več cenejše modele se splača nekaj riskirat. Vsaj zame to ni ovira. Pomoje se ne da podaljšat garancije, ker so kao "rableni".

Tukaj imajo tudi neke predstavitvene, trgovina je v bližini mojega doma WBC.SI
www.igralec.com

Wolfram ::

BTW: kakšni se vam zdijo prenosniki Packard Bell?
Vizualno so mi nekateri neznosno všeč :D
So pa tudi dragi..

kaj pa Dell? V kateri tuji trgovini, ki pošilja k nam, jih imajo?
www.igralec.com

mitjaje ::

Wolfram:

poizkusi www.dell.de/.at pa tam poišči prenosnike pa cene itd...

Torej kaj pravite o seriji pavilion?!?! S katero serijo se lahko primerja z danjašnjimi NX-modeli?!?!
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Gapi ::

Wolfram do kdaj je kej odprta ta štcuna na tvojem linku. Ker tega podatka jest nism najdu?

nurmaln ::

@sonysony

Večina proizvajalcev ločuje serije za poslovno rabo (business) in zasebno rabo (consumer). HPjevi Pavilion prenosniki so namenjeni za consumer end tako nekako kot pri Acerju Aspire, NX prenosniki pa so namenjeni za business end tako kot Acerjeva serija TravelMate. Glede na to, da HP v Sloveniji proda veliko večino poslovnim uporabnikom, Pavilion prenosnikov preko uradnega kanala niti ne ponuja. Ponavadi je tako, da na videz pri artiklih namenjenih za consumer end dobiš za določeno vsoto več, če pa primerjaš malo bolj podrobno ugotoviš, da so pri business end artiklih uporabljeni boljši materiali, boljše osnovne plošče, kvalitetnejša ohišja, tipkovnice, zasloni... skratka stvari, katerih na papirju ne vidiš.

Wolfram ::

Gapi: nimam pojma, najbolje je seveda prek maila kontaktirat (ali telefona seveda)
www.igralec.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za okoli 160.000

Oddelek: Kaj kupiti
52832 (2748) mtosev
»

Kateri prenosnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101370 (1111) VASkO
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018396 (6353) nurmaln
»

Prenosnik do 300k

Oddelek: Kaj kupiti
211461 (1126) mitjaje
»

Prenosnik do 225.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
151293 (1024) boštjan

Več podobnih tem