» »

A si kdo lasti prenosnik Acer Aspire 3004NLMi

A si kdo lasti prenosnik Acer Aspire 3004NLMi

Freakylion ::

Lep pozdrav.

Me zanima, če si kdo lasti ta prenosnik.

Acer Aspire 3004NLMi

Če je kdo lastnik tega prenosnika, naj prosim malo pokomentira, kako je z njim zadovoljen.

Hvala.

Rapsey ::

Ima sestra acerja, malo boljši sicer ampak z istimi napakami.
Prva stvar je monitor, acer živi v nekem svojem svetu in proizvaja monitorje v katerih se vidiš kot v ogledalu. Če malo sonce sije ne boš nič videl.
Procesor je sempron, kar pomeni da ti bo baterija držala max 1uro na začetku, par mesecev kasneje bo to padlo na pol ure. Z razlogom ni navedeno kako dolgo drži baterija.
Ne kupovat računalnika z manj kot 512 rama.

Freakylion ::

Hvala za odgovor.

A zato ni dobro imeti semprona v prenosniku. Je pa enkrat zmogljivejši od celeronov v ostalih acerjih istega cenovnega ranga. A se to dejansko kaj pozna.

Glede baterije pa dobro, da nekdo pove nekaj iz izkušenj, ker je naprimer na tej strani napisano, da isti model prenosnika z isto baterijo zdrži do 2 uri.

Rapsey ::

Ja sempron je veliko hitrejši, ampak ni za prenosnike praktično nič prirejen. Torej žere kot navaden dekstop CPU. Bi bil zelo zelo presenečen če nebi na nakupovanje.net napizdovali glede baterije. Če sekin prenosnik za 210000 drži max 1 uro, bo ta verjetno enak.

Freakylion ::

Ker za prenosnika nimam namena odšteti velikih denarcev, se bom kljub težavam z monitorjem verjetno odločil zanj.

Glede procesorja pa ostaja samo še celeron. A ta je manj požrešen. V tem cenovne rangu pa mi verjetno kaj drugega tako ne preostane.

LP

PS: A seka ima tudi semprona v prenosniku, da drži samo eno uro.

Zgodovina sprememb…

ronaldo ::

Sempron zdrzi vec kot eno uro, tam nekje do 3 ure lahko zdrzi, odvinsno od modela, predvsem ta novejsi Semproni ki imajo 25W porabe kot core-duo.

bond007 ::

No seveda lahko zdrži 3 ure in je dokaj varčen procesor, če pokuri samo 25W. Ampak problem je v bateriji, ki je v poceni acerjih 4 celična.


Je pa enkrat zmogljivejši od celeronov v ostalih acerjih istega cenovnega ranga. A se to dejansko kaj pozna.

Glede primerjave med celeronom-m in sempronom - naj te številke ne zavedejo, tudi če ima sempron oznako 3100+ (dejansko deluje na 1.8Ghz) je po zmogljivosti primerljiv z celeronom-m okoli 1,5 Ghz . Celeron-m pa porabi samo 21W. JE pa res da celeron-m ne zmanjšuje voltaže in frekvence, ko ni na polno obremenjen, sempron pa jo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Freakylion ::

Hvala.

Predvsem to okrog procesorja me je motilo. Potem je skoraj bolje, da nabavim celerona. Po zmogljivosti približno enak, vendar manj pokuri in zato bo baterija dlje držala.

Kako je pa kaj z razmerjem monitorja. Ker prenosnik ne bo namenjen gledanju filmov, se mi zdi da ni potrebno imeti širok zaslon (WS). A se komu zdi boljši iz kakšnih drugih razlogov.

Rapsey ::

Ja ker so frekvence res tako zanesljiv pokazatelj hitrosti zadnjih nekaj let ja.
Sempron je hitrejši, potrebuješ 2minuti da najdeš 10 testov ki ti točno to povejo.

bond007 ::

evo en test V glavenem sta procesorja zelo blizu po zmogljivostih - sicer na testu imajo semprona 2800+. Ampak je praktično povsod celeron-m boljši. Če računamo, da se ti zanimaš za 3100+ je ubistvu vseeno kaj vzameš, če gledaš zmogljivost. Je pa v trajanju delovanja razlika - namreč semproni, ko procesor ni na polno obremenjen, znižajo hitrost in voltažo ter s tem povečajo trajanje baterije. Celeroni ves čas laufajo na max in požrejo več štroma. ČE boš kupoval semprona, nujno kupi 25W-nega...

Freakylion ::

Sedaj imam nagledan ta računalnik:

Procesor: Intel® Celeron® M 380 1.6GHz
Chipset: Intel® 910GML Express
OS: bootable Linux
Pomnilnik: DDR II 512MB [256MB +256MB]
Zaslon: 15" XGA
Grafika: 64MB shared
Trdi disk: 40GB 4.2K
Optična enota: DVD-Dual
Mrežni priključek: fast Ethernet
Dimenzije: 363x275x24/32.9
3xUSB 2.1, WiFi 802.11g, LAN, 1xVGA, RJ-45, RJ-11
tipkovnica: SLO

Procesor je celeron 1,6, ki mislim da se lahko primerja s sempronom 3100+. Glede baterije pa je moje mnenje takšno.

Semproni znižajo hitrost in voltažo ter s tem povečajo trajanje baterije, ko procesor ni na polno obremenjen. Ponavadi nikoli nimam računalnika prižganega in nanj nič ne delam, da bi mi to prišlo v poštev. Ko računalnik prižgem, ga uporabljam. Procesor verjetno res ni na polno obremenjen, ampak vseeno dela in takrat verjetno ne spusti porabo na minimum. To je moje mišljeneje.

Če povzamem po vaših odgovorih:
- glede hitrosti sta procesorja približno enaka
- sempron požre več baterije kot celeron

A imam prav?

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

@Freakylion - imaš zasebno sporočilo

JohnyB ::

PRENOSNIK HP Compaq nx6325 S3500+ (1.8G) 15.0 512 60 DVD+/-RW FDOS ( YEY343EA)

• Zaslon: 15" TFT 1024*768 XGA
• Procesor: AMD mobile Sempron 3500+ (1.8GHz)
• Spomin: 512 MB DDRII 667MHz - do 4096MB (prost slot)
• Trdi disk: 60.0GB SMART SATA HDD 5400rpm
• Grafika: ATI Mobility Radeon Xpress 1150 do 128MB shared
• Optični/disketni pogon: DVD+/-RW enota DL SM
• Mreža: 10/100/1000
• Modem: 56k V.92
• Wireless: 802.11a/b/g
• Priključki: 3xUSB 2.0, ni paralel,1xmodem RJ11, RJ45, VGA, 2xAudio, S-Video TV-out, ni COM porta, Firewire, 7v 1 čitalec kartic, čitalec prstnih odtisov
• USB/Firewire: Da
• TV- izhod: Da
• Razširitvena mesta: 1x PCMCIA I/II
• Dimenzije/teža: 30.3x328.6x247.3 mm / 2,6 Kg
• Baterija: 6 celična LiON
• Programska oprema: FREE DOS
• Garancija: 12 mesecev

180 jurjev

proc je 25W, ima en ram not, se prav še PROST SLOT (fajn glede nadgradnje), boljša grafika.....
Apple iMac

mpucel ::

Iščem prenosnik za do 200.000, ki ima
-procesor Pentium M
- 512MB rama
- vsaj 60 GB disk (5.4oo /min)
- resolucijo boljšo od 1024x768 oz. vsaj 1280x800
- ni Gericom ali mogoče kake nepoznane znamke
- baterijo, ki bi držala več kot 2uri, DVD pekač

Našel sem nekaj, mogoče primernega, ACER AS1642 ZNWLMi 15,4" link, pa me zanima, če ima kdo kake izkušnje s tem prenosnikom. Kako se obnese zaslon, glasnost hladilnika, vzdržljivost baterije, razporeditev tipk? imam mogoče kako neprjetno cvetko? (prenosnik je trenutno tudi v Telekomovi akciji - 173.390,00 SIT):

ACER AS1642 ZNWLMi 15,4"
Intel® Pentium M 735A 1.7GHz
Zaslon 15.4" WXGA CrystalBrite TFT LCD, 1280 x 800,
RAM DDR II 512MB (1x512), en slot prost
Disk 80GB ATA/100
Chipset: Intel 915GM Express
Grafika Integrirana Intel 915GM 64MB
Opt. enota DVD-Dual Double Layer
Wireless 802.11b/g, Acer SignalUp
Porti: 3 x USB 2.0, mreža, modem,
PC Card slot (one Type II),
External display (VGA) port

Ali mogoče poznate kako boljšo alternativo za do 200.000 SIT?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mogoče kakšna alternativa izbranemu prenosniku?

Oddelek: Kaj kupiti
101447 (1323) SkIDiver
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655836 (4566) sw0rdfish
»

Poceni prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
101990 (1831) Calligula
»

Prenosnik HP ali Acer

Oddelek: Kaj kupiti
142479 (2179) Zheegec
»

Kateri 15,4WXGA prenosnik do 250.000sit?

Oddelek: Kaj kupiti
151512 (1386) CCfly

Več podobnih tem