» »

splošna matura - matematika

splošna matura - matematika

Vikking ::

Zanima me oz. zanima bratranca ki je pisu danes matematiko, kakšen rezultat ste dobili pri verjetnostnem računu. Vprašanje leti na tiste ki ste danes pisali matematiko.

lp

krifa ::

js sm dubu 55% sam sem racunal po kmecki logiki. formul se mi ne da ucit:)

coldman ::

rešitev je 86%

Vsaj tako nas je večina dobilo

55je narobe

volkec ::

Ja men pa sošolcem je pršla rešitev 86,8% => 87% :D

krifa ::

:O

Skatey ::

kje si dobil 0,8% oz. 0,8 punce oz. fanta ven? 86% naj bi bla |R ja..
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

speed machine ::

Ta naloga mi je pa danes vzela 20min. Sem šel vse od kmečke logike:D , pa do računanja z uporabo kombinatorike8-) . Še sreča da je potem znanje prevladalo in sem dobu ven 86 pa še neki %.

Saj če pa razmišljaš logično, 8 fantov od 10 ima izpit. Torej ti že to mora dati vedeti, da je rezultat nad 80%.

Drugače jaz sem si tako nastavu račun. 10 nad 3 + 10 nad 8, ulomljeno z 20 nad 2. In sem dobil ven 86,842%.:D
//

Matevžk ::

Sem bil na višjem nivoju in se mi je vse zdelo über lahko, tako da mi lahko zaupate 8-)
Rezultat je okroglih 86 %.
Ker je vseh možnih izbir točno 100 (10 * 10), ne morejo priti decimalke.
Vseh "ugodnih" izbir pa je 86:
- če izberemo punco z izpitom (3), potem ni važno, katerega fanta izberemo (10); 3*10 = 30
- če izberemo punco brez izpita (7), potem moramo vzeti fanta z izpitom (8); 7*8 = 56

30 + 56 = 86.
Deljeno s 100 = 0,86 ali 86 %.
lp, Matevžk

stromar ::

Ne vem, kako so take razlike med težavnostjo mature iz npr. slovenščine in matematike. Pri matematiki so bile naloge skoraj za osnovno šolo, pri slovenščini pa čisto nekaj drugega. Mata bo pri meni 4 ali 5, slovenščina upam da pozitivno.

Matevžk ::

Malo odvisno od interesnega področja. Meni se sicer slovenščina zdi na maturi precej preobsežna (presega splošno potrebno znanje in vključuje nekaj odvečne piflarije; kakšna splošno uporabna stvar pa manjka), mi pa nekako leži in imam tudi kar OK občutek. Čeprav je res, da je bila ta-zaresna pola precej težja od poskusne (tista je bila nekako ravno prav težka). Upam na 4, realno je 3 :) Matematika ... računam na krepko čez 90 % na višjem nivoju >:D

Pri matematiki so bile naloge skoraj za osnovno šolo

Ciljaš na nalogo z gobami? Vsi naši "cvekarji" so jo rešili. Bila je banalna. Guess what? Ena moja kolegica z višjega nivoja, ki dost raztura in je tudi veliko rešila (pravilno), te naloge ni znala rešit ;(( 8-O :D Se zgodi, trenutek nezbranosti ...
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevžk ()

Athena89 ::

Mene pa neki zanima glede tega visjega nivoja. A se visji nivo razlikuje od osnovnega po tezavnosti vseh nalog(to najbrz ne, ce je mel un iz visjega enako nalogo ko un pri osnovnem?), ali je pri visjem nivoju le kaksna dodatna naloga al kk je to? ce je kaksna dodatna naloga ali imas potem posledicno tudi vec casa za resevanje?
pa se neki: ce naredis osnovni nivo s petko, visjega pa naredis, ali potem nisi naredu mature?
hvala za odgovore :)
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

Ziga Dolhar ::

Na višjem nivoju imaš po zaključku osnovnega še dodatnih nekje 75 minut in 3 dodatne, težje naloge. Upošteva se skupna ocena po točkah (osnovni + višji + ustni).
https://dolhar.si/

McHusch ::

So pa letos nekatere novosti glede višjega nivoja. Za reševanje osnovne pole imaš pol ure časa manj, če si izbral višji nivo, nato pa pišeš še drugo polo. Tudi vprašanja za ustno maturo so od letos za višji nivo matematike drugačna. Prav tako je spremenjeno točkovanje in ni več 40-40-20 ampak 53,3-26,7-20 (Osn-viš-ustni).

Wolfram ::

Matematika je bila zelo lahka letos. Pri verjetnosti je rezultat okroglih 86 % - najbrž še najtežja naloga :\

Tista z gobami je veliko folkom delalo probleme. Jebiga, ne morejo met vsi 5 ane?

Edino slovenščina pa angleščina nisem siguren koliko bom dobil, ostalo je bilo pa dokaj lahko.

Ustni izpiti so mi trenutno resnično odveč, ko že mislim, da sem na morju :D

Veselo učenje vsem!

lp
www.igralec.com

Matevžk ::

Uf, slovenščina ustni bo pri meni kriza ... predvsem zaradi sramote pred prfokso; do zdaj mi je vedno dajala 5, zdej bo pa ugotovila, da v resnici pojma nimam :\
lp, Matevžk

stromar ::

Kako pa vam je fizika šla? Meni je bilo težje kot na poskusni. Za 2 bom že spravil skupaj, itak se mi ne gre za točke. Od vaj jih imam že 18

Zdaj imam par dni dopusta:D , potem se bom mal učil za ustne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

speed machine ::

Stromar: se strinjam s tabo. Malo težje kot na poskusni.

Lansko leto če se ne motim je bilo 43% za 2. Mogoče bo letos še kaj padlo, ko je že glih leto fizike. :D

Drugače od vaj imam 19%, koliko bo, pa bomo vidl julija. Samo eno vprašanje. Kolikšna bi bila velikost jedra atoma, če bi naredili njegov model, ki ima premer 100m? (eno vprašanje pri poli za fiziko bilo).
//

Matevžk ::

Mater ste vsi pridni :D Sj js mam tud 19 %, sam povprečje v našem razredu (in na naši šoli) je pa mnogo pod tem ...
Odgovor je 1mm. Jedra so velikostnega reda desetinke nanometra (10^-10), jedra pa femtometra (10^-15). Razlika torej reda 10^-5. 100m = 10^2m; 10^2m * 10^-5 = 10^-3 m = 1 mm
lp, Matevžk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153209 (2840) trancer01
»

Višja raven matematike na maturi

Oddelek: Šola
248845 (7978) Pro_moted
»

izbirni predmeti za maturo

Oddelek: Šola
297572 (6251) asitar
»

Matematika na maturi 2004

Oddelek: Šola
422690 (1985) s5cougar
»

Rezultati splošne mature

Oddelek: Šola
456743 (6037) Umagaan

Več podobnih tem