» »

Težave z diskom

Težave z diskom

zupy ::

V računalnik sem vgradu disk maxtor 80gb ampak windowsi zaznajo samo 30gb. Kwa je to narobe??????

zee ::

mogoče ostali del diska ni v particiji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jan987 ::

poskusi s patricion magic naredit še eno particijo iz praznega prostoro!

jest10 ::

Povej ti malo več kakšen računalnik imaš in kakšne winse.

zupy ::

mam xp-je gor. Sj sm že probu z partition magic pa tud z tem programom od xp-ju upravlanje računalnika pa ga sam tolk tud zazna. Sm pa v everestu pogledu ga pa zazna tolk kokr je velik. Mam pa notr še en disk seagate 40 gb.

zupy ::

a res noben nč ne ve al kwa?????????

Antares22 ::

Maxtorji imajo včasih neke finte !! Ampak ko pa delajo so pa bomba ! Idi na stran www.maxtor.com in si dol potegni program Maxblast 4 !!! Program ti nardi disketo s katero formatiraš Maxtorjev disk ! Verjetno ti ga bo kar dolgo formatiral, meni ga je 11 ur ! Ampak na koncu je delal kot nov !!!
Everything he touches turns to gold....

Dead_Eye ::

11ur? kaj si dal low level format/zero fill? DOvolj je če samo nardiš particije in normalno formatiraš :)

zupy: ti najprej preveri če ti ga BIOS zazna.(na začetku glej pod primary master/slave al pa IDE1 če piše kej v zvezi z maxtorjem) Če je, potem pojdi v XP-jih v administrative tools>computer management>disk management in tam najdi maxtor disk(80GB) in desno klikni na uno črno in naredi particije, potem še format in je...

PS Da nimaš slučajno diska omejenega na unih 32GB za kompatibilnost? Vem da so IBM diski to imeli, zadaj en jumper za premaknit....
The one and only

enough98 ::

Preveri CLJ (Cylinder Limitation Jumper).

zupy ::

sj je na jumperjih use prou nastavlen. Tm piše če ga hočeš met SLAVE pol ni notr nobenga jumperja. Evo prlagam sliko da boste vidl. http://service.maxtor.com/rightnow/imag...
Moj disk je un Style A2.

zupy ::

Biosi ga pa zaznajo kot 32GB

enough98 ::

kaj pa motherboard? imas nekaj starega?

zupy ::

ne računalnik bo zdele enkrat "šele" 2 let str.

mrbungle ::

Probi posodobit bios na plati, starejši PC-ji oz. plate so imele omejitev okoli 30GB v biosu...

zupy ::

ja sj vem za to sam ta plata ni tolk stara k mam jst na svojmu compu starejšo pa mi use dela.

`ripper` ::

fant... bodi ql in uzem disk vn pa se mal zazri zadej v jumperje. vem da excelstor diski majo zadi moznost 32gb clipa, tko da tud v ksni stari stari stari kisti delajo, kjer bios ni bil zmozn spoznat tako velizga diska. pomoje je blem v tem. :) btw, a ste vedl da XPji brez service packa sprejmejo samo in zgolj 125GB particijo? komu jasn zakaj (verjetn je to ze gdo omenil, sam men useen se zdi to cudn =))
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1521) sirotka
»

ne zazna diska

Oddelek: Strojna oprema
13887 (772) Gwanaroth
»

Kako naštimati hard disk v biosu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9952 (826) Mavrik
»

Vgradnja diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
102040 (1871) harvey
»

Ko ima hudič mlade

Oddelek: Pomoč in nasveti
71271 (1038) S4

Več podobnih tem