» »

temperatura grafične

temperatura grafične

AbbaTh^eK ::

Imam grafično 6800 GT (msi) in ko sem jo kupil.... je bila temperatura nekje 53 ° C

sedaj pa se temperatura stalno dviguje... npr. čez 1 mesec je bila stalna temperatura 58° čez 2 mesca 62° itd.

Sedaj je temperatura že 82°...

Pomislil sem tudi na to, da je vzrok tolikšnega dviga temperature TV kartica, ki sem jo vgradil... vendar tudi če jo dam ven iz škatle je stanje isto.

Vmes sem redno čistil hladilnik,,, tko z unimi palčkami za ušesa :) sem čistil hladilnik in odstranjeval prah, ki se je nabiral...

Sedaj sem že naročil hladilnik NV Silencer 5 in upam, da se bo temperatura dosti zmanjšala.


Zanima me kaj naj naredim, da bi to dvigovanje zaustavil... in če ma kdo že podobne izkušnje :)

profii ::

mogoče se ti šraufi odšraufavajo in potem imaš slab stik.
to se je men zgodl enkrat0:)
sam zunej je pa usak dan bl vroče >:D mogoče je tud to uzrok.

AbbaTh^eK ::

keri šraufki to mislš?

am... ja tud na to sm pomislu, da je zuni bol vroče... :) sam še zmeri je razlika 30 ° na grafi mal preveč al ne?

Shark-357 ::

čez okno poglej zunaj je 30+ stopinj zato se bolj greje verjetno se je pa tudi hladilnik že zabasal s prahom

Zgodovina sprememb…

profii ::

šraufki hladilnika od grafe.
al pa prah na rebrih...

AbbaTh^eK ::

am.... ventilator na grafi je spucan :)

AbbaTh^eK ::

Am... pogruntu sm foro...

Fora je bla v gonilnikih :)

Sedaj sm namestil najnovejše gonilnike in temperatura grafične je konstantno 60°C

Kdo bi si mislil :)

profii ::

ja sam res :D

AbbaTh^eK ::

Zanima me še neki....

Zdej sm vgradu tanov ventilator NV SIlencer 5 rv.2 in je temperatura šla gor za 3-4 °C

V čem je tle problem? :\ mogoče zaradi termalne paste, če sm jo namazu premal? Namazu sem jo po celi površini ampak zlo natanko....

Aja pa na termalni pasti piše "Highest performance will be achieved after 200 hours" --- je to problem?

Veron ::

maš vent na max al min?

AbbaTh^eK ::

To pa sm že študiru, sam ne najdem kje bi to naštimu :\

sonac ::

Meni se to zdi popolnoma logično. Malo poglej, kašn hladilnik si imel original gor!
MSI ima odlične hladilnike. Sam baker, dokaj velika površina reber (čeprav so nizkoprofilna), velik ventilator, hladi odlično. Po mojih izkušnjah celo boljše od Leadtekove grozotije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

AbbaTh^eK ::

Stock hladilnik je bil cel iz aluminija, manjši ventilator, pa tud rebra so bla manjša kokr na tem!!!

Ta ventilator k ga mam pa zdj ma pa bakreno podnožje pa velika aluminijeva rebra pa večji ventilator.... sam ne znam naštimat kok naj se hitreje vrti :'(

sonac ::

Ajaaa...se opravičujem. Torej imaš eno prvih MSI-jevih serij, ki ima stock nvidiin hladilnik. Ja, temperatura bi ti mogla kar fajn past :S
nimam pametnih idej...

AbbaTh^eK ::

A kdo ve, kako bi povečal število obratov ventilatorja na grafični? S kkšnim programom?


Al mogoče tako, da bi povečal voltažo AGP slotu? bi mogoče kj pomagal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539374 (7658) jebesemeni
»

Test: Zalman 700Cu-Led na 7800GTX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352547 (1530) jackorsen88
»

6800GT - reklamirati ali ne ?

Oddelek: Strojna oprema
131710 (1366) Daliborg
»

Hladilnik za XFX 6600GT

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302684 (1543) Urke
»

NV5 Silencer - kupiti, da, ne?

Oddelek: Kaj kupiti
171053 (949) Caligula

Več podobnih tem