» »

Dilema...

Dilema...

Zzzzzzz ::

Trenutno nabavljam nov monitor (17''), pa sem malce v dilemi, katerega naj vzamem. Vsi so v cenovnem rangu okoli 75k (+/- 10k). Najbolj se mi dopadejo naslednji trije:

- Hyundai F790D
- Samsung SyncMaster 755DF
- Philips 107t20

Kaj mislite, katerega se najbolj splača vzet? Ali imate kakšen drug predlog?

LP
Zvonko

Cosmo ::

Samsung Syncmaster 700NF. Ga imam sam in je slika res odlicna (boljsa kot na Iiyami 410 Pro in ostalih v tem rangu).

I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tomi ::

Vzami ali Samsunga ali Philipsa...
Ali pa celo raje malo pomisli, če ne bi dal še malo več, in kupil raje 19":\
metrodusa.blogspot.com

Spajky ::

v zadnjem hrvaskem Bug-u so izbrali za BestBuy Hyundai ImageFlat F790D (NI trinitronc), ce ti to kej pomaga..., bi bil okoli 60 jurjev...
8-)

hubertfast ::

Zvonko, sam bi predlagal Hansol 710 P, ki je praktično kopija Samsunga, pa dosti cenejši, nekaj malega čez 60K. Odličen monitor z vsemi nastavitvami in karakteristikami. Za malo manj kot 70K pa dobiš Hansola 710D z ravnim ekranom.
Je že res, da vsak svojo robo hvali, samo sem si pri iskanju kar vzel nekaj časa in mi definitivno ni žal.
Lara je zakon!!!

Zzzzzzz ::

Sem se mal pozanimal za tega Hansola 710D. Ima DynaFlat cev in je 57000 + DDV (v Radovljici).

A kdo ve če se ga da dobit kje v LJ?

hubertfast ::

Točno kje ne vem, kak Powerplus, Megamax,.....

garfield ::

Sej ne boš verjel ampak: Hyundai in Hansol uporabljata Samsungove katodne cevi.
8-O" isti monitor od treh proizvajalcev"8-O
Vsak samo naredi svojo elektroniko stem da se mi zdi da je trenutno Hyundai bol ugoden in boljši od Samsunga, lahko pa se motim.
Vsake oči imajo svojega malarja.

Zzzzzzz ::

To sem prejle tudi sam ugotovu... :D
Mal so se mi zdeli čudni tile D-ji in DF-ji v imenih in sem šel na strani proizvajalcev. Samsungov 755DF, Hyundaijev D790F in Hansolov 710D - vsi uporabljajo isto katodno cev - Samsungovo DynaFlat za (skoraj) popolnoma raven ekran.
Glede na to, da vsi uporabljajo isto katodno cev, vendar pa različno elektroniko, ponovno pridem(o) do iste dileme: Katerega kupiti? & Katera elektronika je boljša? Seveda vse to za sprejemljivo ceno.

Samsungov 755DF je okrog 65k, Hansolov 710D je 68k, Hyundaijev F790D pa bi moral bit nekaj čez 70k (ne vem točno, vendar F770D je 69k, a je veliko slabši od F790D -> vir: Bug 7/8).

No, kaj zdaj vzet?????:\

Zvonko

hubertfast ::

Edino. kar jaz vem je to, da je Hansol bil svoj čas del Samsunga. Potem se je firma delila in je baje ta glavni del razvojnega oddelka šel v Hansol, kar bi skoraj dalo mislit, da so pri Hansolu boljši ljudje. Je pa Hansol drugače mega korporacija, največji azijski proizvajalec papirja, in eden največjih na svetu, kar se tiče kemijske industrije. Po internetu sem našel tudi njihove modeme, cd-rome, pa še in še. Pač klasično azijsko podjetje, ki dela od šivanke do avta. Po mojem je skoraj vseeno kaj kupiš, saj so razlike minimalne, odloči se glede na ceno ali pa na to, če ti nudi kdo nakup na čeke ali kaj podobnega. Jaz še vedno vsepovsod poskušam zadeve speljat z čeki. Aja še to, Samsung je mislim, da največji proizvajalec ekranov na svetu, računalniških kakor televizijskih, tako, da njihove cevi uporablja marsikateri proizvajalec.
Lara je zakon!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osveževanje monitorja ?

Oddelek: Zvok in slika
10979 (837) Blup
»

Hansol 920p

Oddelek: Kaj kupiti
6951 (868) willson
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634554 (3569) Marjan
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232349 (1843) Uporabnik
»

!7" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
261319 (1024) ringalori

Več podobnih tem