» »

WinXP in razlicni userji

WinXP in razlicni userji

Matty ::

Na racunalniku je vec userjev. Je mozno, da se ob zagonu razlicnih userjev pozenejo razlicni background programi?
Npr. en user bi mel ICQ, drugi ne, en bi mel norton antivirus, drugi ne...

Npr. en user bi bil nastiman za igre, kar pomeni, prakticno nic background programov, ... Isto je mozno imeti razlicne "tweake" oz. sistemske nastavitve pri razlicnih userjih?

Z msconfigom ne gre, saj ta "dela" za vse userje na racunalniku.

andrej ::

seveda se da. Pac cas enim uporabnikom dolocen program v Start up drugim pa ne. Potem se prijavis z enim in nastavis vse kar hoces in to potem tako ostane ko se naslednjic prijavis...

kaj tocno mislis s tweaki?

Loki ::

pomoje misli pravice - da ma en user dostop do iger (pac direktorija na disku), interneta..., a nima dostopa do kaksnih sistemskih map (ala program files, winnt...)
I left my wallet in El Segundo

Huey P ::

Mene pa zanima kako bi v w2k naredil, da drugi userji ne bi videli moje (admin) vsebine v moji dokumenti. To pa lahko tako storijo, da grejo c C:\Documents and settings\administrator... Torej kako preprečiti, da ne bi na kakršen koli način drug user mogel pogledati v moje dokumente od admina...???


..::DOOM III: The Legacy::..

||_^_|| ::

mislm da morš met ntfs pol se pa da čist naizi

Matty ::

andrej... to kar si ti opisal je res, vendar sem mislil malo drugace. Npr. instaliral sem drajverje za kartico, zraven mi je instaliralo tudi program powerdesk (imam Matroxa), ki ga pozene ob vsakem zagonu racunalnika. Tega programcka ni navedenega v "start-up", zato tvoja opcija odpade. Lahko bi totalno pobrisal (npr. odkljukal v msconfig), ampak tega nocem, saj to hocem narediti samo v enem userju. Isto je z messengerjem, ki ni potreben v vseh userjih.

No, na sreco sem nasel ze eno resitev kako to narediti: Tweak-XP ima to opcijo pod system-file tweaks in autostart. Tukaj lahko za vsakega userja nastimas kaj se v backgroundu pozene in kaj ne (kar je v startupu registryija)

Tisto kar misli Roberto odpade, saj nimam NTFS :\

Huey P. to naredis zelo enostavno. Klik z desnim gumbom na direktorij, PROPERTIES / SHARING in potem odkljukas Make this folder private. To je vse lepo in prav, samo ce nimas diska kjer je ta direktorij v NTFS tega zal ne mores storiti.

andrej ::

matty, zal brez NTFS NI varnosti. Brez NTFS-ja ne mores naredit nic varnega brez uporabe kaksnih posebnih programov...

Matty ::

andrej... to vem, saj nisem tega niti spraseval, ker nimam NTFS. Zanimalo me je samo, kako enostavno (in brez vecjega tveganja) nastavis startup za razlicne userje (registry startup)

andrej... mogoce ves, katere procese oz. servise (services) lahko brez problema izkljucim (disable), da se mi ne zaganjajo ob windowsih... enkrat si ze nekaj podobnega povedal za Win2k...

pa mogoce ves kaj je danes popoldne in zvecer narobe z M$ internetnimi strezniki... ker nic ne dela kar je v zvezi z M$

Huey P ::

In odgovor na moje vprašanje...


..::DOOM III: The Legacy::..

andrej ::

Huey P: Uporabi NTFS.

Matty: skoraj vse je v Registrju. Poglej Run kljuce.

Za servise v XP-jih velja isto kot v XP, le da jih je v XP se nakaj vec... bolj natancen bom kasneje, ko bom mel vec casa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203185 (2878) StratOS
»

Windowsi v domeni in dva socasna uporabnika

Oddelek: Operacijski sistemi
111038 (963) Gandalfar
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232482 (2059) ToniT
»

telnet v winxp

Oddelek: Operacijski sistemi
151006 (777) CaqKa
»

userji v win2000

Oddelek: Programska oprema
5776 (724) themouse

Več podobnih tem