» »

Obramboslovje

Obramboslovje

Daedalus ::

No ker sem novopečen študent obramboslovja, me zanima, če kdo od tu že mogoče študira obramboslovje:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Jaz sem končal družboslovno informatiko na FDV...

Medved ::

obramboslovje je bedast faks (sploh ni faks-šola), vojne , orožje, vojska itd itd itd je nepotreben balast in samo IDIOT lahko ima rad vojno in vojsko in orožje, to je definitivno
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

HEKO ::

Medved ----> tega nikol ne moreš trdit.

Nekoga pač to zanima in to Z VESELJEM študira.

Kaj pa misliš/študiraš ti?!

Daedalus ------> tega je malo.....
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Medved ::

pobijanje ljudi hmmm čudn poklic a se ti ne zdi in nagnjenje k orožju hmm - vglavnem jz mam rad živali in sovražm lovce. Kdor pa pobija ljudi hmm ne vem kaj bi reku??
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

ABX ::

vglavnem jz mam rad živali in sovražm lovce


Obsojaš nekaj kar ne poznaš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DavidJ ::

dejstvo je, da ce mi (Slovenci) l. '91 ne bi imel ljudi ki so dokoncali ta studij bi verjetno se kr salutirali jugoslovanom

-> if u want peace, prepare for war <- znano?

Boeing ::

obramboslovje je čist kul zadeva, nekteri ga z veseljem študirajo, nekateri ga ne marajo ker mislijo, da je obramba samo in le pobijanje ljudi, uničevanje tankov, ladjevja in letalstva in sploh znanost o demoliranju... kar pa sploh ni res... obramboslovje je znanost, kako se obraniti oz. zavarovati pred vsemi vrstami nevarnosti, od požarov, poplav itd, do konec koncev tudi učinkovite obrambe pred kakršnimikoli vsiljivci oz. napadalci...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

poweroff ::

Glede orožja in vojne se sicer strinjam da je to nesmisel, oz. nekaj kar bi moralo biti čimbolj nepotrebno. Ampak obramboslovje kot študij je pa še več kot to.
Študentje recimo se učijo o taktiki, o zgodovini obramboslovja, o problemih vojske, obrambe, civilnega služenja... kar predastavljam si da bi tudi kakšen mirovnik lahko študiral obramboslovje.

Ampak mene kot rečeno zanimajo druge stvari, zato sem študiral druge zadeve...

SkIDiver ::

Daedalus dej ti to mal razlož. Kam ti to hodš tam v Koseze al kje je to. Kero šolo si prej hodu. Mene tut vojska oz. obramboslovje zanima.

Medved ti pa tihu bod. Brez vojske 91' leta nebi blo Slovenije in Slo-Techa ne, zato bot srečen in uživi, da smo vojno dubl da maš ti kje pisat pa obsojat:D

Daedalus ::

Obramboslovje je smer na FDV, FDV je pa v Bežigradu, mislim vsaj. Letos sem pa končal ekonomsko gimnazijo v Celju. Faks je pa ok, če se to seveda zanima.
Sicer sem mislil it študirat komunikologijo, pa mi je ena točka zmanjkala:(, zdaj sem bom pa verjetno prepisal.

Medved, ti pa bodi že enkrat tiho, če nimaš kaj pametnega za povedat. Tvoj prejšnji podpis je bil kr pravi...>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

[DrAc0] ::

Hja...
Tako je ta pametni bodo sli studirat Obramboslovje...ta (neumni) se bomo pa v 10. Motoriziran bataljon prijavili... sem se pozanimal..pa so rekli da morm najprej redni del pol pa naprej med zalene baretke.............Someday...dreaming.....but i wish..
:D
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

ns-miha ::

[ne bi šli spet na takšne teme]

SkIDiver ::

ns-miha vrjem človeka bi tut zdej lahko ubiv. Sicr pa nimam namet študirat zato da bom nekoga ubiv.

daedalus k je bla kaka omejitev. Sicr pa jz tko ne morm it (vsaj mislm), ker sem tehnična šola ti si bil pa gimnaziski program

Daedalus ::

ns-miha, daj bodi tiho. Za tebe vela isto kot za Medeveda-veliko govoriš, malo misliš.

SkIdiver, omejitev je bla, samo zelo nizka, komaj 75 pik. Res pa je, da s tehničnega programa ne morš iti direktno na faks, lahk pa greš na višjo pa pol na faks.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

TRGOVCI S SMRTJO - to je to, SOVRAŽM VOJSKE VSEH VRST. Kako morte fantje to študirat, a so vam všeč uniforme in ta sranja, kaj vam je????Saj smo v 3-tjem tisočletju. Preveč gledate RAMBOTE hahahaha:))
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

SkIDiver ::

Medved sklepam da s tabo ni vse vredu. Kaj mislšda je vojska sam za streljanje in pobijanje. Si kdaj pomislu da vojska pomaga dostavlat humanitarno pomoč, prskoč gasilcem na pomoč pr gozdnih požarih, varuje narod, pomaga preprečvat vdore vode pr poplavah, rešuje ponesrečence v gorah, zbira orožje za mir(kar sedaj počnejo francoski vojaki)!!! A si kdaj pomislu na to? Nisi! Zakaj ne? Zato ker samo govoriš in malo misliš oz. nič. Če bova midva z Daedalus-om kot vojaka branila tvojo rit bova neki naredla zate. Kaj boš pa ti za naju v takem primeru? Blativ boš vojsko, da pobija ljudi, ker mislš da je to namen vojske. Naj ti poveme da se motš zato bot raj tih pa velik premišluj pa mal napiš tuki gor, pametno zate!!!!!!!!!!!

Dons sm razpi*kan;((;((;((

Daedalus ::

SkIDiver, ne se sekirat zaradi takileh kreten*v. Naj kr piše bedarije, če že glih mora. Sam da sem jaz tule admin, bi mu že zdavnaj onemogočil dostop do strani (izključitev IP-ja:-).

Drugače maš pa čisto prav, ljudje pluvajo po vojski, ko jo pa potrebujejo, so pa naenkrat čisto prijazni. >:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

Vsa dela ki si jih naštel opravljajo FIRME in ne rabiš vojske. Vojska tud nima kadra, tko je to. V vojski je mularija da smo si na jasnem, razen oficirjev. Glavni namen vojske je VOJSKOVANJE od tod tudi ime in to je tudi njeno GLAVNO poslanstvo, zato v tujini ustanavljajo PLAČANCE in tudi pri nas bo tako. ZATO PROSIM NE KLOBASAJTE NA TO TEMO O VOJSKI. Vojske so povsod nujno zlo!!!! - tako kot policija in država. in DAVKI ki jih mormo plačevat za to in niso TAKO MAJHNI.:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Daedalus ::

In kaj bi ljudje brez nujnega zla, kot so država, policija, vojska, davki? Živeli bi kot eni praljudje v plemenih. Zdej pa poskusi prepričat svojega soseda, da je čist kul biti neandertalec.:DNa tvojo žalost so se ta nujna zla razvila vzporedno z organizacijo države in brez njih še (zaenkrat) ne gre.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jaxx ::

Po moje (imho) grejo obramboslovje študirat zakomplexani dripci, ki vsak dan gledajo debilne ameriške nadaljevanke tipa 'zlata krila' itd., in komaj čakajo da slovenija pride v NATO; o slovenski vojski pa je itaq škoda besed. Normalen človk naj se ji izogne, na kakršnkol način! >:D
Še to: ne pluvajte po Medvedu, 5× bolj zrel je od vas!

Medved ::

Tako je El Che. Kot ste verjetno zasledili so zajeli še enga OBRAMBOSLOVCA iz AVSTRIJE. To je znani slovensko/avstrijski obramboslovec is stari znanec naših obramboslovcev (Janša, Oman, itd itd da ne naštevam vseh obramboslovnih afer). A je nakup starih mask tudi študija Obramboslovnega faksa ??? hahaha svašta:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

SkIDiver ::

Vidva mi gresta na živce, Medved ti pa še posebej. Vojska nima kadra za reševanje. Poznaš kako firmo k ma tak kadr. Poznaš kako firmo k bi tvojo rit branila, poznaš kako firmo, ki pomaga na kriznih območjih. Jz je ne. Plačanci pa take zadeve delajo še bolj kot drugi, ker so v nasprotnem primeru odpisani. Škoda da tok mal veste o tem jz pa na žalost več ne smem povedat. Bi Medved in El Che vedla kaj bi njuni riti doletelo če nebi blo nekaterih ljudi.

Daedalus se sploh ne sekiram zarad takih ljudi. Vsake oči majo svojga malarja sam Medvedov malar je pa mal bolan, če mene kdo praša.

Daedalus ::

El Che-slovenska vojska je poskrbela, da tebi zdaj ni treba govorit srbsko, a ne?
Kar se tiče zrelosti Medveda-s svojimi izjavami dokazuje, da je prepotentni pubertetnik, ki jih bo itaq enkrat fasal po gobcu>:D
SkIDiver-Medvedov malar sploh ne obstaja:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Monster ::

ej medved pa ka je stabo, mater kabi rad revolucijo naredu al ka... Vojska pa policija pa tako pomen že za samo industrijo VELIKO podporo od vzdrževanj, hrane za organe, pa take stvari.. S tem držva da nekja dela svojim državljanom..
Ka zaboga...

Medved ::

Samo IDIOTI imajo rad VOJSKO - to je dejstvo. Obremenjuje proračun do daske, če ne veste je članarina za NATO 200.000.000 milijonov US dolarjev (samo članarina!!!!). Kakšna krizna območja , a misliš da slovenija neki pomeni v svetu - A se vam meša. Slovenija je v svetu PIČKIN DIM in to je dejstvo. Če ne veste se sama rine v vsa ta sranja in to na NAŠ račun-Mogoče veste kdo vse to plača???-najbrž ne
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

AlchemY ::

V glavnem....tipi ki pridejo ven iz obramboslovja, se tam dejansko ne naucijo nic prakticnega, se najmanj pa ubijat ali celo kaj delat z vojsko. Kvecjemu bi lahko kaksen vojak kaj naucil njih. O taktiki (govorim o vojaski taktiki) se jim niti ne sanja, strategijo pa samo mislijo da obvladajo, dejansko pa so tudi tu zelo sibki....zaradi tega jim potem ministrstvo ponavadi postavi v kaksne pisarne, kjer potem pisejo povsem nesmiselne ukaze, ki nimajo veze z realnostjo......ja tako v kurcu je nas sistem (pisem iz 6 let prakticnih izkusenj......)

Medved ::

Vglavnem mislim da Slovenija ne rabi take vojske kot si jo je zamislil Janša in podbni. Prvič premjhna država in prerevni smo-zaenkrat. NATO je absolutno nepotreben (Tud bolj bogate države niso v NATO-u, recimao Avstrija itd.). Preveč so nas napumpal s to vojsko, ampak bo folk hitr minil, ko bojo moral plačevat vse to sranje. Vrjemite HUDIČEVO drago sranje.;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Tomi ::

Se strinjam.
Naša vojska rabi samo nekaj 1000 poklicnih vojakov, ukinjeno obvezno služenje, vstop v NATO pa samo pod pogoji, da imamo od tega korist. Ker pa temu ni tako, nam v NATO ni potrebno.
metrodusa.blogspot.com

Daedalus ::

Slo bi rabla kvečjemu 10000 dobro pripravljenih poklicnih vojakov, ne pa en kup nepripravljenih zelencev. Če bi začelo pokati, bi itaq vsi zbežali.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546823 (5253) Matako
»

Kateri fax

Oddelek: Šola
152555 (2265) leinad
»

Ustreljan mucek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10310213 (7675) enkratzoja
»

Politologija - mednarodni odnosi

Oddelek: Šola
357180 (6739) Daedalus
»

Nov oglas za Slovensko vojsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595392 (4081) Daedalus

Več podobnih tem