» »

Težave z ASUS WL-500g router-jem

Težave z ASUS WL-500g router-jem

Longbow ::

Zadeva je taka. Kupil sem router od ASUSa, ki pa ga ne morem na noben način uštimat. WLAN kartica v compu je Gigabyte WPKG. Router in kartica se med sabo ne vidita. Kako rešit problem?
Let's make dreams a reality

sinko999 ::

Kot prvo router in pa kartico mej v sobi, potem fizično resetiraj router, ziher ma kje kaki gumbek potem na pc-ju diseblaj mrežno kartico, pusti enablano samo wi-fi. nastavi jo na DHCP oz. da samo dobi vse podatke od routerja potem nastaviš internet options da imaš lan povezavo in potem sprobaš pingati router, če to ne dela potem se povežeš z kablom na router ponoviš postopek, diseblaš vse ostale kartice in pustiš samo lan kartico enablano in spet sprobaš pingati router, pogledaš v manual od routerja kolko ima ping, če pa še to ne dela potem pa je verjetno router zanič.

LP
Ni? ni ve?no !

Longbow ::

Čudno se mi zdi to, da ga niti asusova kartica ne zazna. Asusov monitor za signal pa kaže da ni signala.
Let's make dreams a reality

sinko999 ::

Si se sploh probal povezat na router na tak način kot sem opisal na brezžični in žični način in ni efekta. Povej malo več.
Ni? ni ve?no !

Longbow ::

Preko kabla dela lepo. Wireless pa ni variante. Imam še eno wlan kartico od asusa, pa ga tudi ta ne vidi. Router sem tudi resetiral, mu dal nov firmware gor, pa še zmeraj isto. Ni signala, pa da se je...
Let's make dreams a reality

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Longbow ()

sinko999 ::

Jah pol maš 3 možnosti :

na routerju diseblan wlan del
router-ju je crknil wi-fi del
wlan kartica ne dela

Tak da ali si sposodiš kako delujočo karto ali pa greš k kakemu frendu ki ima wi.fi pa tam sprobaš kaj ti ne dela.

LP
Ni? ni ve?no !

Longbow ::

Kje se pa disebla oz. enabla wlan n routerju? in čudno se mi zdi še to da lučka "air" sveti tako kot ostale
Let's make dreams a reality

pujsek_ ::

A si ti isti, ali si pa samo naletel pomoje na takšne težave kot ta...:\
ej pojma nimam, kaj je s temi GX-i...
Welcome shop.wlan-sat portal...

Longbow ::

Ne nism isti. Zgleda pa da je eden že mel iste težave. Skratka router sem kupil včeraj, ga priklopil in se jebal celo popldne z njim, pa še zmeraj ne dela. 1x je kartica videla omrežje, to pa je tudi vse. Router je postavljen pod mizo, kakšnih 30cm zračne linije od kartice. Zraven njega pa je ADSL modem. Sam dvomim, da to kaj vpliva na to.
Let's make dreams a reality

pujsek_ ::

Glej tukaj imaš cel how to za asus ruter, malo poglej, če imaš nastavljeno kaj sumljivega klik...
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123242 (2701) Gapi
»

Router mi moti miško

Oddelek: Pomoč in nasveti
7962 (607) Scorpia
»

Router, adsl, WiFi..

Oddelek: Omrežja in internet
112042 (1947) OmegaBlue
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
81585 (1181) pujsek_
»

Asus wlan 550ge

Oddelek: Omrežja in internet
181572 (1104) pujsek_

Več podobnih tem