» »

Asus wlan 550ge

Asus wlan 550ge

Tic ::

Zivjo,

kupil sem ta wierless ruter in ga ne morem spravit k temu, da bi deloval.

Gledal sem tutoirale od modela 500, vendar ima ta rahlo spremenjene settingse. Sem računalniško pismen, vendar nisem uspel spravit tega skupaj.

Če kdo ima tak ruter, bi prosil za konfig file ali online pomoc :)

hvala,lp tic
persona civitas ;>

Jackal ::

Imam enak router in ne vem, v čem je problem. Sicer imam sam nastavljenega samo kot AP in priklopljenega v switch...
Skonfiguriral sem ga kar preko wireless mreže - 192.168.1.1
Po moje ni neka znanost nastavit.

V čem je sicer problem?

Tic ::

Notebook (na katerem kaze da je wifi kartica, ki je intergrirana, dela), ne zazna nobene mreze, kljub konfiguraciji.

Mi lahko tisti config fajl pošlješ?


lp
persona civitas ;>

Jackal ::

Ena butasta pripomba, pa vseeno... Si vklopil mrežno kartico na notebooku? Nekje more bit eno stikalo za vklop (gori ena led dioda) - vklopi se lahko sposebnim stikalom, ali pa s kombinacijo tipk Fn+F?


Config file? Kje, kako, zakaj? Js sem nastavil vse na roko - brez tistega priloženega programja. Da se pa da dobit config file pa ne bi vedel.

Tic ::

Tvoja 'butasta' pripomba je imela smisel. Res je bilo potrebno še prizgat mrezno, ampak potem so se tezave se kar vrstile. Probleme pa je delal linux ruterček in njegov DHCP. Zdej zadeva dela (lovi 3 štuke dol), samo ena stvar me zanima.

Kaj si naredil z varnostjo? Težko, da bi v naših krajih kdo "kradel", vendar me zanimajo mal nastavitve, za low security network?

hvala lepa res, lp, Tic
persona civitas ;>

Tic ::

Config file? Kje, kako, zakaj? Js sem nastavil vse na roko - brez tistega priloženega programja. Da se pa da dobit config file pa ne bi vedel.

Jup, maš v setingsih import/export config :)


lp
persona civitas ;>

Gwanaroth ::

WPA vklopi + izklopi SSID broadcast, pa bo dovolj za zacetek. Lahko se nastimas filter na mac naslov tvoje mrezne..
Lights often keep secret hypnosis..

Jackal ::

Varnost sem nastavil tako, da sem nastavil MAC filter - vpisal sem MAC naslov računalnika, ki lahko dostopa do brezžične mreže. Za domačega uporabnika je takšna "zaščita" kar dovolj. Po potrebi lahko pa še skriješ SSID (ime) omrežja in ga vpišeš ročno, ko se hočeš povezat.
Takšna zaščita bo dovolj, da se ne mogel ravno vsak mimoidoči priklopit na mrežo, medtem ko kakšnega resnega hekerja s tem ne boš ustavil - po drugi strani ga niti ne bi ustavila WEP ali WPA enkripcija.

MAC od računalnika dobiš tako, da v command prompu vtipkaš IPCONFIG /ALL
MAC je treba vpisat v router bret pomišljajev ali presledkov.
Pa če boš vklopil to zaščito, moreš pazit od katere mrežne kartice boš vpisal MAC naslov - vpisat moreš naslov od brezžične.

Kakršnokoli kriptiranje povezave pa bo močno vplivalo na prenose podatkov (vsaj razpolovljena hitrost, če ne še hujše).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

MEDENA ::

Kakršnokoli kriptiranje povezave pa bo močno vplovalo na prenose podatkov (vsaj razpolovljena hitrost, če ne še hujše).

Zakaj to misliš ?????

Jackal ::

MEDENA ::

Zaradi WPA mi ne hotelo printat preko wireless, svašta :\

pujsek_ ::

Ob začetnih nastavitvej je najbolje izklopit vse zaščite, enkripcije, če imaš ruter potem je hud problem tudi Winsov Firewall...
Koliko sem jaz gledat te nastavitve in celo zadevo tega novega WL-550GE ruterja in koliko so ga naši možakarji testirali se mi ne dopade najbolj, tako da če imate možnost, je še vedno Delux serija ata teh ruterjev in vseh možnosti kar asus ponuja...
Welcome shop.wlan-sat portal...

Tic ::

Ja, res je pujsek, se strinjam. Sem gledal screenshote deluxovega firmwarea, velik bolš. Ampak: šta je, tu je.

Zdej zadeva dela, sicer brez varnostnih ukrepov. Pr nas na selu ni panike.

Še enkrat hvala in lp
persona civitas ;>

mashine ::

Sam mam na ta router povezana dva računalnika na internet in to dela brez problema. Ne znam pa naštimat, da bi lahko z enega računalnika npr. pobiral fajle in poganjal programe, tako da bi z enega računalnika upravljal z drugim.

pujsek_ ::

To pa nima nič veze z ruterjem, ti si samo nastavi enako delovno skupino in daj podatke v skupno rabo...
Welcome shop.wlan-sat portal...

hitclub ::

zanima me če kdo zna nastavit fiksni IP na routerju ASUS 550ge. Če imaš internet pri T2 ti fiksnega IP ne sprejme in javlja da je nepravilen. Ni problemov za fiksni IP pri SIOL-u.

Tic ::

če me spomin ne vara maš to v tistem začetnem basic setupu...?

pujsek_ ::

Težko boš to porihtal, ker GE ne sprejme tistih T2 visokih cifer... :8)
Welcome shop.wlan-sat portal...

pujsek_ ::

Nov Oleg FW za GE... FW DL Center wlan-sat
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router, adsl, WiFi..

Oddelek: Omrežja in internet
112039 (1944) OmegaBlue
»

sredi Ljubljane brez interneta

Oddelek: Omrežja in internet
141783 (1085) slovencl
»

Kabel v Kranju

Oddelek: Omrežja in internet
171879 (1434) zmat
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142141 (1820) pujsek_
»

Wireless

Oddelek: Omrežja in internet
6954 (814) blue

Več podobnih tem