» »

Spam na Siol.net

Spam na Siol.net

meatwaad ::

A mi lahko kdo razlozi zakaj dobivam spam na siol.net naslov, ceprav ga nisem nikjer vpisal?? Vedno uporabljam yahoo ali zadnje case gmail. A se je pri nas tudi zgodilo isto kot na AOLu, ko je usluzbenec prodal spammerju kompletno bazo 90mil narocnikov??? Poleg tega na Siolu sploh niso odgovorili ko sem jih vprasal ali lahko preimenujejo email. Tule nekaj smrdi!

ivek12 ::

js mam adsl pa mam lahko ga spreminjam pod servisnimi stranmi enkrat mesečno. Probaj.

meatwaad ::

AHA! Hvala za nasvet, ker tudi pri meni dela. Ampak pred kratkim spreminjanje naslova ni bilo mogoce, zato sem jim tudi pisal. Samo vseeno mi se vedno ni jasno od kod so dobili spammerji moj mail, saj ga nikdar nisem rabil nikjer, niti na spletni banki ne in tudi kolegom sem vedno dajal gmail oz. yahoo.

madmitch ::

Zelo enostavno, spamerji vzamejo @siol.net, ki je znan ISP, kar je pred afno pa generirajo iz baze imen in priimkov ter naključnih kombinacij. Ni vrag, da jih nekaj zadanejo, izgleda, da tudi tebe med njimi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

meatwaad ::

Hm morda res.... Pa se jim splaca to delat, mislim saj vsi brisejo te reklame ali res kdo kupuje??

madmitch ::

Če se jim ne bi izplačalo, ne bi, verjemi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Iztok Smolic ::

Nima siol za 200 sit mesecno anti spam filter?
-----------/------------

Ales ::

Spam filtri niso 100%, pa če se admin na glavo postavi... Žal.

Če je spammer iz Slovenije ga prijavi tržni inšpekciji. To področje ureja Zakon o varstvu potrošnikov in kazen za pošiljanje spama na naslov fizične osebe je najmanj 1 miljon tolarjev za zasebnike ali s.p. oz. 3 miljone za d.o.o. (ja, miljoni so to...), čeprav inšpektorji ponavadi začnejo s kakim opominom. V vsakem primeru pa bo pošiljatelj doživel obisk inšpekcije oz. vabilo na razgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastni poštni strežnik(kako ne biti označen kot spam)

Oddelek: Omrežja in internet
213138 (2698) BlackPanx
»

Internetni mrk po Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
362790 (1209) Brilko
»

spam in www.darilo.si

Oddelek: Omrežja in internet
252203 (1710) meatwaad
»

Tsk, tsk, SiOL!

Oddelek: Omrežja in internet
142146 (1598) Bakunin
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012930 (10407) Bakunin

Več podobnih tem