» »

Windows 98SE pomoč

Windows 98SE pomoč

Reddmen ::

Mam probleme z mojimi windowsi 98 se in sicr Explorer.exe zgleda se je vanga naselu trojanc/virus ker se mi kr naprej hoče connectad na internet. No če ma kdo rešitev za to nej pove..

Če pa mi kdo hoče ta fail s svojga PCja poslt pa nej pošle sm

Redmen2999@yahoo.com tnx

Jan987 ::

mal z antivirusi preskenirej!

Reddmen ::

Ja sej vem da je virus explorer.exe sam jz rabm originaln exe. Ker edina rešitev je da zbrišm ta file, originala pa nimam..

gfighter ::

Ne briši na svojo roko explorer.exe, razen, če hočeš še enkrat inštalirati windowse. Rajši probaj tako, da najprej downloadaš adaware, ga inštaliraš in update-aš, isto narediš še z spybotom, potem pa resetiraš računalnik in ga zaženeš v varnem načinu (pritiskaš F8 preden se zaženejo windowsi in izbereš "Safe mode"), nato pa zaženeš oba programa in ju pustiš, da opravita svoje. Jaz sem se skoraj vedno rešil na tak način.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Reddmen ::

Razumem sam fora je v tem da je original explorer.exe zgleda bil prepisan z okuženim in ga morm tkointko zbrisat

gfighter ::

Hm, če je pa stvar res taka, potem je mogoče še najbolje, če kar na novo inštaliraš. Lahko pa poskusiš tudi povoziti zdajšne windowse. Ampak jaz bi najprej poskusil z ad-awarom itn.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

urban99 ::

Če ti res vse ostalo spodleti, potem tik preden se odločiš za formatiranje probaj še tole - s temle ukazom lahko iz inštalacijskega CDja skopiraš posamezne filete na disk:

EXTRACT /A D:\WIN98\WIN98_22.CAB explorer.exe /L C:\windows

EDIT: To seveda opraviš v DOSu... " D:\WIN98\WIN98_22.CAB" mora biti pot do win98_22.cab datoteke na CD-ju (v njej je explorer.exe - to lahko prej preveriš tako da odpreš cab datoteko s kakšnim WinRAR ali Total Commander)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566296 (6252) OmegaBlue
»

Sprememba Napisa Start Gumba

Oddelek: Operacijski sistemi
261881 (1160) RuN
»

WinXp Kako v explorerju direkt do C:\

Oddelek: Pomoč in nasveti
111422 (1237) BaRtMaN
»

kako prepisat sistemsko datoteko v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
7665 (603) andrej
»

tečen problem pri ugašanju XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
141142 (894) teac

Več podobnih tem