» »

Disk!

Disk!

Elemen_T ::

Poleg mojega IBM DTLA 40gb 5400 hočem priklopiti še Matroxa 8gb.
Oba mi Bios zazna, pridem v winse, pogledam v System/Device Manager/Disk drives, pokaže oba, vse ok.
Ko pa pogledam v explorerja, pa se prikažejo le Labeli od IBM-a. Matroxa ni nikjer...

Če priklopim samo Matroxa pod primary master, mi prav tako bios nakaže da je vse ok, vendar mi moment za tem napiše:
Disk boot failure, insert disk and press enter.

Kje je problem?
Disk ne mora biti v okvari ker sem ga malo pred tem še uporabljal na drugem PCju...

lp

ZaphodB ::

Mogoče na Matroxu particije niso dobr "definirane" oziroma je kakšna napaka v "partition table" oz v MBR Če na njem nimaš podatkov ga na novo particioniraj in formatiraj.

lahko preiskusiš tale program:
http://www.users.intercom.com/~ranish/p...
z njim lahko tud pogledaš v kakšenm stanju je partition table, mbr in stvar popraviš - lahko je recimo samo potrebno spremenit kakšno številko iz 128 v 129 (sem že mel tak primer)

Justy ::

Kero plato pa mas? Namrec lahko mas ti tam nastavlen na auto (v biousu) pa ti disk se vedno ne bo prau deloval. Odvisno od plate do plate. Sem ga pri frende (tudi matroxa namrec prklopu na comp pa je vse vredu delal, ko pa sem ga pr seb prklopu sem mel pa isti problem k ti. Pol sem pa v biosu nastavitve za tisto vodilo kjer sem mel ta disk prkloplen dal vse na standard (epio mode, udma mode....) pol je pa lepo delal

Elemen_T ::

ZaphodB: Mogoče res...zelo možno, kajti že čas nazaj sem imel nekaj problemov okol tega diska...
Fora je ta da na noben način ne smem zbrisati podatkov.
Kako pa vem kaj tam sprememit in ali se podatki pri tem kaj pokarijo?

Justy: Microstar LITE...kaj veš, kje so one opcije?

hvala.

lp

Elemen_T ::

DAMNED!

Nekaj sem šaril po Linuxovem (Mandrake) vmesniku za dodajanje in urejanje partcij pa mi je za par sekund napisal Formating hda5.....pol sem resetiral.................................je sploh še kaka možnost da dobim podatke iz FAT partcije nazaj?
Kako bi te podatke vsaj videl? Pa ni mus da v winsih? Vse variante mi bodo prišle zelo zelo prav, saj imam gor nekaj podatkov brez katerih skoro ne morem!

hvala 100x

ZaphodB ::

Em, dej res probi z unmu programom kt sm napisu zgorej - je za dos (laufej s sistemske). nastavitve urejas na zelo "nizkem nivoju", zato previdno ;)

program ti bo pokazol partition table in vse particije in bos koj dobil vpogled v kaksnem stanju je zadeva.
mislm, da ti ta progy lahko poprav mbr al pa doda nov initial boot loader. Vcasih je kaksna nastavitev rdeca, potem jo pa popravis na expected value in zadeva dela.

imas recimo napisan: drive number: 128 (Exp: 129) - in popraviš 128 na 129(exected) - enkrat sem na tak način že en disk usposobu. - al pa kej drucga, to je sam primer
- načeloma na tak način ne morš nič pokvart, ker s tem na podatke ne vplivaš - sam zapiš si original nastavitve in jih potem spet obnoviš če kej ne dela.

pri formatiranju najprej "brise", sele na konc pa napise fat tabelo - se prav da je mozn da vsaj nekaj podatkov se ni slo v pogubo

miranpozar ::

Podatke lahko vrneš naprimer s programom Lost&Found ali Tiramisu. Če jih ne najdeš nikjer mi piši pa bomo pogledali, če se bo kaj našlo.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Elemen_T ::

Katerega pa naj uporabim? Tiramisu ali lost and found?
Ravno ta moment mi Lost&Found presnemava neki datoteko na diskete...btw, porabil jih je že 5.
Sicer pa je program pokazal vse tri partcije+vsi fajli in datoteke...sam kaj ko je demo...
ZaphodB: Program mi ne dela :(...-izpiše nek čuden error, čist mrtu.

Elemen_T ::

Tkole je.
Kot sem rekel.-Lost&Found je res našel določene stvari, vendar demo verzijo to le pokaže. Dejansko pa ne posname podatkov nazaj, oz jih obnovi...
Ko pa sem (iz dosa) zalaufal Tiramisu pa mi ob pritisku gumba Recover javi "No EMS available"...what's the problem?
miranpozar, obstaja še kaka reštiev okol backapa?

hvala.

Elemen_T ::

U...še to.
Ko zalaufam PC, na hda0, mi javi NTLDR is missing.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popolno brisanje trdega diska

Oddelek: Programska oprema
123366 (3162) Cuoresportivo
»

rabm recovery za particije.

Oddelek: Pomoč in nasveti
5867 (776) dexter_II
»

DISK problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111096 (946) mobisuxguru01
»

IBM DTLA 305030 HUGE probljem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71289 (1163) mobisuxguru01
»

Sesutje diska!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51008 (909) Loki

Več podobnih tem