» »

Zagon Linuxa iz cdja

Zagon Linuxa iz cdja

kinca ::

Z Slo-techove strani sem si snel iso. datoteko Linuxa in nato ustvaril zagonski cd. Ko zaženem računalnik iz cdja se mi izpiše:

Kernel Panic: VFS: Unable to mount root fs on 01:01

Konfiguracija: AMD thunderbird 1000MHz
Geforce 2 MX 400
Seagate Baracuda 30GB 7200
Windows XP Pro
NTFS datotečno sistem na C particiji
FAT 32 na D in E particiji

Gandalfar ::

ughm.. daj povej tocno kako si ga posnel?

sash ::

iso ki si ga potegnil dol je potrebno samo posnet kot sliko (Nero: Zapisovalnik -> Zapiši sliko) in ne rabiš ustavrjat nobenih zagonskih diskov in podobnega je že vse narejeno :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

kinca ::

Najprej sem dol zvlekel iso datoteko, nato pa sem kliknil nanjo in odprl se mi je Easy cd creator, ki mi je ponujal snemanje cdja. Tako sem posnel cd, nato zagnal računalnik (v biosu je nastavljen first boot device na cdrom) in nastal je ta problem. Na drugem računalniku z W98 Linux z istega cdja dela.

Gandalfar ::

na kateri ide kanal in kako imas priklopljen cdrom?

kinca ::

Na IDE 0 sta priklopljena trdi disk(master) in cdrom(slave), na IDE 1 pekač(slave)

Gandalfar ::

verjetno ne mores iz pekaca bootat..

hmm... glede na to, da ti boota iz cdja mora biti napaka nekje drugje. Pomojem, da ni druge da pocakas na novo verzijo, pomojem bo takrat dobro delal...

kinca ::

Iz pekača lahko botam če mašino odprem in kable zamenjam tako, da bo pekač prvi pogon za trdim diskom. Bom probal to varianto. Datotečni sistem ne igra vloge??

Gandalfar ::

Ne, ker zadeva sploh ne uporablja diska..

kinca ::

Je možno naredit zagonsko disketo, da bi nato lahko izbiral iz katerega pogona naj se nalaga Linux - isto kot pri instalaciji W98. Ne da se mi odpirat mašine.

ank ::

IDE 1 pekač(slave) ??

Zakaj je slave? Če je edina naprava na IDE 1 vodilu bi moral biti MASTER.

kinca ::

Na IDE 1 (master) sem imel še en disk, ki pa mi je crknu. Nato sem ga odklopil in pustil pekača na slave poziciji. Glede zagona Linuxa to ne sme biti problem. Bom odpru mašino in prevezu pekača na primary slave.

Spajky ::

skopiraj fajle s CD-ja nekam na root ene particije, pol pa v mapi knopix zaženi mkFD.bat ali mkflop.bat ali nekaj tacga (prej vstavi formatirano disketo v FDdrive) in ti bo naredilo disketo; pol pa samo zaženi komp s te diskete in ne rabiš več CD-ja, pa še hitreje gre ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jebiveter ::

oho! Spajky je cel linux znalec!:D Kdo bi si mislu!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kinca ::

Tudi z pomočjo diskete ne gre. Ob zagonu se izpiše ista napaka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181523 (1331) Lizard
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181737 (1483) Jakka
»

gentoo,grub čaka minuto ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
51014 (947) potepuh
»

Brikanje diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91281 (1153) cahahopie
»

instaliranje win brez zag.diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
181960 (1767) cekr

Več podobnih tem