» »

Kratek opis prenosnika Acer TravelMate 4601 Lci

Kratek opis prenosnika Acer TravelMate 4601 Lci

klemen22 ::

Zadeva je naslednja: mislim da za slabih 340K sit ponuja precej:
- zadeva je lepo uravnotežena in komponente med seboj dobro sodelujejo
- rama je za zaenkrat dovolj
- Radeon X600 deluje na okoli 115 Mhz jedro in memory
- disk je 60 Gb in je za moje pojme solidno hiter
- če je CPU v varčevanju z energijo (beri: performance na low) je zadeva dost počasna - vendar temu primerna življenjska doba baterije
- ločljivost ekrana 1400X1050 je perfektna - morda ga mal jebe vidni kot, vendar ne morem reč ker imam za main monitor Samsung 193p8-)
- tipkovnica je zelo solidna (pustmo zdej IBMa T42 ali 43 ker je razred zase)
- sledilna ploščica je dobra vendar ZAKAJ SKORAJ NOBEN NE PONUJA VEČ MOŽNOST TRACKPOINTA ali nekaj tazga - "joistick" med tipkami
- kakovost ohišja je zelo solidna (spet: ni IBM T42) ampak popolnoma na ravni boljših HPjev, sploh pa boljša od DELLov (vsaj ti so zame precenjen šit - plastiquefantastique). Vendar pa je ohišje na zgornji strani, nad tipkovnico malo slabše in se malo upogiba - ampak je na tistem mestu ki se ga boste dotaknili povprečno 1x na mesec. Pri strani na tipkovnici je vredu. Dizajn je luškan .. Morda bi bil gelde na to da nima širokega ekrana lahko malo ožji. Ohišje je moderno in je debelina prenosnika lepo zakrita (mimogrede - prenosnik je daleč od debelega - npr. Dell D800). Vendar mi zadeva po dolgotrajni uporabi ne deluje tako prepričljivo kakor IBM T42 pri katerem je ohišje razred zase.
- celotni sistem se vsekakor vreden svoje cene. Poleg tega tudi priloženi Windows XP Prof., 2 leta garancije, Norton,...
- Moč grafičnega sistema: glede na to da gre za mobility me je hitrost grafike precej presenetila: v 3d MARKU 2001 doseže okoli 12000 točk se mi zdi (100 gor ali dol), v MARKU 2003 pa nekaj žez 3000. Poganjal sem Half-Life2 in teče lepo na 1400X1050 z vključlenimi detajli. Evo na IBM T42 doseže okoli 10000 markov 2001- Radeon 9600
- morda je malo boga le optična enota, no ampak to je pa itak bolj standardno za notesnike
Skratka, kot celota se mi zdi zelo u redu - kakovost/denar je tudi zelo visoko, morda je v tem pogledu bolje (ampak res le mogoče) HP nx7220 (ta cenejša verzija). Pejte v Harveya Normana - tam jih lohka šlatate pa pejte pogledat kakšni se vam zdijo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trajanje prenosnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
131972 (1648) mmmato
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363057 (1865) Rešpetlin
»

Hočem laptop... IBM T42 vs HP NX8220

Oddelek: Kaj kupiti
142933 (2714) GUFY
»

HP NX5000

Oddelek: Kaj kupiti
191350 (1226) dejvidlj
»

IBM thinkpad t42 Vs HP compaq nc6000

Oddelek: Kaj kupiti
72104 (1893) PRiMoZ-

Več podobnih tem