» »

Hočem laptop... IBM T42 vs HP NX8220

Hočem laptop... IBM T42 vs HP NX8220

TribesMan ::

Jutri prodam svoj stari laptop in v kratkem grem po novega. Sicer sem bil že 100% odločen za IBM T42, ki ga dobim zelo ugodno, vendar sem kasneje naletel na NX8220... in tle se začne problem. Torej vsi ki ste imeli možnost sprobat enega ali drugega ali še bolje oba, prosim napišite kaj vam je všeč in kaj ne...

Bom najprej jest začel z specifikacijami:

Ekrana:
IBM: 15" 1400*1050
HP: 15.4" 1680*1050

CPU:
IBM: Dothan 1.8GHz 400FSB
HP: Dothan 1.86GHz 533FSB

RAM:
IBM: 1*512MB DDR 400
HP: 2*256MB DDR2 533

Grafika:
IBM: RadeonM 9600
HP: RadeonM X600

Diska:
IBM: 80GB 5400rpm 8MB
HP: 60GB 5400rpm 8MB

optična enota:
IBM: DVD/CDRW combo
HP: DVD RW

"miška":
IBM: touchpad + pointstick
HP: touchpad

Dimezije:
IBM: 31 x 329 x 268 mm
HP: 28 x 355 x 259 mm

Teža:
IBM: 2.6kg
HP: 2.77kg

Priključki/dodatki:
IBM: 2*USB, 2*PCMCIA, WiFi B&G, Bluetooth, LPT, VGA, S-video, gigabit LAN, modem, audio out, mic in, osvetlitev tipkovnice, "motion" senzor za zaščito diska
HP: 3*USB, 1*PCMCIA, FireWire, WiFi A&B&G, Bluetooth, VGA, S-video, gigabit LAN, modem, audio out, mic in, čitalec spominskih kartic

Baterija:
IBM: 4.5 ure
HP: 5 ur

Izgled:
IBM: grd
HP: manj grd

Cena:
IBM: 360kSIT (redna cena je 520k)
HP: 380kSIT

Garancija:
IBM: 3 leta
HP: 1 leto

Ohišje:
IBM: pokrov ekrana iz magnezijeve zlitine, ostalo titanovo ohišje oblečeno v plastiko
HP: Pokrov ekrana iz magnezijeve zlitine, ostalo plastika




Torej... všeč mi je pri IBMu pregovorna kvaliteta in trpežnost materiala... zadeva je malo lažja in ima carsko tipkovnico, pa lučko ma... no ja pa IBM je :>

pri HPju mi je všeč "sonoma" platforma, ekran in dokaj IBMovski buisness look... no pa na splošno boljše performanse

Pri IBMu me malo moti to da ima še "staro" tehnologijo, to se pravi CPU z 400MHz FSB in da nima DVD pečke
Pri HPju me moti vprašljiva kvaliteta (sicer mamo v službi nx6120 ki so zelo podobni temu modelu in zgledajo še kr trpežni), samo 1 leto garancije in to da sta oba RAM slota zasedena, kar bi ob upgradeu pomenilo nakup dveh novih palčk... Ter moti me tudi to, da ima trdi disk in DVDRW na istem IDE kanalu (master+slave) (sonoma ima samo 1 IDE kanal in dva SATA prikljucka... sam HP je vse priklopil na IDE...)

OK... tolk z moje strani. Zdaj pa čakam predloge... aja... pa če kdo ve kako dobro držijo ceno rabljeni HPji ali IBMi... (če bomo prodajal čez 2 leti zna bit to koristna informacija).

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
  • zavaroval slike: TribesMan ()

mtosev ::

Jaz bi HPja vzel.

IBMa več dolgo nebo oz. bo to China IBM. :8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Moonman ::

Hmm, specifikacije res govorijo v prid HPju.
Dothani kar poletijo ob višju frekvenci ramov.

Sam sem do sedaj sprobal dva IBMa in nad kvaliteto izdelave sem bil navdušen.
Grd je verjetno zato, da ga nebi tako hitro ukradli:D

Po drugi strani pa ima IBM 2 leti garancije več, kar sigurno ni zanemarljivo.

Kaj tisto resno eden stoji na IBMu?


mtosev ::

Grd je verjetno zato, da ga nebi tako hitro ukradli:D

IMO sploh ni IBM grd.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

A to tisti symphony na bolhi prodaja?

Jaz bi vsekakor vzel ibm. Bolj trden (po feeningu) od enega hp-ja za cca 300k, ki sem ga preiskusal, lepsi (cisto osebno), to da ga ima lenovo nima veze z izjemno kvaliteto in super servisom (tako pravijo lastniki - jaz svojega se nisem imel na servisu).
Pa tisti rdeci knof je zame nenadomestljiv.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

boštjan ::

jaz bi tud IBM vzel,zarad diska in garancije.edino kar me moti je combo enota.bi jo zamenjal za dvd pekača
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mtosev ::

Ena serija ThinkPada R se je dosti kvarila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TribesMan ::

mtosev: Lenovo ne bo kar tako propadel...

Moonman: ja tisto resno nekdo stoji na IBMu... Sej to mi je všeč na IBMih... narejeni so kot tanki. In ker mislim prenašat zadevo veliko naokoli je to dokaj pomenbno. Po drugi strani pa tudi ti novi HPji niso več tako plastični kot prejšnje generacije.

Poldi112: Ja to simphony prodaja, je točno tak laptop nekaj časa nazaj kolega kupil in zadeva je popolnoma OK, nobenih mučk. Dobiš račun od unistara in 3 leta garancije...

boštjan: disk bom itaq menjal za IBM 7k60 7200rpm 8MB 60GB, ki ga že imam iz prejšnjega laptopa.

Thinkpad R je podobna plastika kot prejšnji modeli HPjev.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mitjaje ::

No da tako povem, za vse tiste ki tako šinfate prejšnje modele HP.
Zadeva je poplnoma ista kot pri IBM. Torej HP modeli nx9000 serije so res plastični in ne kvalitetni. Zato je tudi cena le teh dosti nižja (bila). Popolnoma isto je pri IBM R serija. Da se ne menimo kako ohišje je šele tu in so HP nx9000 serija kar dosti boljši od IBM R (seveda mislim ohišje). Pri IBM vse škripa in se zvija, od pokrova ekrana naprej. Ampak vseeno če bi izbiral med R in NX900 bi vzel IBM.
Seveda se pa povsem druga pesem odvija v najvišjem cenovnem razredu, kjer lahko pozabimo na slabo ohišje in nekvalitetne materjale. Tako lahko rečemo, da je HP NX8220 naslednik legendarnega NX7010. Po mojem mnjenju med tema dvema prenosnikoma seveda zmaga HP (kvaliteta tu ni vprašljiva), a ker lahko dobiš IBM T42 za takšno semšno ceno, se moči tu povsem izenačijo. Sam boš moral ugotoviti kaj je zate bolje in seveda ne pozabi pri HP-ju prištet 30k SIT za 3-letno garancijo. Mislim da se ti za takšen denar bolj splača kupiti IBM. Mislim da sem zasledil, da gre v bistvu za rabljen model. Prepričaj se vseeno ali je vse OK z njim, pa baterijo stestiraj... (Ko smo že pri baterijah, so v povprečju od HP-ja baterije bolj zmogljive oz. imajo daljšo življenjsko dobo... sicer pa lahko se ti prri enem in pri drugem zgodi, da je baterija fuč po 6 mesecih!!)
Če ta pa izgled preveč moti od IBM in si pripravljen dati malo več brez problema, potem pa vsekakor vzemi HP-ja.

LP

ps: V pluse pa minuse se nisem spuščal, saj si sam povedal vse prednosti in slabosti obeh .. (mogoče le škoda, da nima HP enakega diska... sicer pa sem tudi slišal, da so v starejših modelih IBM tile diski kar močno načeli živce nekaterim. Sej jim je disk prenehal delovat že ob najmanjšem treslaju npr; se je z nogo v mizo zaletel pa disk potem zablokiral za 15s al kaki že imajo interval...)
ps2: Je pa tuti res, da bodo slej ko prej zamenjali izgled IBM-ovih prenosnikov. Tako kot je en zgoraj že napipsal, se je razvoj prenosnikov odcepil od IBM in se v celoti preselil na Kitajsko. In ker se govori, da mnogi ne kupujejo več IBM-a zaradi oblike, bodo po vsej vrjetnosti zamenjali izgled prenosnikov (Če se ne motim, se bo to zgodilo letos v jeseni.. ne me držat za besedo, ker jaz sem pozabljiv in datumi mi ne gredo v glavo :)) )
ps3: No da še enkrat povem, da če ti ni škoda dat 410k SIT, potem vzemi HP-ja (tu je všeta garancija 3 - leta, ki se pri takšnem prenosniku zelo splača)
ps4: No to nisem omenil, da ima HP težave z ekrani... Nikjer še nisem zasledil, da bi napako odstranili z novo serijo. Dogajalo pa se je, da je ekran v 1/10 primerov začel zjebavati. Problem je bil z kontakti... Torej zgodilo se je, da je zaslon postal malo obarvan z vijolično barvo... tako da je zadeva potem kar dosti bolj pisana in meglena :D . No upam da so to napako že odstranili...
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Tomay ::

Pred nekaj meseci sem dobil IBM-a T42 14" 1,7 512 40 combo radeon 7500 za 260 jurjev. Edino kar me malo moti je majhen ekran 15 bi bil boljši, po drugi strani pa je zadeva zelo majhna in lahka, če se prav spomnim sem ga enkrat tehtal pa je imel 2,3kg.

Do sedaj dela vse b.p. Mislim, da za 100€ dobiš dvd pekača za ibm-a.

Imam še enega acerja P4 2,5... in se v nobenem pogledu ne more primerjati z ibm-om že občutek tipkovnice, touchpad ni pravi, kaj šele, ko ga moraš nosit :)

IBM je zakon, ker jih ima slovenska vlada. >:D
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

mitjaje ::

Tomay: Najverjetneje si mislil IBM ne? No če smo pri tipkovnicah, nima samo IBM odličnih, tudi HP ima odlične. tako da tu ni razlike. Je pa manjša razlika v tuchpad-u, kjer je IBM-ov malenkost boljši, čeprav vse ki poznam ki miajo IBM (tudi od vlade :D :D, bivše koalicije in sedanje opozije :D)) uporabljajo večinoma pointstick (oz rdečo bunkico, ne vem če sem prav napisal)
www.ultrasplet.net

TribesMan ::

sonysony prejšnje modele HPjev šinfam predvsem zato, ker imam z njimi ogromno stikov v službi (N800v), pa tud nekateri kolegi/sorodniki/sodelavci imajo prav tega nx7010 ki ga ti tako hvališ, meni pa je to en najbolj zanič prenosnikov višjega cenovnega razreda. Ohišje je v primerjavi z T42 kot iz papirja, pa še pol kile težji je... pa tudi ostala periferija ala tipkovnica in touchpad je daleč od nivoja IBMa... vsaj za moje pojme.

Če ne bi pred enim mesecem kupili v službi nekaj laptopov nx6120 definitivno ne bi razmišljal o nakupu nx8220.nx 6120 me je zelo pozitivno presenetil z kvaliteto tipkovnice tudi samo ohišje je na otip več razrednov boljše kot pri recimo nx7010... zadeva je zelo kompaktna, čeprav se samo ohišje še vedno zelo zvija če gor nasloniš roke. Kakšna je kvaliteta izdelave nx8220 pa nevem, ker ga nisem še nikjer videl. Sam glede na slike je zadeva enaka ali pa vsaj zelo podobna seriji 6... kar je zelo dobro.

Kar se tiče teh IBMov na bolhi so kokr sem jaz videl popolnoma novi. Sodelavec ga je dobil frišno zapakiranega v škatli brez kakršnih koli znakov predhodne uporabe... Pač nov...
DVD "multi burner" (DVD+-RW in DVD-RAM) za IBMa pa res stane samo 100 evrov, tako da če seštejemo 30kSIT za garancijo HPja in 25kSIT za DVD pri IBMu smo na 385kSIT (IBM) vs 410kSIT (HP)... (HP tako prileze preko moje magične meje...)

Danes sem tudi bral primerjalni test starih Centrinov (400FSB) in novih (533FSB) in ugotovitve so da je nova platforma v povprečju okoli 5% hitrejša od stare, kar je potemtakem skoraj zanemarljivo... sploh pa so ugotovili da je dual chanel RAM pri Sonomi ne predstavlja nikakršne prednosti v primerjavi z single chanel.

Grrr prav jezen sem, bolj berem te teste manj mi je jasno kaj bi kupil... Zgleda da se bo treba enkrat odpraviti na pohod po trgovinah da mal "potežkam" teha HPja... a kdo ve kje bi ga lahko imeli?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Matri[X] ::

Pri notebookih je izredno pomembna garancija, zato bi jaz vzel IBMja, ki ima 3 leta. Pravtako bi se namesto za T42 raje odlocil za 14" model T43, ki je zastovan na Sonoma platformi.

TribesMan ::

Pravtako bi se namesto za T42 raje odlocil za 14" model T43, ki je zastovan na Sonoma platformi.


Ja i tata bi sine... Pa od kje ti misliš da meni dnar? :> 400kSIT je zgornja meja dobrega okusa. ;) T43 z 14" ekranom in 1400*1050 pa košta tko ene 500-600k... waaaaay 2 much.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel IBM prenosnik, tudi sam ga imam za službene potrebe sevada. Moj ThinkPad X23 (saj vem da je to že zastarel modela ampak za službene zadeve je odličen) po 10 mesecih vsakodnevne uporabe in prenašanja naokoli izgleda kot bi bil nov, še nikoli nisem imal problemov z njim tipkovnica je odlična čeprav je majhna. Edini problem je baterija, saj se je pred kakšnim tedno začela kaj hitro prazniti. Še sreča da je še v garanciji...bomo pa menjali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najlažji prenosni računalnik - Sony Vaio, IBM, HP

Oddelek: Kaj kupiti
91582 (1407) Shatzy
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956584 (5291) gamaman22
»

Prenosnik - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151577 (1360) TribesMan
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018391 (6348) nurmaln
»

Laptop kot Workstation

Oddelek: Kaj kupiti
171879 (1668) Vanquish

Več podobnih tem