» »

2 MySQL baze na serverju?

2 MySQL baze na serverju?

PHP freak ::

Če se kdo spozna na PHP in MySQL me zanima, če se da naredit, da na 1 serverju lahko poganjaš več MySQL data baz. Ker nekaj sem bral, da to ni izvedljivo.
Če se da zadevo izvest bi prosil za majhen poduk8-)

PaJo ::

Zal si dobil napacne informacije, stvar bi namrec naj delala, samo se je treba poglobit, preberi si najobse MySQL Readme. Ker zal se sam nisem tega poiskusal, ker vsa stvar je samo v tem da laufat na razlicnih portih in to je vse.
Sploh pa nevem v cem ima smisel da bi zaganjal vec baz, ker hitak lahko imas po deno vse kar rabis, le z pravicami se moras malo poigrat:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

darh ::

poblej.. ti si mal pojme zamesou... itak da lahko mas vec baz na istem serverju... verjetno je tist kar ti hoces met to, da mas VEC MySQL serverjev zagnanih na isti mašini.. to je izvedjivo (glej PaJotov post...)

drgac gre pa tkole:
MySQL server / baze / tabele

v enem serverju mas lahko več baz, v kateih mas lahko več tabel...
Excuses are useless! Results are priceless!

Flasher ::

Ja sigurno lahko imaš več baz--sploh ni noben problem. Jst zdejle na svoji strani dealm z štirimi bazamai. Ena za forum, ena za novice, ena pa za komentarje, ena pa za statistiko. Sicer ne vem če je to pametno, bomo vidli ko bo stvar na serverju dejansko zalaufala:) Res pa je, da bi šlo tudi z manj bazami, samo sprašujem se zakaj, ko pa je tako veliko bolj pregledno in najbraž se čas iskanja zmanjaša, če so baze manj obsežne--ali se mogoče motim??

PHP freak ::

Eh, ne bom se ukvarjal z večimi databazami. Mi prav dol visi, če to firma hoče, jaz bom naredil več tabelc. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvijalec MySQL-a izpodbija Oraclov nakup Suna

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
288656 (7625) AndrejS
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292521 (2126) la_mer
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101618 (1512) BBB
»

Mojstreznik.

Oddelek: Omrežja in internet
141210 (791) milosm
»

apache+[kater sistem baz]

Oddelek: Programiranje
121626 (1475) Loki

Več podobnih tem