» »

Neostra slika na monitorju

Neostra slika na monitorju

mato22 ::

Pri kolegu sem opazil, da ima na sredini monitorja od zgoraj proti spodnjemu delu zelo neostro sliko in te kar bolijo oči, ko hočeš brati text. Gre za monitor Hyundai Image Quest F790D, grafična kartica pa je Radeon 9600Pro. Ker sem probal raznorazne nastavitve, mi ostrine ni uspelo naštelati, zato sem probal priključiti drug monitor, ki je delal odlično in slika je bila zelo ostra.

Tako da ne vem, kaj bi bilo narobe, ampka izgleda da je problem v samem monitorju, tako da če kdo ve, kje je težava, na dan z odgovori.

Trancedeejay ::

Okoli katodne cevi imas potenciometer za stelanje ostrine - samo to se nastela in je ok. Nekteri monitorji imajo ta potenciometer dostopen brez odpiranja ohisja monitorja.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

bastadu ::

Tudi sam imam en monitor z neostro sliko v posameznih predelih ekrana. Mogoče pozna kdo kakšno firmo, ki se s tem okvarja? Koliko bi stalo to?

Vanich ::

To košta 0 SIT.

1.) Odpreš monitor (zadnji pokrov)
2.) Vklopiš monitor (Pozor ! visoka napetost !)
3.) Obračaš potenciometre (2 ali tri) ki so na katodni cevi
in opazuješ kako se ti slika ostri.
4.) Ko nastaviš optimalno sliko, zapreš pokrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

enough98 ::

se to da nastavljati na vseh CRT monitorjih?
konkretno me zanima za Iiyama VM pro 454. monitor sem odprl, vendar zadeve ne najdem.

SavoS ::

Lej....to je na katodni cevi = na ekranu !
Imaš eno vezje gor in na tem vezju so potenciometri!
Če pa tam negre potem pa imaš na katodni cevi -bolj na ozkem delu katodne cevi, tam so neki plehnati zobci, razporejeni so okrog katodne cevi, pa probaj tiste malo premikati.....pa seveda opazuješ sliko!

POZOR !!! ##TV IN KATODNA CEV JE POD VISOKO NAPETOSTJO!!!!##


P.S. za posledice ne odgovarjam!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

mato22 ::

Ja jest sem probal sam je tole kar težko naštelat. S potenciometri si nesem mogel kaj dost pomagat, potem se še vrtel tiste zobce na cevi pa nisem uspel naštelat tako kot je treba.
Tko da bomo nesl monitor na servis, saj je še v garanciji.
Pa saj imajo monitorji 3 leta garancije, ali ne??

boštjan ::

Pa saj imajo monitorji 3 leta garancije, ali ne??

mato22,ja poglej na račun oz. garancijo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

enough98 ::

nastavljanje H in V konvergence imam jaz preko menija.
se z onimi potenciometri na cevi nastavlja kaj drugega?

mato22 ::

Sem vprašal kolega in pravi, da na računu piše, da garancija velja 24 mesecev, samo zdej ne vem al to velja za vse skupaj, ali je za monitor posebej, ker na njihovi strani piše, da imajo monitorji 36 mesecev garancije. In smo šli danes tja, pa sem jaz rekel, saj je za monitorje 3 leta garancije, ne?? pa je rekel, da je tako kot piše na računu in sicer 24 mesecev, pa sem mu jaz hotel dopovedat, da je to na zaprt sistem, za monitor pa je garancija 3 leta, pa je zatrjeval da ne,..... itd...
Sploh pa bolje da ne omenjam za katero firmo gre, ker mi grejo na kozlanje, začne pa se na M.....

bastadu ::

Če je bilo na monitorje takrat 3 leta ti morejo dat tri leta tukaj ni vprašanja... 2 leti je garancije na celoten sistem, hkrati pa moraš imeti tudi garancijo na posamično komponento, kolikor pad da proizvajalec... Zagrozi jim z inšpekcijo:\

mato22 ::

Ja ker monitor ni moj, je kolega oz. njegova sestra čisto popenila in vzela monitor nazaj ter rekla da se ne bodo delali norca iz nas in da raje da komu drugemu denar za popravilo kot pa njim. Moram reči, da so bile z računalnikom že od nakupa same težave, ki so jih le s težavo odpravili.
No in ko smo že odhajali sem še zavpil, da bom vprašal inšpekcijo kaj bodo rekli, pa je prav čudno gledal.
In prepričan sem, da ima monitor 3. leta garancije in prav tako tudi piše na njihovi strani.

No in ravno prej sem poslal mejl n zavod za varstvo potrošnikov pa bom videl kaj bodo rekli.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408080 (7040) Pyr0Beast
»

CRT monitor ostrina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61286 (1196) Pudding
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232716 (2277) Azrael
»

Zamenjava izdelka in najem izdelka in potrosniki in zakoni

Oddelek: Loža
243927 (3652) goba
»

popravilo monitorja - nujno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111089 (974) misso

Več podobnih tem