» »

Leseno ohišje

Leseno ohišje

The B ::

Naredu si bom leseno ohišje (upam). Zaenkrat je še bolj pri ideji. V bistvu me zanima kaj mislite o postavitvi in kaj bi blo po vašem boljše...


B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Good Guy ::

taka kot v atx ohišjih!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TribesMan ::

Zgleduje se po Apple PowerMacu G5... Najbolje organizirano ohisje kar sem jih videl... ce naredis nekaj vsaj pol tako dobrega si zmagal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

K0K0 ::

Tud sam razmišljam da bi si naredil eno lepo leseno ohišje. Sam me mal skrbi da bi zadeva zagorela.
A lohka kaka komponenta v pcju tolk zagori da bi vžgala leseno ohišje?
Vem da je enkrat kolegu zagorela neka noname mrežna kartica. K sreči je bil glih zravn tko da je sam mal pihnu pa je nehal gort.

karafeka ::

Gorišče lesa je pri enih 500 stopinjah. (če ne še več, ne vem točno). Je blo enkrat pri myth busters, ko so hotli zažgat eno ladjo s ognjenimi puščicami in z sončno svetlobo, pa jim ni ratalo. Tk da si lahk (verjetno) brez srkbi.

miko 55 ::

točka kjer se les spontano vžge je 300°C tko da ni pene

Vanadium ::

jaz sem tudi razmisljal o lesenem ohisju:


Neki takega bi naredil, za primerjalni model pa sem uzel chiefteca:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Stepni Volk ::

Les ima drug problem: je toplotno izolativen.
neobjavljeno.blogspot.com

K0K0 ::

Kolk stopinj lahko razvije goreča pc komponenta ?
300°C se sicer sliši veliko sam če upoštevamo da je v kišti prepih to niti ni neka velika številka.
Mislim da ma ža šibica prek 400 °C.

Pomoje bo najbolš da sestavim eno poskusno kišto v njo zložim pokvarjene komponente in stestiram pod realnimi pogoji >:D.
zihr je zihr 8-).
p.s.
Ma kdo kako pokvarjeno komponento in bi jo bil pripravljen žrtvovat za test? >:D

K0K0 ::

Kolk % toplote se odvede preko plehnatega ohišja?

sosko1 ::

jaz mam leseno ohišje že kake 4 leta pa ni nobenih težav. tudi kar se temperature tiče ni sile saj sta na ohišju dva dodatna vnta en 120 na spodnji strani za vstop in en 80 na vrhu za izhod edini problem je zvočna izolacija ker je les kar dober prevodnik zvoka

Stepni Volk ::

Les ni ravno prevajalec zvoka, gre bolj zato, kako oblikuješ ohišje. Veliko ravnih, gladkih povrišin ustvari ropot. Vse kar se ustvari v škatli pride ven skozi odprtine za ventilatorje.
Tudi kitara, violina in tovrstni leseni instrumenti izkoriščajo to lastnost lesa, da zvok še ojačajo.
Da bi akustiko zatolkel, ne sme biti paralelnih sten... oziroma si oglej kakšno temo o izdelavi zvočnih omaric in ukrepaj ravno obratno :)

Dejstvo je, da je kovina veliko večji zvočni in toplotni prevajalec. To je potrebno pri oblikovanju ohišja upoštevati.

P.S. Malce lahko pripomore tale tema: [Hi-Fi] - Vpliv prostora na zvok..., pod upoštevanjem, da gre za veliko manjši prostor in drugačen namen - se pravi cilj je t.i. "Tiha soba".
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

Ajvan ::

the b: jz bi napajalnik postavu nad matično, ker se napajalnik kr lepo greje in tud zato, ker ma napajalo(vsaj moj) 2 ventilatorja iz spodnim srka zrak iz ohišja, iz stranskim ga pa zadi iz kište izpihava. In ti poleg tega, da ne greje se dodatno kiste, za zraven se odvaja topel zrak iz ohisja.

jst sm za enkrat naredu leseno sprednjo stranico in sm zadovoljen z rezultatom. Zdaj razmišljam o celi škatli ampak je lih izpitno obdobje pa bo se mal pocakala;)
Najbl neumn se najbl dere

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stepni Volk ::

Zgornjega članka ravno ne bi kopiral.

Zanimivo. Imaš možnost iz lesa narediti karkoli. A se na koncu odločiš narediti imitacijo.
Zakaj ne bi vgradil PC v mizo? elementi, ki ne potrebujejo nenehnega dostopa na hrbtni strani, DVD, Flash reader in zunanji HDD lepo vgrajen v rob mize.
Ali pa monitor in večino računalnika v steno, omaro, dostopne enote na doseg roke?
neobjavljeno.blogspot.com

Ajvan ::

fajn ideja tole z mizo, sam se mi zdi da mores met tud pravo pohistvo za to da lohka nekej not vgradis- v kksne iverce jst nebi, pohistvo iz masivnega lesa je pa drago k hudič, pol bi ga blo pa vsaj men mal škoda žagat. je pa sevede povsem druga situacija če si mizo/omaro nardiš sam, sam morš bit že kr nekej tišlerja za to da o opremi, in lesu ne govorim.
vsekakor če maš sredstva vredno poskusit
se strinjam s tabo da je ohišje iz linka prezakomplicirano za nas netišlarje
Najbl neumn se najbl dere

tiborrr ::

Samo en nasvet - poskrbi za ozemljitev!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

K0K0 ::

Tole z mizo je dobra ideja. Sam jest doskrat kej vn pa not vlečem, tko da blo najbolš če bi bil pc vgrajen v predal.

p.s.

Ma kdo link do kake lepe mize?
Rabim mal inspiracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Kato ::

Men je tudi ta ideja z mizo zelo všeč , ene par slik ,ki sem jih zbrskal.


Tu imaš pa še en primer lesenega ohišja

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

Vidim da nisem edini, ki razmišlja o lesenem ohišju :D

K0K0 ::

Tole bo moj naslednji projekt :D
Celoten postopek izdelave je tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

K0K0 ::

Njegov naslednji projekt lahko spremljate tukaj

Vanadium ::

sam omfg lahk recem, lepšega ohišja še nisem videl, to bo tudi moj projekt :D upam

Backup22 ::

OMG8-O

K0K0, ali tip omeni koliko denarja je vložil v to (sem samo fotografije pregledal)?
//

Kato ::

To je njegov drug ali pa tretji projekt, prvi je bil lep ta bo pa še lepši. Po moje bit tip moral dati gor še kakšno streho (neki takega kot imajo pagode, ali pa shindo templji)

K0K0 ::

Bolj kot cena bi bil zanimiv podatek o porabljenem času. Model je vse vezi delov ročno 8-O.
Pomoje sam material ni bil več kot 20-30k.

Jest ža tuhtam kje bi dobil češnjev ploh :D.

PrimozR ::

Joj dej bodte mal bl kreativni pa se kej svojga spomnte. Pa predvidevam da je tip Japonc. Torej je naredu zanj nekaj vsakdanjega. Naredte alpsko hišo magari. Spodaj zidana, zgoraj les.

Kato ::

Američan je , mislim da is Californije.

PrimozR ::

Ah so. Še zmer bi se loh nardil kej lokalnega. jest sm razmišlu da bi naredu mini ITX/mATX ohišje če bi si sestavu komp za server. Tema? Slovenski čebelnjak :) Kot neka maketa.

Vikking ::

Model je vse vezi delov ročno

KOKO: in kva je to tak čudnega? vezi se delajo ročno, če gre za takšne majhne izdelke in ne za serijsko proizvodnjo.

V glavnem zelo lep izdelek, preveč zakompliciral kotne vezi, bi se dalo veliko enostavnejše naredit razstavljivo kotno zvezo... glede na potek sedanjega dela se izredno dobro spozna na delo in bo zadeva odlično narejena, sam komplicira velik.

Vikking ::

P|P|: hehe, lesen zaboj pa spredi panjsko končnico, ni kakšne druge posebne zadeve glede panja, mislim da se mu reče AŽ panj. Ki je "by the way "kup lesenga šrota, če boste kdaj čebelarl, ne se pustit nategnat, da vam bi nekdo hotel prodati takšen panj.

P|P|: zadeva ne bo nič posebnega!

Stepni Volk ::

Naredite toplak /dvojni senik/, za polnilo slama... to bo etnološko opravičljivo.
neobjavljeno.blogspot.com

K0K0 ::

Vikking pa se ti sploh zavedaš kolk dela je če hočeš kvalitetno naredit vse te vezi z ročno žago in dletom?
Noben mizar z opremljeno delavnico ti ne bo šov tega delat.
Naroke se dela sam še v 1. letniku lesne da dobiš mal občutka.

Jest sm zlo zlo počasn pa mam za tale okvir na stroju cca 3 ure dela.
Zdej pa ti to ponov z ročno žago in dletom.>:D

PrimozR ::

Viking ma kaki. Govorim o maketi :P Vse komplet, streha, stene, mini končnice, itd.

Boskox ::

No ja. ravno zadnje case razmisljam o izdelavi lesenega ohisja. prvo sem imel zamisel o postavitvi BTX nato pa ATX. kaj bo bomo pa se videli. po koncani izdelavi pa nameravam se na ohisje "nalimat" tistale blago.. neznam kako se rece praviloma.. ampak prinas se rece "mucke" pac dlakasto blago :D le skrbi me kako je z elektriko.. saj je ohisje navadno na nuli oz.- ozemljitvi. ali bom mogel vsako komponento posebej ozemljiti ?
slikce :
(z postavitvijo maticne ( rdeca), napajalnika (rumeno), diska (crno) ter vodnega hlajenja ostalo.

(Le golo ohisje)

Ter se ena ATX postavitev. no ja. malcek sem se prevec igral.


Slike so narejene v programu : sketchup

P.S:
Mi lahk kdo slike uredi? nece kazat. :+:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boskox ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je izvedljivo izdelovat lesena ohišja za PCje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403699 (2596) FireSnake
»

Vrhunske modifikacije

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304876 (2476) Napajalc
»

Naj modifikacja 2006, izbrana na strani Bit-tech.net

Oddelek: Novice / Modifikacije
486943 (4652) PrimozR

Več podobnih tem