» »

V ponedeljek se je odvijal WinHEC 2005

V ponedeljek se je odvijal WinHEC 2005

Nastanitev udeležencev WinHEC 2005

vir: Microsoft
Slo-Tech - Ta ponedeljek se je odvijal WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) 2005, na katerem je večidel predaval Bill Gates. Govoril je predvsem o novostih, kot so 64-bitni operacijski sistem, ki je na voljo že danes, o Longhornu, na koncu pa je prikazal še delovanje SQL 2005 na 64-bitnem sistemu.

Že na začetku je Bill Gates zanikal, da bi kdaj izjavil znamenito izjavo, da bo 640 kilobajtov pomnilnika zadoščalo za vse večne čase (640K of memory should be enough for anybody). Kasneje je še previdno dodal, da bo trenutna maksimalna podpora, ki jo premorejo 64-bitni Windows, zadoščala za nekaj časa.

Za 64-bitne Windows bo Microsoft do konca leta ponudil SQL Server 2005, Visual Studio 2005 (mimogrede, te dni je Microsoft tudi Evropejcem ponudil beto 2, prijavite se tukaj), Commerce Server 2005, Host Integration Server 2006, BizTalk Server 2006 in Services for UNIX. V nadaljnjih dveh letih pa predvidevajo, da bodo ponudili še Windows Longhorn Server, Exchange Server 12, Microsoft Operations Manager, Virtual Server v2 in Windows Server Compute Cluster Edition.

Govorilo se je tudi o Microsoftovem udejstvovanju na mobilnem področju. Verjetno najzanimivejša stvar je bila majhna napravica, poimenovana Ultra Mobile 2007, podobna dlančniku, velikosti pa približno takšne, kot škatla za CD. Skratka, zelo tanka naprava, v katero si želijo vgraditi vse od kamere, preko predvajalnika glasbe, do barvnega zaslona, občutljivega na dotik, zelo vzdržljive baterije, telefona itn.

Sledila je krajša predstavitev večjih zmožnosti 64-bitnih Windows pri izdelavi trodimenzionalnih animacij. Kasneje smo bili priče predstavitvi, v kateri so primerjali SQL Server 2005 na 32- in 64-bitnem operacijskem sistemu pri enakih opravilih. Zmagal je slednji.Za konec smo si lahko ogledali še dve predstavitvi Longhorna. V prvi je bil poudarek na grafičnih zmožnostih, v drugi pa predvsem na mehanizmu za iskanje in hiter dostop do želenih dokumentov.

To je le del vsega, kar se je tam dogajalo. Več si lahko preberete tukaj, ogled posnetka, dolgega skoraj dve uri, pa je možen preko interneta z Windows Media Playerjem na tej strani.

36 komentarjev

Matev ::

Kdo je sedaj noob?
Bill ali ljudje ki stalno kričijo, da je on izjavil: 640k bo dovolj za vedno.

Oboji ne morejo imeti prav.

Microsoft ::

On je rekle, da tega o 640K ni rekel.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

strictom ::

Zelo dobra novica in končno ena ki ni antiMS.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BlazP ::

"Že na začetku je Bill Gates zanikal, da bi kdaj izjavil znamenito izjavo, da bo 640 kilobajtov pomnilnika zadoščalo za vse večne čase (640K of memory should be enough for anybody)"

Ne vem zaka se vsi obesajo na to njegovo izjavo. Nikol ni reku "za vse vecne case". Js razumem tak, da se je izjava nanasala na tisti trenutni cas.

iration ::

Urbana legenda. Na podobnih mitih je zgrajen ves anti-MS odpor.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

tx-z ::

Win Hec....hec....:\
tx-z

Poldi112 ::

>Na podobnih mitih je zgrajen ves anti-MS odpor.

Dobro da vem da je spyware, trojanci, IE,... samo urbana legenda. Mi je prav odleglo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hruske ::

Microsoft, McHusch, še vedno ne znata linkat zadev.

Namesto:

mimogrede, te dni je Microsoft tudi Evropejcem ponudil beto 2, prijavite se tukaj

in

Več si lahko preberete tukaj, ogled posnetka, dolgega skoraj dve uri, pa je možen preko interneta z Windows Media Playerjem na tej strani.

se naredi

mimogrede, te dni je Microsoft tudi Evropejcem ponudil beto 2, lahko se tudi prijavite

in

Več si lahko preberete na WindowsITpro, možen pa je tudi ogled posnetka, dolgega skoraj dve uri.
Rad imam tole državico. <3

Microsoft ::

Kaj so to kaka nova pravila ali kaj? Pa nevem, kaj vam s tem linkanjem ni vsec. Sej, z misko gres gor, pa ze vidis, kam pelje link.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Quikee ::

Lepse zgleda tak ;)

BigWhale ::

> Kaj so to kaka nova pravila ali kaj?

Niso glih nova pravila ampak je isto, kot ce bi solski spis pisal nekako tako:

Danes je bil lep dan. Po pouku sem sel na igrisce. Tam smo se igrali. Prisel je Lovro. Prinesel je novo zogo. Zaceli smo igrat nogomet. Kar naenkrat se je ulil dez. Stekel sem domov.

Razumes? ... Hm, se mi je zdelo... ;)

64202 ::

Jaz sem v osnovni take spise pisal :D

Microsoft ::

Ok. Naj. Vam. Bo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

Mam se en hec glede virtual serverja:

Ballmer said Wednesday that Microsoft has listened to customers who've demanded better support for non-Windows machines in Operations Manager software, Microsoft's key management product. Also, he said, the company will step up support for running Linux-based virtual machines in a service pack update to its Virtual Server product later this year.

A Microsoft representative demonstrated Virtual Server running instances of Red Hat Enterprise Linux as Ballmer delivered a keynote speech at a management conference on Wednesday.

"Much as that hurts my eyes, I know that's an important capability for our Virtual Server customers," Ballmer said, speaking at the Microsoft Management Summit 2005 in Las Vegas.


Ja bogi, v kaj ga siljo kupci :))

Drugace upam, da bojo kaj zoptimiziral grafiko. Namrec colinux sicer deluje zelo vredu, samo X-i laufajo GROZNO pocasi (resizanje oken ze recimo steka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

BigWhale ::

Tole pa je HEC ja... ;)

Bi blo hecn, ce bi stranke zahtevale, da zacnejo podpirat se Linux kernel ;>

64202 ::

Zares skoda, da je MS odstopil od podpore za Xen (univ. of cambridge ma drugace MS-jev research center IIRC). Mislim a res morjo cist vse zasrat kar se da glede odprtosti do ne-MS tehnologij?

MrStein ::

Če bi ti imel vodilni položaj na trgu, bi ga tudi ti branil z vsemi sredstvi ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Microsoft ::

Hja, tak pac je tale Ballmer. Sm pred kratkim "odkril" se en njegov posnetek, ko nastopa na odru. Verjetno ze kake 10 let star, ampak vseeno zanimiv. Baje tudi v smislu, da je Ballmer v Microsoft prinesel vec agresije.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

64202 ::

> Če bi ti imel vodilni položaj na trgu, bi ga tudi ti branil z vsemi sredstvi ;)

Hja, to razumem. Samo njihova extremna wepwnyou politika skodi tudi lastnim uporabnikom/programerjem. Hekam tukaj en 100% windows program in se moram it reverse engineering, zato ker MS ne daje dokumentacije. Na sreco so zlobni komunisticni open sursarji opravili ze kar precej RE, pa si lahko pomagam z njihovimi izsledki. Zamisli si to: pri pisanju 100% win softvera!

MrStein ::

skodi tudi lastnim uporabnikom/programerjem

Ja in ? Dokler NJIM koristi , je v redu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BendeR ::

Saj ne da bi se delal pametnega. Samo WinHEC se še zmeraj "odvija". ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Microsoft ::

Cisto mozno. In, kaj ves, kaj zdej delajo? Se majo kake predstavitve pa to?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

> Ja in ? Dokler NJIM koristi , je v redu.

Zdaj ne vem ali sem jaz tak ultraegokapitalisticen prasec al kaj, samo dokler niso stvari take da meni pasejo, to ni vredu in jim nasprotujem :)

BendeR ::

Ne ti meni čist možno. Home page od WinHEC-a bi pogledal preden si naslov pisal.

http://www.microsoft.com/whdc/winhec/de...

25.-27. april ;)

darkolord ::

A na Windows 2003 R2 so pa kar pozabli? :D

Microsoft ::

A si mi fous al kaj?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BendeR ::

;)

Tale bo.

Arthur ::

sem slišal drugačno verzijo, namreč da bo 640 kB dovolj za 10 let, in ne za zmeraj. kakorkoli.

Lex ::

Se še odvija ja. En opisov dogajanja:

1. dan
2. dan

3. bo pa danes, govorilo se bo pa predvsem o avalonu 8-)

Microsoft ::

Heh, danes je menda Microsoft poslal zahtevo, da naj vsi skenslajo slike od 5048.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Malinovc ::

Govoril je predvsem o novostih, kot so 64-bitni operacijski sistem, ki je na voljo že danes...

aja 64 bitni os si lahko imel najkasneje z izdajo GCC 3.3.1 - 8 Augusta , 2003 ko je bil izdan support za opterone. Seveda so pa te zadeve ze prej poznali 0:)

Predlagam sledeci popravek:
Govoril je predvsem o starih zadevah, kot so 64-bitni os, ki je na voljo sele danes "beta"..link:D

pagat34 ::

On je rekle, da tega o 640K ni rekel.
by Miha


prodana duša :D
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Matev ::

Ali ima kdo kakšno merodajno (verodostojno) povezavo o tej izjavi o zadostni količini pomnilnika?

CCfly ::

http://en.wikiquote.org/wiki/Bill_Gates

"640K ought to be enough for anybody." and "No one will need more than 637 kb of memory for a personal computer."

* Notes: Two variants of the same quote. Attributed to him in 1981 when designing DOS's conventional memory limit as ten times the amount in his computer; Gates has denied this quote and mentions that it is always provided without a source.


Če ni dokaza, da je kaj podobnega bleknil, mu pač moramo verjeti.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

hruske ::

ja, to je iz odseka Wrongly Attributed ... :\
Rad imam tole državico. <3

CCfly ::

Ja saj sem rekel.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 oz. 64 bitne aplikacije

Oddelek: Programska oprema
9827 (678) Rippy
»

Windows 7 x64

Oddelek: Operacijski sistemi
111875 (1315) Pina
»

Virtual PC 2007 in SQL Server 2005 SP2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
63395 (2765) MrStein
»

Linux v šolah pol cenejši od Alternative (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
656997 (5488) Stepni Volk
»

V ponedeljek se je odvijal WinHEC 2005

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
363314 (2668) CCfly

Več podobnih tem