» »

Slovenski znaki v IE in WIN2000

Slovenski znaki v IE in WIN2000

faca9 ::

Živijo,

ta tema je bila že enkrat objavljena pred poletjem, a je nisem uspel najti.

Gre za problem posebnih slovenskih znakov (č, š, ž, ...) v IE 5.5 ali 6 in WIN2000 SP2.
V oknih (text box), kamor se vpisuje podatke (v iskalnikih,...), jih ne morem vnašati preko tipkovnice.

Kako rešiti ta problem?
Regijska nastavitev je na Slovenijo, nastavitev v IE tool/internet options/languages je na slovenski jezik...

LP,
David
  • spremenil: faca9 ()

OrlyTM ::

Pri sami instalaciji si pozabil nastavit na "central european language default" in ti zato zdej delajo šumniki sam na pol. Preglej regionalne nastavitve in pri izbiri naborov jezikov, označi CE Default pa bo delalo.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Kekec ::

To nisi posebni slovenski znaki to so SUMNIKI!:D

faca9 ::

Hvala za opozorilo, res so to šumniki. Vendar pa mora biti težava drugje.
Mislim, da sem nastavil pravilno ob inštalaciji, tudi v Regonal options/General je nastavitev na Slovenian in pri Language settings je Central European Default.

Težave so nastale po inštalaciji paketa SP2, ker so prej zadeve delale normalno.

LP,
David

OrlyTM ::

Aha, preveri kako je s default tipkovnico ... če uporabljaš poleg še paket Office XP, je to tvoj vir težav. Office XP ima en zelo tečen selektor keyboardov, ki kar naprej spreminja layout. Kombinacija leftalt+leftshift je pri meni že skoraj tako pogosta kot v win98 ctrl+alt+del :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

faca9 ::

Hvala z idejo, vendar ne pomaga. Uporabljam Office 2000 in ne XP.

Default je tipkovnica nastavljena na Slovensko.

Poudarjam še enkrat:
v vrstico v IE, kamor se vpiše http naslov lahko vnašam šumnike, medtem ko v vnostnih poljih v IE to ne gre. Namesto šumnikov dobim druge znake (š-a, Š-`, đ, Đ-, č-, ž-~ in Ž-}).

Ali ima kdo idejo, kaj je še lahko narobe?

LP,
David

OrlyTM ::

Ja, to je pa druga scena.

View/Encoding nastavitve mal počekirej, jest mam trenutno nastavljeno Central European (ISO) in nimam težav.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

faca9 ::

Hvala za to idejo. Tudi sam sem to poskusil že pred časom a ni nič pomagalo. Če dam nastavitev na Central Evropean (ISO), mi navadno prikaže stran s pravim naborom znakov, vendar pa izbor Encodinga ne vpljiva na to kateri znak se mi pokaže ob pritisku na črke č, š, ž, đ in ć.
Kaj bi še lahko bilo narobe? (Nimam časa - pa tudi ne da se mi - vsega ponovno nameščati).

LP,
David

bastadu ::

Imel sem natanko takšen problem (glej tole temo) in težava se je odpravila kar sama, nevem kako....

faca9 ::

Tudi sam sem uspel (naključno) odstraniti problem. Odstranil sem nekaj programov, namestil in odstranil gonilnik za tipkovnico in zadeva je začela delovati????

Sicer ni važno zakaj, glavno da dela.

THX za nasvete,
David


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj mi ne delajo suminiki v internet explorer v winsih XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101090 (964) Highlag
»

Win 2k

Oddelek: Programska oprema
13897 (772) OrlyTM
»

Win2k keyboard

Oddelek: Programska oprema
201417 (1245) JLP
»

čžšji

Oddelek: Programska oprema
71471 (1367) OrlyTM
»

WinME sumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
71797 (1621) Bungee-

Več podobnih tem