» »

Čudni zvoki iz računalnika

Čudni zvoki iz računalnika

Igor0 ::

Živjo,
pa ne se smejat, ampak iz mojega compa prihajajo zvoki tk ...tk...tk..., pa nekaj časa mir , pa tk ... tk ... tk ...tk ...
Računalnik delukje popolnoma normalno. Ta tk .. tk ... je še najbolj podoben zvoku malega releja, ki prime in odpusti. Nekajkrat zaporedma, pa nekaj časa ne , pa spet ...

Konfiguracija : P4 3.0, AsRock P4v88, 2x512 MB Kingston, Ati Radeon 7500, 2 x WD 160Gb, CDRW Drive, CD ROM Drive, floppy, tastatura in miš, dodaten 120 mm vent.

Ne da se odkriti kaj spušča te glasove, ker ko prinesem ušesa bliže - preneha. Nimam prisluhov niti miši.

Kaj hudiča tk-tk-ka.

Lp Igor

Jan987 ::

možn da je kej z diskom!

BigWhale ::

Hrcki al pa gremlini.

Aja, ce dela takoj po bootu TK TK TK tko precej na glas in precej enakomerno, potem je lahko crknil Western Digital disk...

Ampak to bi najbrz opazil :)

Igor0 ::

Tudi jaz sem pomislil na disk, pa oba delujeta BP. Sicer pa sta v garanciji, če bi slučajno kateri od tk...tk...tk... - al.

In dejansko se to tk...tk...tk.. - anje sliši takoj po zagonu pa tam do 15 minut po zagonu, in potem nič več.


LP Igor

PS : Hrček je že dolgo pokojni, Gremlini pa so spravjeni na CD-ju, tako da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igor0 ()

nokia6310 ::

Mogoče pa je napajalnik?
Slišal sem da včasih zna bit to problem.
Moj comp pa piska piiiiiiii za kakih 20 sekund pol pa par dni nič pol pa spet piiiiiiiii zelo visoka in nadležna frekvenca mislim da je to lahko swicher pri napajalniku je pa res zoprno.
Napajalnika ne mislim menjati vsaj dokler še dela ne a kdo ve kaj bi to blo?

Blond ::

Skoraj sigurno je WD disk.... tudi sam sem ga imel in je podobno trkal.

Odklopi fizično najprej enega za kak dan potem pa drugega da boš videl kateri je kriv.

Potem pa jim ga nazaj nesi, saj ta napaka je poznana in meni so ga BrezProblemov zamenjali.

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
322243 (1548) patriot8gb
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354713 (3959) Spajky
»

Se da trdi disk uničit

Oddelek: Strojna oprema
221827 (1080) Dead_Eye
»

Scandisk

Oddelek: Programska oprema
51014 (931) Predator
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272055 (1856) Igor

Več podobnih tem