» »

Se da trdi disk uničit

Se da trdi disk uničit

joeblack ::

brez da bi se to fizično poznalo na njem?
Talking on flat is easy!

Alec999 ::

Jst sem enga unicu tko da sem povezu 2 pina od 3, ki se nahajajo med IDE konektorjem in 12V za elektriko.

Matri[X] ::

Jaz sem ga metal v tla ko je bil prizgan, da je glava zarila. Fizicno se je pa poznal samo na parketu :)

SepoX ::

Med delovanjem potegni ven podatkovni kabel, preverjeno deluje:D

Henixman ::

Poznam enga k je dajal na napajalni kabel bužirke in pri tem dal molex-e dol nato pa ko je daval nazaj zamenjal rdeč in rumen se pravi 5 in 12Voltni kabl!!! Posledica: mrtev disk :D

Robert_S ::

Jest sem prbov par krošejev v kišto , rač se je resetiral , pol je pa samo še neki tiktakal v disku , bil je še v garanciji tako , da so mi ga zamenjal.

Utk ::

Bedak.

Šimpanz ::

Res sami pametnjakoviči. Potem pa se čudite da vam v servisih težijo in imate probleme z zamnjavo blaga.

joeblack ::

ok, fantje, razni krošeji pa metanje v tla me ne zanimajo; kot sem že rekel, " na diskih se nič ne pozna". Sumim enega da jih uničuje namerno
Talking on flat is easy!

TriDvaEna ::

google!

TriDvaEna ::

Disk oodvij iz ležišča v kišti, ga normalno priklopi, takrat ko je zaposlen priklopi vzporedno na quartz en kond (npr. nekaj pF), kratko še skleni diodo (sem ziher da se najde doma kaka žička) in to je to.

Pyr0Beast ::

In zgodilo bi se ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

twarlock ::

da se čist brez sledov vse elektronske naprave (pa s tem ne mislem na EMP :D ).

MasterMiG ::

Kaj pa magnet? A je naprimer dovolj močan magnet sposoben uničt disk al unič samo podatke na njemu? (Pa s tem ne mislm unih magnetov na vagonu:D )
There is nothing to fear but the fear itself.

Fury ::

Sej ti je reku.. samo kabl ven potegnes, disk naredi GHHHRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR ko glava zarije po nekam kamor nebi smela in nato slisis ven sam TK TK TK TK TK... mrtu disk :) (bratrancu je enkrat uspel ponesrec, zato vem...)

BigWhale ::

Fury, ah daj no... Jaz diske med delovanjem menjujem ze precej casa... ;>

Pyr0Beast ::

Hmm, težko, da bi ga uniču Sem že proce med delovanjem ven jemal pa so še vedno delal. Slot1 rulez
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

smartgsm ::

Uničenje diska:

Kdaj to pride v poštev:
Recimo imaš disk, ki sesuva. Ga neseš nazaj na servis. Naredijo test , ki pravi vse OK.
Potem prideš domov, instaliraš vse na novo in cez kak dan spet sesutje.

In ko ta postopek ponoviš nekajkrat , je vse skupaj ze malo preveč.


No zdej pa na delo.

Rabiš napajalnik , matično in disk.

Na disk priklopiš samo napajanje in potem startaš napajalnik.

Poiščeš pest vijakov in jih strešeš na del , kjer je tiskano vezje na disku. Pa vse skupaj malo potreseš. In disk garantirano počaka. 8-O 8-O 8-O 8-O :D


lp
Greg

steev ::

In zakaj rabiš matično? :\
:|

Vesoljc ::

ker drugace ne zna przgat atx napajalca ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

zlobcek ::

Pomoje je se najbols, da das 12V iz molexa u 5V.

Tole z vijaki se je meni zgodil po nesreci in sem imel ocitno smolo. Padlo je na en 12V del vezja in se je lepo pocrnilo :D . Garancije mi niso hotl priznat spljoh.

steev ::

ker drugace ne zna przgat atx napajalca


Povežeš 13. pin (zelena žica) na 20-pinskem konektorju z maso. Kaj je to tak problem? :\
:|

Dead_Eye ::

Sicer še nisem poskusil, me pa zanima zakaj bi glava uničila disk če mu pač zmanjka podatkov(izvlek podatkovnega kabla)?

Glede sesuvanja diska pa: če je vsaj spodobna firma, pač napišeš lepo/dolgo obrazložitev problema in vam disk zamenjajo (po testiranju, če je potrebno večdnevnem>:D ). Glede tega pohvala AGT-računalniki za takratni WD disk...

PS Take probleme je delal moj stari Deathstar, na žalost pa je Mlacom imel samo 1 leto garancije...
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503220 (3218) Pepo
»

Navaden ATX sem predelal da dela na 12V vhodu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
416946 (5197) DimmniBurek
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835928 (3784) SebaR
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202242 (2048) krucymucy
»

HardDisk + bad sectorji + garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191954 (1805) ABX

Več podobnih tem