» »

Nevem kaj naj vzamem: Samsung 710T ali LG L1780U ?

Nevem kaj naj vzamem: Samsung 710T ali LG L1780U ?

m4dj ::

Klapa pomagajte please.... Kupujem prvič LCD monitor in rad bi da ima 12ms odzivni čas in super sliko. 17-ka mora bit. Po dolgem brskanju in branju testov sem se odločil za ta dva kandidata. Seveda sem si pogledal tudi test na tomshardware.com kjer se je 710T bolje odrezal in dobil nagrado editors choice 2004. Seveda bi se lažje odločil če LG-jev 1780U model nebi bil tako presneto lep! Ta LG mi je zares super videz. Nevem katerega vzeti... nisem imel prilike da bi testiral monitorja - si sam pogledal kako zgleda slika. A ma kdo kake izkušnje pri 710T ali pa z 1780U ? Enega od teh dveh bi kupil pa nevem katerega vzet ! Oba imata vga in dvi izhod ter odzivni las 12ms, z razliko da ima samsung kontrast 600:1, 300 svetilnost , LG pa 500:1 in 250 svetilnost.

Samsung pride 76 čukov, LG pa 86 čukov.

mnenja ...please :)
M4DJ

Myth ::

Jaz ti rečem le to. NI vse v lepoti. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

strictom ::

nekaj je pa le. vzemi samsunga. lepota je tisto prvo kar vidiš ampak ko gniješ že 5 ur skupaj za računalniku ne opaziš več oblike ampak le funkcije :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BigFoot ::

Se strinjam, vzemi Samsunga.

Lex ::

Še en glas za samsunga.

Ponosni lastnik :D

bajsibajsi ::

Jaz mam Samsung TV, ki ga sicer bolj poredko gledam, ampak zena prav da dela dobr :D

Jenej01 ::

Vzami samsunga, mam 172x pa sem vec kot zadovoljen...

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

m4dj ::

A ma kdo 710T mogoče ? Zanima me kvaliteta slike....
M4DJ

para-site ::

Imam LG 1780U in sem zelo zadovoljen z njim...primerjave s Samsungom pa nisem imel, tako da...

m4dj ::

Klapa sm nabavi 710T ! Zaenkrat še nisem nastavil točno kontrasta in svetlobe... se moram še malo poigrat. Ravnokar sem ga priklopil.
Seveda bom poročal o temu kako sem znjim zadovoljen :)

Hvala za predloge
M4DJ

DjTonic ::

Evo jaz mam Samsunga 710T in je res bomba. Brightness mam ponavad na 75, Contrast pa 78. Prej pa sem mel enega Samsunga (CRT) iz NF serije in je tale več, kot dober naslednjik.
Sem se pa na začetku jaz tudi gledal ene LG-je, vendar me niso navdušili preveč.

m4dj ::

DJ tonic: thanks za priporočila glede nastavitev.... sem si zazdaj naštimal enako kot ti. Pol bom pa videl če ustreza to :)
Pobral sem si z neta magic tune 3.5 in prek njega štimam. Kolk pa maš sharpness za texst prek menija na monitorju ? Jaz sem nastavil na 64.

Imam priklopljen LCD prek dvi-ja... tunner externi pa prek vga. Ali je pri lcd dovoljeno osveževanje 60 hz ali tudi več ? namreč pri tv tunnerju lahko nastavim tud na 1024x768 na 75hz.... vendar mislim da LCd podpira 60hz. Sicer deluje na obeh frekvencah. ZAenkrat sem pustil na 60hz tv tunner.
M4DJ

BigFoot ::

75Hz je tudi ok.

wind ::

Pa se vam ne zdi, da je tekst na 710T premajhen? (seveda pri resoluciji 1280x1024)
w

m4dj ::

Meni se zdi uredu. ni mi premajhen...Dobro se vidi in tudi zelo ostro. Sploh pa nisem nič spreminjal tam pri nastavitvah kjer se zbira standard ali pa clear type za tekst oz fonte. Pustil sem standard ker je precej boljše za videt ! Skratka tekst je super.... Malo manjši so fonti seveda napram 17 crt... vendar me sploh ne moti....
M4DJ

DjTonic ::

Ja jaz mam tudi sharpness na 64. Meni v glavnem odgovarja tak in se mi črke ne zdijo nič premajhne. Glede osveževalne frekvence lahko daš tudi malo več, vendar se mi zdi brezveze monitor španat na 75Hz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
83751018031 (13429) KTr1sk
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
343053 (1937) milica
»

Za 100kSIT: 710N ali 1915s ?

Oddelek: Kaj kupiti
81384 (1225) bergers
»

LG L1915S 19" 12ms LCD

Oddelek: Kaj kupiti
101306 (1147) mat3
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
312034 (1322) osmi

Več podobnih tem