» »

windows XP memorija

windows XP memorija

Tutankhamun ::

Rd bi da mi winsi zapolnijo celo memorijo ne pa sam enih ušivih 350 MB. A se to sploh da. Recimo da mi čim več fajlov sprav v memorijo, ne pa da na kar kol prtisnem, se mi začne en bedn disk uglašat. Ker tista funkcija da se disk izklop po par minutah je brezvezna. Ker kuj ko kej prtisnem morem počakat da se p****** disk zbudi.

A ma Linux to kej bolj poštiman. Pr Apple OS X-u sm brl da ma to ker dobr narjen. Kokr kol memorije daš not, use zapolni.

Daedalus ::

He he, winsi so znani kot OS, ki ne zna delat z RAM-om, ki ga majo na razpolago. Linux, BSD (kamor spada tud MacOS) to precej bolje oblada...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nerdor ::

To kar počnejo windowsi, počne linux in ostali operacijski sistemi! Namreč operacijski sistem neglede, kako mu je ime, meče čim več datotek v spomin!!! Prosim, nobenega filozofiranja o tem, da to ni res in itd..
Treba je razumeti, da so windowsi desktop manager in kot tak, precej zase vzamejo. Tak isto linux+kde ali linux+gnome kombinacija! Tak isto pri MacX=Darwin+Aqua! Gre za to, da veliko niti porabijo, da kontrolirajo vodenje miške, dajanje prednosti in odvzemanje prednosti oknom (kiro okno je foregroudn in katero background) in itd. Skratka komplicirano!

Da so dostopi manjši, OS vse meče v spomin!!! Šele, ko pokuri ves spomin začne page segmentacijo na disk (aka virtual memorija, pisanje/branje po swap fajlu). 8-)

Skratka kupi si mašino primerno s delom s tem OS! Ni druge!
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Daedalus ::

>Da so dostopi manjši, OS vse meče v spomin!!! Šele, ko pokuri ves spomin začne page segmentacijo na disk (aka virtual memorija, pisanje/branje po swap fajlu).

Ne velja za win... Če pa, pol pa mam zgleda zelo čudno verzijo winXP SP2 - ker mi za normalno delo kuri cca 230Mb rama in cca 260Mb swapa (v trenutku pisanja). Mam pa 512 Mb rama. S tem, da se ob istem delu - firefox, thunderbird, kak latex editor in prevajanje dokumentov, gaim, xchat pa še kaka malenkost, linux swap particije niti dotakne ne...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tutankhamun ::

Ma jest mam 678 MB rama, pa mi ga še pol ne pokur. Pa mam Visual Studio 2003, muska mi v Media playerju igra, internet mam ukloplen, MSN messenger pa skype... Memorije je pa skos dobra polovica frej. :(

Računalnik mam za to kar rabm ker dobr XP 1700+. In tut če bi dal 3 GB memorije not, bi mi isto zakurl sam 350 MB.

A je win 2003 kej bol glede tega. A bo Longhorn mel to kej bol narejen (Do takrt bom mel že bolš računalnik).

Lith ::

ti sam inštaliraj nek mail server pa počak kak teden dni in boš vidu kaj ti bo delal :-)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

DominusSLO ::

MAlo sem razmišljal in prišel do vprašanja: Kako bi uspel prepričat winse, da delajo swap fajle v ramu? :D
To nebi smelo bit nemogoče, saj pri inštalaciji naredi ramdrive?!

Tutankhamun ::

Sej če prov razumem swap file je neka virtualna memorija na disku. In tiste zadeve v memoriji, ki jih v trenutku noben ne rab, jih sistem prepiše v swap file, zato da sprosti memorijo, a mam prov a sm zgrešu.
In če mam prov, a se da ta swap file sploh izklučt. Kaj bi se zgodil če zmanka memorije? A bi reku da jo je pač zmankal, a bi se sistem kr sesu?

64202 ::

> Kako bi uspel prepričat winse, da delajo swap fajle v ramu?

Hm, OS mora potem biti res v pizdi, da ljudje dajejo **SWAP** v RAM :D :D

Daedalus ::

Rabiš ustvarit ramdrive, pol ti ga pa winsi itak vzamejo za navaden pogon. Vržeš swap na tist ramdrive, pa bo.

Hm, glede na to, kak winsi delajo z ramom, to niti ni slaba ideja. Itak ga skor nikol ne uporabijo več kot pol, če je pa ostal polovica swap - pol je pa kul:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DominusSLO ::

tutankhamun
Problem je ravno to, da winsi "nekaj čarajo" s swapom tudi, ko za to ni potrebe...

64202
Povej nam raje kej novega :D

Daedalus
Ja sem že pogooglal... Zadeva bi znala bit zelo zanimiva, če imaš 1gb ali več rama. Pri meni je 512mb, bo pa kmalu še 512 in takrat bom zadevo stestiral.

Tutankhamun ::

Zdej če ma to kšne veze, sm izklopu virtual memory -> no paging file. Zej ne vem a se men sam zdi al disk res mn dela :D . Upam da nau kej ful narobe.

neoto ::

sej če mu rama zmanjka, si vseeno paging file naredi...
Mene bolj moti to, da na prenosniku sploh ne morem ugasniti diska. Namreč nek program mi v ozadju laufa, ki ves čas neki šrota po disku... ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493387 (2189) MrStein
»

Pomanjkanje virtualnega spomina

Oddelek: Pomoč in nasveti
71299 (1031) schurda
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556682 (5656) andrej
»

Zakaj se mašina "zmatra"?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71701 (1149) vili
»

Swap file na RAMDRIVE: ????

Oddelek: Strojna oprema
142213 (2042) andrej

Več podobnih tem