» »

Programska izboljšva zvoka iz kasete na PC

Programska izboljšva zvoka iz kasete na PC

alex32 ::

Sem že iskal po forumu z katerim programom bi počistil oz zmanjšal šum, ko bom presnemaval iz kasetarja na PC ...vendar mi čas ni dovolil kaj konkretnega najt ...
Končno sem nekje najdu en kasetar, da presnamem par kaset ... zdej pa se mi mudi ...
Kater program za obdelavo zvoka priporočate, deljenje wav in nižanje šuma ...

Hvala.

iso2000 ::

Cooledit pro je zadeva zate. Za odstranjevanje šuma ima kar nekaj možnosti, ena izmed njih je tudi, da označiš del posnetka, kjer je samo šum in nato daš odstranjevanje tega šuma v celem posnetku. Pa še intenzivnost odstranjevanja lahko izbereš. Omogoča tudi normalize, pa polno popravkov zvoka, razne eq-je, dehiss itd...

LP

Damjan Jagar ::

Cool Edit Pro is now Adobe Audition..
http://jagar.si

Bobb ::

Ali ta Adobe Audition lahko sam razreže dolg mp3 (rip celega albuma) v enem kosu na tistih mestih, kjer je par sekund tišine med posameznimi pesmimi?

Damjan Jagar ::

Ne vem, možno. Vem pa da obstaja plug-in za WinAmp, ki nasecka en dolg komad v več manjših. Pogoj je kratka tišina med komadi (1s, mogoče 2).
http://jagar.si

alex32 ::

Končno dobil en kasetar, je že rariteta postal ...

Zdej pa imam probleme z snemanjem, povežem kabel iz kasetarja na line in PC-ja ... in slišim glasbo, ko dam play ...iz out put od PC-ja imam povezan na ojačevalnik ...

Ko hočem snemat na Sound recorder ali pa Audition se slisi samo šum, kot da ni dovolj velik signal ..???:( wtf

Volume in recording level imam vse na maximalno (Realteak AC97 ) ...

Kje je problem ... sem probal tud na prenosniku pa delo isto ... ima kdo idejo?

THX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

nokia6310 ::

A kdo ve kako se točno reče tej funkciji za zmanjševanje šuma ali pa vsaj pod kerim menijem naj jo iščem ker ima cool edit res preveč menijev da bi lahko uganil?
Zanima me samo za šum in podobne zadeve.
Kako pa potem program ve da naj v celotnem posnetku odstrani nekaj kar mu označiš samo na določenem mestu?

erik964 ::

Hi!!!!!



V Cool edditu ne vem kako se temu reče !

Jaz uporabljam prof . zadevo ki se ji reče Wave Lab.
Vtem programu obstaja Plug In ki se mu reče De Noiser,in je narejen za to da znižuje šum.
Obstaja pa še cela vrsta podobnih plug Inov kot so De Klicker ....
V De Noiser ju lahko celo sam nastavljaš katero frek. naj ti zniža!
Ostaja tud Restauration paket plug inov ki so namenjeni remasteringi audio kaset vinilk itd.

Ker more ti bit jasno ko boš zmanjšal šum tud posnetek ne bo mel več take dinamike in bo zvenel nekako topo..
Zato mu moraš pol z enim kompresorjem spet dvignit dinamiko!!

Seveda je pa vprašanje na kakem nivoju boš to delal.(profi, al sam mal popravt pa je)

Pozdrav Erik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316250 (10418) BorutK-73
»

odstranitev šumov iz glasbe

Oddelek: Pomoč in nasveti
81251 (1076) Valvoline
»

Kako iz gramofona v MP3???

Oddelek: Zvok in slika
253925 (2663) Gapi
»

adobe audition

Oddelek: Zvok in slika
131624 (1299) Fatboyslim
»

Hardware za snemanje zvoka

Oddelek: Zvok in slika
202126 (1863) Jeebs

Več podobnih tem