» »

Ubuntu

Ubuntu

Neo12 ::

Danes sem po zelo dolgem nalaganju (24 ur povprečna hitrost 6.8 kb/s) naložil ubuntu linux,tisti, ki se zažene s cd-ja za amd 64. Sedaj pa mi pravi, da moj rač. ne podira 64 - bitne razlučice, da si dol potegnem 32-bitno verzijo.

borchi ::

in kje vidiš problem?
l'jga

Nerdor ::

Neo12: to bi pa lahko pogruntal, kateri računalnik imaš. A je to s 32 bitnim ali 64 bitnim procesorjem. Pa tudi, na koncu piše ali je "32" ali "64" iso. Če ti pa počasi donwloada datoteko s ftp-ja si pa omisli bit torrent. Jep, v prvi vrsti je bil BT tudi za take namene skodiran. Da se ftp-ji razbremenijo. In imel bi v parih urah ta Ubutu linxu.
... for lifetime!

Neo12 ::

nekajkrat sem že začel downlodal bitorrent, dc++, pa jih ne znam uporabljat, sicer pa uporabljam shareazo, ker česa boljšega ne poznam, mi pa dela zelo0 pačsai tudo z torrenti. Nikoli hitreje od 10 kb/s. Ali mi morda priporočaš kakšen drug program, namreč tega uporabljam že nekaj mesecev. Ali je ta hitorst povezana s tem, da imam najcenejši kabelski dostop.

ql000 ::

ja hello! Če maš 128/64 je isto kot isdn!

Neo12 ::

Dokaži to mojemu staremu sicer, kako pa se uporablja bittirent

harvey ::

kako pa se uporablja bittirent


Tako kot druge stvari. Potrebuješ klienta in nato odpreš torrent file (ABC, BitComet..., že teče tema o tem na forumu) ter nato poveš kam na disk naj se ti zadeva shrani.

Ubuntuja (live in CD ver) sem potegnil dol precej elegantno s torrentom, ne vem točno iz katerega mirror strežnika. Seveda je pa pametno, da si prej razjasniš pojme o posameznih verzijah. Nekje na FTP strežnikih je navadno kak readme.txt in tam malo pogledamo. Imena so tudi dokaj logična. Ne zapodimo pa se kot svinje v buče in kar vlečemo dol v tri dni še posebej, če imamo pipico bolj bogo.

Splošna opazka. Prehod na Linux ali druge OS z Windowsov se začne že s tem da se BERE navodila.

dëych ::

Tole se pojavi ob prijavi:

" Ne morem poizvedeti o internet naslovu .
To bo preprečilo GNOMEu, da bi deloval pravilno.
Ta problem bi se mogoče odpravil, če se v datoteko
datoteko /etc/hosts doda "

Kako naj rešim to težavo? Pojavila se je ko sem po instalaciji še enkrat zagnal računalnik, še prej sm pa dodal modem (administration-networking)...Kakšna ideja? Pa zakaj mi tko počas dela internet?

Hvala.

LP
Dean

ank ::

Popravi to vrstico v /etc/hosts :

127.0.0.1 localhost thunder localhost.localdomain

thunder zamenjaj z imenom tvojega hosta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

christooss ::

Zarad pocasnosti: poiskusi ugasnt ipv6 v FF
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

dëych ::

Obema hvala.

ank: a lahko prosm mal bolj podrobno opišeš kako naj jst tisto izklopim. Nikakor mi noče odpret network settings al kaj je že čist..:( :(

Nerdor ::

V url vrstici FF-ja vpiši:"about:config" in se ti bo odprla (lokalno) spletna stran s nastavitvami za tvoj FF. Tam najdi IPv6 in dej Enable iz "1" v "0". No nekaj takega, se boš že znašel, ko boš videl to konfiguracijsko stran.
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

christooss ::

Na strani tukaj se najde marsikaj. Med drugim se najde tudi kako onemogocite 1pv6
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436848 (6049) s6c-gEL
»

Postavitev strežnika in lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
81742 (1459) NoName
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960118767 (34441) RedDrake
»

Ubuntu 9.10 ta Petek (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685311 (4186) bluefish
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594251 (3543) vejnovic

Več podobnih tem