» »

en IDE problemcek/vprasanje

en IDE problemcek/vprasanje

DrSergioDJ ::

situacija: k men je uletu kolega s svojim diskom, da mu posnamem dol backup enih fajlov, ker gre disk v prodaj in se bo formatiru. Prvo sm ga na svojo mamaplato probu prklopit z njegovim kablom, pa ni blo uspeha, potem sem vzel svoj kabel, pa je delal.... To je se kul...Sam, zdej se mi pa na zacetku, cim zalaufam comp, potem ko presteje rame napise tole :" Primary IDE channel no 80 conductor cable installed ". Kaj naj bi to pomenilo in kako to odpravim...sej, me ne moti, ker vse dela, kot je treba, sam tko, me zanima.

hvala za pomoc
...

TheHijacker ::

Nič se ne sekiraj. Je vse BP. To ti zamori, ker nimaš priključen disk na 80 žilnem kablu ampak na 40 IDE. Če bi dal 80 žilnega bi nehal moriti, pa tudi malce hitreje bi ti disk delal, ampak to je pa že druga zgodba. Če te to opozorilo moti si kupi 80 žilni kabel in pravilno priklopi.

:D
http://www.google.si

DrSergioDJ ::

sej MAM 80 zilni kabl...kolega je mel 40.... tko da ne vem... mogoce bom mal pometu instalacijse disketke not, pa bo kej bolj
...

OldSkul ::

To bi moglo zgint!
Vsaj men je.Za disk sem imel 80-žilni kabel,za DVD sem mel pa 40 žilnega!Pol sem pa dal 80-žilnega za dvd!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181458 (1266) Lizard
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221569 (1355) Hux
»

Hudi problemi z diskom v WinXP

Oddelek: Strojna oprema
141155 (1015) morphling1
»

spet nekaj o ID-kablih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61237 (1134) Blisk
»

Problem s Pioneer 16x

Oddelek: Pomoč in nasveti
171310 (1083) AtaStrumf

Več podobnih tem