» »

Kateri 3D software izbrati?

Kateri 3D software izbrati?

pirx ::

Pozdravljeni!

Že nekaj let se ljubiteljsko ukvarjam s Photoshopom in stvar mi je še vedno aktualna in nikoli dolgočasna.

Vidim pa, da bi tudi 3D znal biti zabaven, zato me zanima, kateri program bi bil po vašem mnenju najbolj primeren za popolnega začetnika v 3D?

Natančnega namena, za kaj bi mi služil, ni. Poskusil bi delati, kar bi se mi pač zljubilo. Za začetek bi sigurno poskusil s kakšnim vozilom, kasneje še verjetno z nekakšno enostavnejšo animacija ipd. Ampak program bi naj bil primeren tudi za zahtevneješe stvari, da mi potem, če me zadeva navduši, ne bo treba menjavati orodja :)

V glavnem - kolikor vem, so v industriji bolj ali manj vodilni ti izdelki: Maya, 3D Studio MAX, Cinema 4D in Lightwave.

Kateri je vam najljubši? :)

Tenks!

roli ::

Za začetnika je zelo dober sketch up.
Tega jaz uporabljam.
Je bolj orodje za risanje hiš ampak z njim
lahko narišeš tudi kaj drugega.
Orodje naj bi sicer bilo professionalno.

Žal pa boš za kabe animacije moral uporabiti kaj drugega.
http://www.r00li.com

Igor0 ::

Sketch up in njeegovi plugIni omogočajo tudi profesionalno izdelavo animacij , skoraj bi lahko rekel animiranih filmčkov. Sam ga sicer uporabljam na osnovni stopnji, na prezentaciji pa sem videl tudi filme. Pa popolnoma je kompatibilen z Autocadom.
LP Igor

pirx ::

Bom malo na netu pogledal kaj vse se da s tem narediti. Saj včasih je boljše začeti s kakšnim bolj easy orodjem (kot sem že večkrat ugotovil ;)

roli ::

Tukaj imaš njihovo spletno stran.Oglej si vodiče,ker so izvrstni.
http://www.r00li.com

pirx ::

Hvala, zdaj downloadam video tutoriale & stuff, komaj čakam da probam :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za modeliranje hiše

Oddelek: Programska oprema
265191 (3541) soncek12
»

program za izris

Oddelek: Loža
122873 (2554) heero
»

2d nacrt sportnega centra-program?

Oddelek: Programska oprema
71031 (1031) dzinks63
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515072 (11399) Company
»

Risalni program za tloris

Oddelek: Programska oprema
512153 (1066) Amaterček

Več podobnih tem