» »

Hlajenje diska ?

Hlajenje diska ?

Magician ::

Vem da je bilo že kaj nekaj povedanega glede hlajenja trdih diskov, vendar pametnega odgovora še vedno nisem našel.

Torej iščem najbolj učinkovito hlajenje za trdi disk, kar pomeni razna vodna hlajenja odpadejo, v poštev pridejo samo zračna hlajenja. Navaden ventilatorček mi nekako ne ustreza. Nekaj sem gledal na cool-pc vendar ne vem kaj je dejansko učinkovito.

V mislih sem imel kupiti "Hermannator Hard Disk Drive Heat Sink ", vendar mi bodo vaše izkušnje najbolj pomagale.

TX

kuglvinkl ::

IMHO je najbolje, če čez disk pihlja 800 mm vent.na 1000 RPM, je neslišno, hlajenje pa izredno učinkovito.

To je recimo ena odlik dizajna "Chiefteca".

Namreč, vsa ta silna rebra, ki jih namontiraš na disk ti prav nič ne pomagajo, če je v kišti toplo.
Your focus determines your reallity

MadMax ::

800mm.... tolk moj big tower po diagonali nima....
Verjamem pa, da je učinkovit prepih s takim ventilatorjem :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kuglvinkl ::

80mm :8)
Your focus determines your reallity

dxx ::

Pomoje je tole ful učinkovita zadeva- Klik

zee ::

2x 80mm na disku na 1500 rpm . superior cooling. :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Magician ::

dxx:
S priloženim materijalom za pritrditev ga pritrdimo na spodnjo stran trdega diska.

Zakaj pa spodnjo stran, saj je zgornji del vedno vroč ?

MadMax ::

Predstavljaj si lonec vrele juhe, pokrit s pokrovko, ki ga moraš ohladit preden ga daš v hladilnik.
Kako boš učinkoviteje hladil: če hladiš pokrovko, ali če hladiš dno lonca?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Good Guy ::

si ti mal na glavo padu vroče je na spodnji strani kjer je čipovje
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

humanoid ::

Škoda denarja za take neumnosti!

Sam imam 1×80mm na 7V, ki mi prav prijetno hladi 2 diska, stal je 800 SIT. Ne vem zakaj bi dal 2k SIT za tisti bogi tanek hladilniček, ki povrhu hladi samo spodnjo stran.

ginekolog ::

jaz pa imam big tower in 3 diske, dobro pritrjene v ohišje. Ker je celotno ohišje izjemno masivno(stara konstrukcija), se toplota iz diskov prenaša na celotno škatlo in se s tem solidno hladijo.
Divers do it deeper.

DimmniBurek ::

Ma dej, ša če to ni največja bedarija kar so se jih kdaj spomnli-hladilnik za disk! Sam imam dva WDja, enga 120, enga 160Gb, razmak me d njima je 2cm, mam jih na gumicah, vent ki je spredaj je glih na sredini, tako da piha spodaj zgoraj in vmes, temp med navadnim delovanjem ne preseže 30°, če ga recimo formatiram pa do 40°, ampak ne formatiramo glih vsak dan ane?
vent je en star iz napajača, na 5 V, če ga dam na 12V ni razlike
There Is No Stronger Drug Than Reality

kuglvinkl ::

vent ki je spredaj je glih na sredini, tako da piha spodaj zgoraj in vmes,

Ja, točno to.
Your focus determines your reallity

benko ::

Imam eno no-name ohišje. Kišto imam odprto, notri sta dva diska. Vse skupaj je precej na tesno, diska se kar grejeta.

Od strani bi rad naštimal en 80/92 vent. Kje bi dobil kakšne nastavke, da bi lahko vent (npr. nekaj takega ?) gor "našraufal" in usmeril proti diskoma ?

Hvala!

tiborrr ::

Jaz mam kar enega volcana 80x80x32mm na 5V direkt pod diskom na Maxtorju DiamondMax8 40GB PATA na sekundarni kisti. V tiste stiri luknje pod diskom sem namestil M3 vijake in nato naredil drzalo za ventilator. Tako je ventilator odmaknjen za kak centimeter od diska. Temperatura okoli 24°C pri kopiranju par GB fileov, s tem, da je sobna temperatura okoli 22°C. Torej stopinjo do dve nad sobno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera hladilnika naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
61546 (1449) iro
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835281 (4193) mimax
»

Tisji PC

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313295 (2373) snela
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121350 (1096) dwinxp
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492673 (1798) profii

Več podobnih tem