» »

izjemno čudna težava - je kaj narobe z diskom?!

izjemno čudna težava - je kaj narobe z diskom?!

PALOMINO ::

Pozdravljeni,

Naletel sem na izjemno čudno težavo.
Ko računalnik izklopim in če ugasnem tud napajalnik - pri ponovnem zagonu ne zazna diska in napiše Disk Boot Failure. Zadevo resetiram in steče naprej ok.

Če samo ugasnem PC brez da bi ugašal napajalnik se to ne zgodi.
Kaj za vraga bi lahko bilo narobe? Napajalnik, matična plošča, disk??

Pojma nimam in bi bil zelo vesel kakšne pomoči z vaše strani.

Hvala.

harvey ::

Bolj kot disk se mi dozdeva, da je kaj narobe z eprom čipom kamor so zapisani podatki nastavitev BIOSa. Lahko da je baterija slaba ali pa da gre za kakšnen corruptan zapis.

PALOMINO ::

Baterija? Morda, ampak plato mam nekje 3 mesece - do sedaj nisem še nikoli menjal baterijo pa sem imel plošče stare tudi po 5 let...

corruptan zapis? Huh...kako bi prišlo do tega?

Stampl ::

zamenjaj pa bos vidu...enim tud po tednu crkne:\

ql000 ::

po mojem je disk! probaj priklopit kak drug disk, pa boš videl če je res tukaj problem!

harvey ::

>corruptan zapis? Huh...kako bi prišlo do tega?

Vse zadeve se kvarijo, ali pa so pri tej masovni produkciji malo zatajili v oddelku za QC, in zato ne vidim razloga da se ne bi tudi ta. Največkrat je posredi kako čudno nihanje napetosti, ki ni tako redek pojav glede na naše distributerje električne energije še posebej v kakih strnjenih naseljih in seveda veliko število domačih mojstrov, ki radi kaj pošvasajo. Tu gre iskati vzroke za take okvare, res pa je, da se to dogaja pri tvoji maši že mal prezgodaj.

Kot že povedano lahko poizkusiš gor obesit kak drug disk in boš videl, če se ti težave ponavljajo. Tako boš izključil eno možnost manj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni podatki pri kopiranju čez mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
474579 (3185) MrStein
»

virus in reševanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
232663 (2416) Blisk
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491852 (1315) Dominik91
»

XP noče dveh diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
251323 (923) bosmla
»

Problem pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
14854 (802) Duhec

Več podobnih tem