» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
44 / 64
»»

Zimonem ::

To nima nobene veze z chatom ampak reklamacijo. Sicer bi ti moral pa to pisat na ročni katerega si moral poslat na carino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

OK.d ::

Pred leti se mi je enako zgodilo iz Amazon US, da so mi takoj obračunali davek.
Ampak sem to pravi čas opazil, reklamiral in so mi takoj vrnili denar, še preden je prišel paket v SLO.
LPOK.d

Furbo ::

Ponavadi je to koristno, ker gre preko carine hitro, ker je že vse plačano v naprej.
Dvakrat te pa ne smejo užgati, pa ne vem zakaj bi bilo to nekaj novega za carino, že leta deluje za ZDA.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Zato, ker je brexit in je pač vse na novo. Birokrati pač. Njim je vseeno.

Druga oseba na chat-u je sicer odobrila refundacijo za vse dodatne stroške.

(ja, zlobna tuja korporacija bo plačala "delo" slovenske javne ustanove, ter dvojno DDV plačala, neverjetno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kumbaja ::

Tuja korporacija seveda ne bo plačala dvojnega DDV, prav tako pa so pokrili stroške, ki so nastali ker niso ustrezno poskrbeli za uvoz izdelka v EU in so zaradi tega nastali stroški. Kaj točno tukaj ni jasnega? Če plačam špediterju, da poskrbi za uvoz nekega izdelka in svojega dela ne opravi pravilno je edino pravilno, da povrne stroške, ki so mi kot naročniku nastali po njegovi krivdi. Potem je pa na njemu, da s pošto, carino in svetim Petrom razčiščuje kaj je šlo narobe, da je do te situacije prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

MrStein ::

Kolega, vse je jasno. Pravljice pa prihrani za temo o politiki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kumbaja ::

Žal tvoje izjave kažejo ravno obratno in ti ni najbolj jasno kako potekajo uvozni postopki, niti kako je znotraj tega razdeljena odgovornost.
bom pa vesel, če pojasniš kaj točno je pri zgoraj navedenem pravljica, samo se bojim, da boš samo še dokazal svoje neznanje.

MrStein ::

Kam je po tvoje šel denar za DDV? Svetemu Petru?
FURS/Carina pa je lepo rekla, da ne bo vrnila.

Lahko pa ti poveš insajderske informacije, ki trdijo drugače.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kumbaja ::

Seveda ga FURS ne bo vrnili tebi, zakaj bi pa ti, ce je spediter zajebal uvoz? Ti imas pogodbo z uvoznikom, ki ti je dolzan (in je to tudi storil) pokrit stroske, ki so nastali zaradi njegove napake.

Kako pa ves, da ni osnovna napaka v tem, da amazon ni poravnal uvoznih dajatev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

MrStein ::

Meni je načeloma vseeno.
Amazon to počne že vrsto let. Če meniš, da se jim je tokrat sfižilo, po njihovi krivdi, pa naj bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kumbaja ::

Imaš prav, amazon se je z uvozom iz UK v EU začel ukvarjat že v letu 1800.

Predvsem pa je tvoj rant čisto brez veze in vlečeš neke povsem zgrešene zaključke. Amazon je špediter, ki si ga najel zato, da spravi izdelek v EU. Vse od tam naprej je problem Amazona, ki so ga skladno s svojo politiko tudi rešili.

Predvsem pa tudi v državah kjer storitev poteka že vrsto let napake niso nič nenavadnega. Uporabi google in boš našel 1001 zgodbo, kjer je amazon kot šprediter zatajil. Take napake niso nič nemogočega ali nenavadnega, še manj pa je to omejeno na Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

OK.d ::

Gledal sem tole zadevo iz linka https://www.amazon.de/dp/B08LYZMCGM, pri kateri piše da je trenutno nedobavljiva.
Iz radovednosti sem kontaktiral proizvajalca-prodajalca, da mi pove kdaj bo zadeva dobavljiva in mi po pogovoru pove, da njemu kaže da je na zalogi in hkrati tudi trdi, da ker nisem iz DE mi kaže kot nedobavljivo.
Zdaj me pa zanima ali je to kakšna nova zadeva-restrikcija pri Amazonu ali pa mi prodajalec bučke prodaja?
LPOK.d

darkolord ::

Če izberem nemški naslov, pokaže kot dobavljivo, tako da drži, kar pravi prodajalec.

Lahko kontaktiraš Amazon, da ti povedo, zakaj ni dobavljivo k nam.

OK.d ::

Zanimivo, do sedaj še nisem naletel na tak izdelek.

Sem jim napisal, pa da vidimo:|
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

OK.d ::

Evo odgovor, zdaj pa razumi če moreš?
https://imgur.com/huLcrY8
LPOK.d

roCkY ::

Ali ima Amazon kako novo večje skladišče na Polskem ali imam le srečo da klikam zadeve, ki se že dlje časa dobavljajo od tam oz. so SLO prstavili na dobavo iz Poljske?

Kar nekaj zadev je prišlo zadnje čase iz Poljske. Traja vsaj kak dan več da pošljejo kot sem bil navajen in cca. 2 dodatna dneva vzame pot. Naročam prek DE portala.

js ::

Meni sta pa denes Revolut in N26 zavrnila plačilo na amazon.de, ker nimajo 3D Secure.
Znesek je 430 EUR.
Sem se obrnil na podporo pri Revilut in ne morejo pomagati.

Ima še kdo takšne težave?

Badwolff ::

Unicredit me je ob istem zapletu dal na neko vip listo in zdej dela. Drugače so jih sedaj sicer že spet normalizirali.

Gregex ::

Huh. V ponedeljek naročil na .de, v torek dispatched, v sredo že pri meni, čeprav je pisalo arriving friday, sem pa doplačal par evrov za hitrejšo dostavo. Faster than light.

yayo ::

roCkY je izjavil:

Ali ima Amazon kako novo večje skladišče na Polskem ali imam le srečo da klikam zadeve, ki se že dlje časa dobavljajo od tam oz. so SLO prstavili na dobavo iz Poljske?

Kar nekaj zadev je prišlo zadnje čase iz Poljske. Traja vsaj kak dan več da pošljejo kot sem bil navajen in cca. 2 dodatna dneva vzame pot. Naročam prek DE portala.

Amazon je odprl štacuno na Poljskem - Amazon.pl

BuDi79 ::

yayo je izjavil:

roCkY je izjavil:

Ali ima Amazon kako novo večje skladišče na Polskem ali imam le srečo da klikam zadeve, ki se že dlje časa dobavljajo od tam oz. so SLO prstavili na dobavo iz Poljske?

Kar nekaj zadev je prišlo zadnje čase iz Poljske. Traja vsaj kak dan več da pošljejo kot sem bil navajen in cca. 2 dodatna dneva vzame pot. Naročam prek DE portala.

Amazon je odprl štacuno na Poljskem - Amazon.pl
Skoraj vse kar kliknem direktno na amazon.pl piše da ne morejo dostaviti v Slovenijo - isti izdelek iz .de/.it/.es lepo dostavijo.

LeQuack ::

Očitno sedaj Amazon pošilja tudi iz Hrvaške, sem naročil par stvari in nemškega Amazona in en del so poslali iz Španije začuda, drug del naročila pa iz Hrvaške preko Hrvatska post. Weird. Dejansko zadnjih nekaj naročil sploh ne vem če je kaj dejansko bilo iz Nemčije poslano, največ iz Avstrije.
Quack !

al1976 ::

Amazon se širi tudi na balkan...tole s Hrvaško tudi ni povsem nova novica:
http://www.instore.si/newsarticle/newsa...

Pa zopet gre velik logističen vlak mimo SLO :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Badwolff ::

Ima še kdo težave z dostavo zadnje dni?
Čakam tri stvari. Prvo bi morali dostavite v 5 dneh, pa je bilo naslednji dan že waiting for new arrival date, tako da sem skenslal. Naročim drugo, podobno, je dostava tudi delayed. Tracking pravi, da je iz Rima šlo nekam v Emilio Romano, potem v Nurnberg, pa Romunijo in je sedaj v Bolgariji. Naslednji korak najbrž ali Skandinavija ali pa že v Aziji. Tretja stvar tudi dealyed arrival, še ni dispatched..

darkolord ::

Ja to ti je ta mimovrste ... aja ne.

i'll show myself out

ajdov2 ::









mtosev ::

Jaz sem prek amazona naročil nekaj stuffa. Naročilo sem oddal 20.3, stuff pa sem dobil v ponedeljek. Nekaj je prispelo iz Italy, drugo iz Austria, kar sem prek nekega sellerja na amazonu pa iz Switzerland.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mailer ::

Kdo ve, kje lahko pošlješ dodatno vprašanje o izdelku, ki ga gledaš? Včasih se mi zdi, da si lahko direktno vprašal kar te je zanimalo pred nakupom zdaj pa tega ne najdem. Pisal sem na preorder vprašanje pa sem dobil avtomatski odgovor:
diese E-Mail-Adresse ist mit keinem Seller Central-Konto verbunden. Kontaktieren Sie uns über die E-Mail-Adresse, die mit Ihrem Konto verbunden ist, damit wir Sie besser unterstützen können.
Vprašanja, ki sem ga poslal pa tudi ne najdem več, tako kot si lahko pogledal pred leti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

krho ::

Matr je nemški Amazon nesposoben.. 7.4.. so dal telefon kao na pošto... Predviden rok dostave je bil v ta torek... tracking kaže, da telefon sploh ni bil še prevzet v poljskem skladišču... Zdej moram pa čakat še skor cel teden, preden sploh lahko zahtevam refund... Kako je to pol boljše, kot telefon naročit pr kitajcu iz Španjie/Poljske
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

RoccoC ::

krho je izjavil:

Matr je nemški Amazon nesposoben.. 7.4.. so dal telefon kao na pošto... Predviden rok dostave je bil v ta torek... tracking kaže, da telefon sploh ni bil še prevzet v poljskem skladišču... Zdej moram pa čakat še skor cel teden, preden sploh lahko zahtevam refund... Kako je to pol boljše, kot telefon naročit pr kitajcu iz Španjie/Poljske


Pri garanciji stokrat boljše. Če si seveda kupil od Amazona in nisi kupil od neke druge firme samo preko Amazona. Če kaj ne dela pošlješ nazaj in dobiš takoj nazaj denar v celoti s poštnino vred. Tudi po več kot enem letu. Sprobano pri Xiaomi 9T

zagi123 ::

Googlam po S-T in ne najdem odgovora, pa bi moralo biti vprašano že 100x...ali naročila iz amazona UK (artikel je dispatched by amazon) pridejo direkt na dom in ne gredo čez postopek na carinski pošti? Glede na to, da mi hoče obračunat slovenski DDV?

maticb492 ::

Vse gre čez carino, ti samo predplačaš tukaj strošek, da gre hitreje in ni treba več načeloma nič doplačat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

krho ::

No jest sem moral še 1x naročit presnet telefon... Ker tisti na Poljskem je že v skladišču padel nekomu v žep. tracking še danes kaže, da paket sploh ni bil prevzet. Tisti naročen včeraj.. Je danes že na poti.. Če ga makaronarji ne bodo kam izvozili bi kao moral ju3 bit že tule.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mtosev ::

Jaz še nisem imel problemov ko sn naročal iz nemškega amazona. Sn 2 komada enega izdelka naročil pa so uspeli dobaviti samo en komad, samodejno so mi refundali in refund je bil višji za 1.5-2eur kot je bila vrednosti izdelka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

maticb492 je izjavil:

Vse gre čez carino, ti samo predplačaš tukaj strošek, da gre hitreje in ni treba več načeloma nič doplačat.

Načeloma. V praksi pa... sem malo višje napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

maticb492 ::

MrStein je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Vse gre čez carino, ti samo predplačaš tukaj strošek, da gre hitreje in ni treba več načeloma nič doplačat.

Načeloma. V praksi pa... sem malo višje napisal.


Ja, sem bral. Jaz še nisem imel problemov z ameriškim amazonom. Za .co.uk ti bom pa lahko naslednji tedn povedal :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

s1m0n ::

Bi kdo vedel zakaj se pri določenih artiklih kljub temu, da piše "Used & New (X) from XXX€", a ob kliku na seznam prodajalcev / artikla napiše, da ni nobenih prodajalcev ali pa pri 3 ponudnikih navede samo dva? (Torej used artikla ni na seznamu, novi pa so...)

xseki ::

Ima kdo kakšne izkušnje z dostavo preko Hrvaške pošte? Naročil sem iz nemškega Amazona. Sem potiho upal, da bodo dali na UPS ampak niso, kljub plačani "Express delivery".

Badwolff ::

Amazon mi je za eno stvar sam predlagal da odprem dispute in dal datum čez par dni, da zahtevam refund, kar sem tudi storil. Tracking je kazal, kako je moja stvar potovala po Romuniji in Bolgariji mal sem mal tja, izdelek je pa tudi izginil iz trgovine, morda tudi prodajalec, nisem raziskoval. Razmišljal sem, da bi pač naročil alternativo, pa se nekaj nisem takoj spravil zraven.
Denar so mi takoj nakazali. Čez en teden dobim paket. Kaj zdaj? Se samoprijavim? Ignoriram? Minil je že en mesec, tako da je tole bolj filozofsko vprašanje :D.

darkolord ::

xseki je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje z dostavo preko Hrvaške pošte? Naročil sem iz nemškega Amazona. Sem potiho upal, da bodo dali na UPS ampak niso, kljub plačani "Express delivery".
Ne sekiraj se, dobil boš v obljubljenem roku.

Amazon za pošiljanje v Slovenijo veliko uporablja EURODIS, ki ima svoje skladišče tudi v Sloveniji. Pošiljke malo prekladajo prek prevoznikov, tako potem roba ne gre čez uvozno pošto, ampak jo v skladišču prepošljejo preko Pošte Slovenije.


Badwolff je izjavil:

Amazon mi je za eno stvar sam predlagal da odprem dispute in dal datum čez par dni, da zahtevam refund, kar sem tudi storil. Tracking je kazal, kako je moja stvar potovala po Romuniji in Bolgariji mal sem mal tja, izdelek je pa tudi izginil iz trgovine, morda tudi prodajalec, nisem raziskoval. Razmišljal sem, da bi pač naročil alternativo, pa se nekaj nisem takoj spravil zraven.
Denar so mi takoj nakazali. Čez en teden dobim paket. Kaj zdaj? Se samoprijavim? Ignoriram? Minil je že en mesec, tako da je tole bolj filozofsko vprašanje :D.
Ignoriraj, sploh glede na to, da so ti sami predlagali vračilo. Zaradi tvoje pošiljke se ne bodo sekirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

s1m0n ::

xseki je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje z dostavo preko Hrvaške pošte? Naročil sem iz nemškega Amazona. Sem potiho upal, da bodo dali na UPS ampak niso, kljub plačani "Express delivery".



Podobno je bilo pri meni... Iz Hrvaške je nato šlo v Italijo v Amazon distribucijo nato pa k meni... To pa zato ker je uraden zastopnik za to firmo imel skladišče na Hrvaškem...

maticb492 ::

maticb492 je izjavil:

MrStein je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Vse gre čez carino, ti samo predplačaš tukaj strošek, da gre hitreje in ni treba več načeloma nič doplačat.

Načeloma. V praksi pa... sem malo višje napisal.


Ja, sem bral. Jaz še nisem imel problemov z ameriškim amazonom. Za .co.uk ti bom pa lahko naslednji tedn povedal :)


Samo update za prejem iz .co.uk:

dobil danes, mi bojo pa celo vrnili neke 3EUR import feejev ker so mi kao preveč zaračunali. Poštar je pač rabil samo podpis.

Sicer sem pa naročil sončna očala in wireless charging dock.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Ganon ::

Naročil sem dve lučki iz italijanskega Amazona. Embalaža ni poškodovana, sta pa poškodovani lučki, imata rise. Zdaj je zafrkavam z google translatom, da se prebijam skozi potopek vračila/menjave in mi piše: "We will reimburse you up to EUR 3.99 for the return costs upon receipt of your return."

Samo 4 evre? Po ceniku pošte bo tole okrog 25 evrov. Kako je s povračilom stroškov pošiljanja? Bodo vseeno priznali vse?

Vedno gre nekaj narobe. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Ganon ::

Sem našel pogovor v živo in se vse dogovoril. Poštnino dobim povrnjeno v celoti. :P

blink ::

Je kdo ze kupoval na amazon.de in izbral SEPA direct debit za placilo? Kako tocno to poteka? Videl sem da moras vpisati IBAN svojega bancnega racuna. Ali to banka avtomatsko izvede kot pri direktnih obremenitvah?

TadejPer ::

Meni to deluje super za dražja naročila. Amazon sproži direktno bremenitev na tvoj bančni račun in banka avtomatsko plača. Zraven plačaš edino par centov kot pri položnicah. Aja pa prvič sem moral odobriti direktno bremenitev, vsakič naslednjič pa je že avtomatsko odobrena.

blink ::

TadejPer je izjavil:

Meni to deluje super za dražja naročila. Amazon sproži direktno bremenitev na tvoj bančni račun in banka avtomatsko plača. Zraven plačaš edino par centov kot pri položnicah. Aja pa prvič sem moral odobriti direktno bremenitev, vsakič naslednjič pa je že avtomatsko odobrena.


Kako pa odobris, te banka kontaktira?

MrStein ::

Odobriš s papirjem "dragi Amazon, moj IBAN je tole, z njega trgaj... še moj podpis: xyz".

Pardon, ni papir, ampak preko web-a.

Tako kot vedno. Ti poveš trgovcu, on pa kontaktira banko.

PS: Ugleda sem narobe prebral. Če je on hotel povedati, da je moral ločeno odobriti v neki komunikaciji z banko, je to potem drugo. Ponavadi se za DB ne odobrava posebej. Uporabnik "pooblasti" prejemnika, ta pa potem uredi z banko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lexy23_ ::

Včeraj sem naročil iz amazon.de in sem bil pozitivno presenečen pri poštnini - sedaj ni več doplačila na kg za Slovenijo razen če naročaš express.

 zdaj je fiksna EUR7.99 poštnina

zdaj je fiksna EUR7.99 poštnina

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lexy23_ ()

lolipop2 ::

Eno vprašanje:

pravkar sem dobil obvestilo iz Amazona, da je bilo plačilo naročila zavrnjeno, baje neke težave s kartico.
Sedaj sem vnesel drugo kartico in obvestilo na amazonovi strani, da so podatki o plačilu posodobljeni.

A to pomeni, da bo sedaj avtomatsko poravnano s te nove dodane kartice? Nikjer namreč ne najdem gumba "plačaj". Itak je vse v španščini, pa komaj furam med textom. 8-O
««
44 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722200 (666) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122833 (2407) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376361 (2645) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433878 (16998) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem