» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
43 / 64
»»

stevie boy ::

nameravam kupiti mehansko napravo preko amazona (amazon.de dotični produkt dostavlja v slovenijo, cena dostave je 95€).
ker je naprava težka preko 200kg, mere 1.5mx1.7mx0.8m ter stane preko 2000€, me zanima, tisti kateri ste že kupovali kaj takega preko amazona:
-priporočate kaj takega kupovati prek spleta?
-ali se dostava zna zakomplicirati, ker enkrat sem preko pošte kupil pečico (ne amazon)
pa je prišla vsa prebutana?
-glede morebitnega vračila, ali nudi amazon zastonj odvoz?
hvala.

mynology ::

Zdravo,
Zanima me nakup prek ameriškega Amazona (to bi bil moj prvi nakup), zato sprašujem kakšen je postopek naročanja in postopek carine?
Vprašal bi še, katero vrsto kartice je najbolje uporabiti?
Zasledil sem, da večina uporablja Viso Electron, ampak te kartice nisem našel na nobeni strani od bank.
Hvala

Badwolff ::

Sam uporabljam čist navadno visi.
Davek od 22 do 150, carina nad tem.

MrStein ::

Mastercard tudi poznajo v ameriki, tako da ne vidim razloga, da ne bi delovala.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

Ne pozabit še na ene 15€ stroškov carinjenja.
Quack !

maticb492 ::

LeQuack je izjavil:

Ne pozabit še na ene 15€ stroškov carinjenja.



Tako, pa odvisno je od dostavne službe. Meni je ena (ne vem kdo, DHL ali pa UPS), enkrat zaračunal še neko absurdno tarfio, 40€ skladiščenje pred carinjenjem ali nekaj takega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

mynology ::

Zdravo,
hvala za odgovore.

Zanima me še, kako se plača carina?

edenpac7 ::

Ker žal nimam časa prebrati cele teme, se opravičujem, če je bil moj problem že opredelan.

Nameravam naročiti nekaj z amazon.de. Vendar nikoli ne vem, kdo bo dostavil. Ali bo to DHL ali UPS (drugi običajno ne).

Zanima me kako se zmenite tisti, ki ste v službi in dostavijo paket, ko vas še ni doma?
Jaz sem poskusil, da naj kar pustijo pred vrati (šlo je za cca 30e vredno stvar). Vendar niso želeli.

Ali se da pri obeh dostaviti poštno ležeče? Za DHL mislim da je možno, vendar ne vem za UPS? Kaj pa DPD (enkrat so mi poslali tudi z njim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edenpac7 ()

mailer ::

Je kdo že kupoval preko Japonskega Amazona? Kako je s poštnino in davkom? Največji problem so herioglifi, ki jih ne razumem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

toro69 ::

edenpac7 je izjavil:

tisti, ki ste v službi in dostavijo paket, ko vas še ni doma?


Mogoče kar v službo?

edenpac7 ::

toro69 je izjavil:

edenpac7 je izjavil:

tisti, ki ste v službi in dostavijo paket, ko vas še ni doma?


Mogoče kar v službo?


V službo žal ni mogoče.

Okapi ::

mailer je izjavil:

Je kdo že kupoval preko Japonskega Amazona? Kako je s poštnino in davkom? Največji problem so herioglifi, ki jih ne razumem.

Jaz sem kupoval. Je tudi v angleščini. Problem je, ker večinoma ne pošiljajo izven Japonske. Jaz sem naročal na japonski naslov.

MrStein ::

Včasih se da zmeniti za dostavo ob poznejši uri.

Večina jih zdaj pošlje SMS kaki dan prej, s podatki, kako lahko spremeniš "parametre" dostave.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Badwolff ::

Vsi pokličejo.
So pa tri opcije. Pošta, ki ti lahko pusti na pošti. DHL, ki pušča na bencinskih in UPS, ki je še najmanj fleksibilen, kar se puščanja tiče, vozijo pa do večera.

flameir ::

Če koga zanima, si lahko prebere, kako sem zaradi neustreznih portov na prenosniku (Asus Zenbook 2019) prenosnik po skoraj letu dni vrnil ter kupil drugega. (amazon.de)

Več v temi, ki sem jo odprl, ko sem težavo zaznal.
https://slo-tech.com/forum/t763433/p682...

mynology ::

Pozdravljeni,
Zanima me kakšen je postopek carinjenja?
V mislih imam, ko je blago pripeljano v Slovenijo, kdo me obvesti, da moram plačati DDV in carino? Na kakšen način ti dve zadevi plačam?
Hvala za odgovore

mtosev ::

V dosti primerov ti to uredi amazon. Vzamejo ti kolk bo carinjenje prišlo pri checkout in tudi vse ti oni uredijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Samael ::

mynology je izjavil:

Pozdravljeni,
Zanima me kakšen je postopek carinjenja?
V mislih imam, ko je blago pripeljano v Slovenijo, kdo me obvesti, da moram plačati DDV in carino? Na kakšen način ti dve zadevi plačam?
Hvala za odgovore

Nič kompliciranega. Če te pozovejo (običajno carinska pošta - Pošta Slovenije - v nabiralniku te čaka kuverta z navodili), da jim pošlješ preko emaila oz. njihovega spletnega obrazca (v primeru slednjega je postopek hitrejši in cenejši) dokazila o vrednosti nakupa (print screen nakupa, račun, itd) to narediš, oni to obračunajo, nato pa plačaš na pošti ali pismonoši ob prevzemu pošiljke.
V primeru DHL expressa so sami izvedli carinski postopek glede na označeno vrednost pošiljke in sem ravno tako plačal ob prevzemu pošiljke. Predvidevam, da je pri ostalih kuriskih službah podobno. Skratka, nimaš nobenega dodatnega dela, razen, da jim, če to zahtevajo, posreduješ račun oz. dokazila o vrednosti pošiljke.
Samael != Samuel

flameir ::

a je kdo zasledil kej pametnega v prime days ponudbi? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

V dosti primerov ti to uredi amazon. Vzamejo ti kolk bo carinjenje prišlo pri checkout in tudi vse ti oni uredijo.


Oni si zaracunajo tolk, da si sokiran.

gansta ::

flameir je izjavil:

a je kdo zasledil kej pametnega v prime days ponudbi? :)


Tudi mene zanima...

Badwolff ::

Kindle 6 Paperwhite je 68€

mtosev ::

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

V dosti primerov ti to uredi amazon. Vzamejo ti kolk bo carinjenje prišlo pri checkout in tudi vse ti oni uredijo.


Oni si zaracunajo tolk, da si sokiran.

Meni je bilo čisto v redu kolk so mi vzeli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Sem videl nekaj izracunov in me je na rit vrglo. Je pa odvisno od izdelka do izdelka in morebiti od prodajalca do prodajalca.

TadejPer ::

Echo dot 3rd generation za slabega dvajsetaka.

rs1975 ::

Kako pa je s tem Amazon Prime? Ste samo potrdili članstvo in ga potem preklicali ali dejansko uporabljate Prime? Ker drugače je naročnina 7,99...

tikitoki ::

Jaz sem se narocil in bom preklical. Ce hocejo od mene denar za neko storitev, naj ta storitev pokriva tudi Slovenijo, drugace naj se sam speljejo.

s1m0n ::

Torej se gre naročit na Prime (1 mesec free) pa nabavit robo po ceni Prime deala?

tikitoki ::

Ja.

Ne vem, ce lahko vajo ponovis naslednjic, ali ne. Verjetno takrat izracunas, ce prihranis dovolj, da pozres se dodatnih 8 EUR za prime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gusto ::

Kaj je to en k na nemškem amazonu. Sem prijavljen v svoj račun s slovenskim naslovom. Ko gledam en izdelek je navedena cena 248€, na levi strani še enkrat jasno piše ista cena in predviden čas dostave v SLO. V zadnjem koraku checkouta pa mi nabije ceno na 260€ in zraven še dodatno zračuna poštnino. Probam še en izdelek (gre se za monitor), ceno nabije iz 515 na 550. Škoda da potem brskam po amazonu, če so cene pri izdelkih kar nekaj in poskočijo na zadnjem koraku v košarici. Še kdo imel kdaj takšno izkušnjo? Razlog za to?
Have you tried turning it off and on again?

LeQuack ::

gusto je izjavil:

Kaj je to en k na nemškem amazonu. Sem prijavljen v svoj račun s slovenskim naslovom. Ko gledam en izdelek je navedena cena 248€, na levi strani še enkrat jasno piše ista cena in predviden čas dostave v SLO. V zadnjem koraku checkouta pa mi nabije ceno na 260€ in zraven še dodatno zračuna poštnino. Probam še en izdelek (gre se za monitor), ceno nabije iz 515 na 550. Škoda da potem brskam po amazonu, če so cene pri izdelkih kar nekaj in poskočijo na zadnjem koraku v košarici. Še kdo imel kdaj takšno izkušnjo? Razlog za to?


Razlog je ker upoštevajo slovenski 22% DDV. Tako da če se pritožuješ se pritožuj nad državo, ki te obira.
Quack !

techfreak :) ::

Problem je predvsem ker Amazon pravilno izracuna DDV na koncu, ne prikazujejo pa tega izracuna ko brskas med izdelki.

tikitoki ::

gusto je izjavil:

Kaj je to en k na nemškem amazonu. Sem prijavljen v svoj račun s slovenskim naslovom. Ko gledam en izdelek je navedena cena 248€, na levi strani še enkrat jasno piše ista cena in predviden čas dostave v SLO. V zadnjem koraku checkouta pa mi nabije ceno na 260€ in zraven še dodatno zračuna poštnino. Probam še en izdelek (gre se za monitor), ceno nabije iz 515 na 550. Škoda da potem brskam po amazonu, če so cene pri izdelkih kar nekaj in poskočijo na zadnjem koraku v košarici. Še kdo imel kdaj takšno izkušnjo? Razlog za to?


Odsteje nizji nemski DDV in pristeje visjega slobvenskega. Kar je bilo napisano ze nestetokrat.

lolipop2 ::

Hej!

A prav vidim, da bo po 1.1 Amazon.co.uk podobno, kot da bi naročal iz ZDA? Se pravi, da bo boljša opcija .de

OK.d ::

Dobro jutro, a za brexit še nisi slišal?
LPOK.d

lolipop2 ::

OK.d je izjavil:

Dobro jutro, a za brexit še nisi slišal?


ja, ampak sem dal malo na stran to informacijo, ker je vse potihnilo. :)) Danes pa dobim mail, da bo to to.

gansta ::

Kaj pa piše v e-mailu?

PARTyZAN ::

Hello,

As you have placed an order on Amazon.co.uk and selected an EU delivery address in the past, we wanted to let you know that from 1 January 2021, when the Brexit transition period ends, you'll see some changes when you shop on Amazon.co.uk and select an EU delivery address. These changes could include:

- VAT (or the regional equivalent, if applicable, https://www.amazon.co.uk/vatrates) being due in the country of delivery, or your package may be subject to customs duties, taxes and fees ("Import Fees")
- the collection of VAT, or an estimation of Import Fees ("Import Fee Deposit" https://www.amazon.co.uk/ifd), which may result in a price change at checkout.

We will continue to accept eligible returns. If the reason for return is the result of an error (e.g. if the item is defective / damaged / incorrect), any costs incurred for the return will be paid by Amazon. Otherwise, any costs incurred for the return (including transport costs, as well as any associated import fees or customs where applicable) will be payable by the person returning the goods https://www.amazon.co.uk/returnshelp.

We hope this helps and we see you again soon.

Regards,

Customer Service Department
Amazon.co.uk

LeQuack ::

Jap ne bo več imel smisla iz UK naročat karkoli, ne zato ker je carina par procentov, ampak ker si carinarji zaračunajo 15 EUR stroškov carinjenja poleg tega.
Quack !

Nikonja ::

k...c jih gleda....

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Jap ne bo več imel smisla iz UK naročat karkoli, ne zato ker je carina par procentov, ampak ker si carinarji zaračunajo 15 EUR stroškov carinjenja poleg tega.


Če ne bi poslali maila, bi čist spregledal to. 8-O

Ganon ::

LeQuack je izjavil:

Jap ne bo več imel smisla iz UK naročat karkoli, ne zato ker je carina par procentov, ampak ker si carinarji zaračunajo 15 EUR stroškov carinjenja poleg tega.


Carina že, kaj bo pa z davkom?

techfreak :) ::

Definitivno bo nas davek upostevan, davek bos pa placal pri nas ob carinjenju. Nekaj se je sicer govorilo o tem, da bi lahko Aliexpress (ali pa tudi Amazon) obracunali davek, da se izognemu komplikacijam pri dostavi, ampak vprasanje kaj bo na koncu iz tega.

roCkY ::

To ne more veljat le za 1 ali 2 podjetji. Znotraj EU so pravila jasna. Nad določenim prometom se davek obračuna po stopnji države rezidenta. Lahko bi imela GB poseben status amak čemu potem izstop iz EU. Jah Juncker je s svojo medlostjo in brezveznim goflanjem in na drugi strani par osebkov v GB britance postavil v kot. Preveč je bil prepričan, da se to zgoditi ne more. GB že je kaj pameti v nijovi politiki bo lahko odlično izkoristila svoj status. Itak pa morajop tolk zakomplicirat zadeve da ne bo drugim državam EU prišlo na misel, da prenehajo poslovat prek Bruslja in podpirat zelo drago skupno politiko EU.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

Eno vprašanje en izdelek, ki bi ga vzel ni na zalogi pa me zanima, ce se lahko nastavi kakšno obvestilo, da me obvestijo ko bo na voljo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

8Bit ::

Mogoče kakšna ideja kako nabavit robo, katero načeloma ne pošiljajo k nam (npr. litijeve baterije)?

Ostane samo preko posrednikov?

A Amazon komplicira glede uporabe teh?

DrSergioDJ ::

Se je komu že zgodilo, da je že večkrat poskušal kaj naročiti iz Amazon UK in zadeva nikoli ni prišla?

Trenutno vidim, da tudi druge pošiljke istih 2 manjših poličk izgleda ne bo, potem ko že prvič ni prišla.
V obeh primerih tracking numbr od ASNDI-ja, ki je očitno nesposoben dostaviti v Slovenijo?

Ima sploh kak smisel se pogovoriti s helpdeskom in jih prositi za drugega dostavljalca? Zadeve ne najdem nikjer drugje za kupiti.
...

Badwolff ::

Unicredit je onemogočil nakupovanje na Amazonu z viso, oziroma moraš posebej zaprositi za deblokiranje in prevzeti riziko, kao zaradi številnih zlorab.
Kar zna bit zame kar dealbreaker z Unicredit banko. Prav WTF.

MrStein ::

Za naročilo iz amazon UK mi je Amazon zaračunal Import Fees Deposit , potem pa naša carina spet (DDV, pa še cena storitev zaračunavanja DDV).

Na chat-u kot da se prvič srečujejo s tem. Saj počasi bo, me pa vseeno zanima če je kdo že imel tako zgodbo.

(nauk je seveda "ne naročati iz amazon UK")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
43 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722186 (652) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122831 (2405) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376361 (2645) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433874 (16994) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem