» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
2 / 64
»»

frudi ::

Vse kar rabiš vedeti, dobiš na na straneh slovenske carine.

Povzetek - za blago v vrednosti do 22€ ni treba plačati ne carine, ne DDV.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

chucki ::

;( Evo dobil sem tale mail. Denar so mi pobrali, ker sem preko klika vidu, da je bila transakcija.

Greetings from Amazon.com,

We're sorry, but the following order from Old Glory has been canceled
because the items you purchased were out of stock. Please return and
attempt to purchase again at a later time.

We apologize for any inconvenience.

==================================================
ORDER DETAILS
==================================================

1 of West Coast Choppers - White Print Logo WCC T-Shirt - X-Large
(http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/...

Your credit card was not charged for the order. To view your transaction
status online, please visit:


Thank you for shopping at Amazon.com.

Amazon.com


Mi bodo nazaj nakazal?

TheoryX ::

Zdravo!

kakor že marsi kdo pred mano, se sedaj tudi jaz odločam za nakup parih knjig preko angleškega amazona.
vendar me za razliko od večine ne moti plačilo (za to si bom že nabavil dodatno kartico), temveč dejstvo, da prodajajo knjigo Brisingr (prednaročilo) po smešno nizki ceni £8.49.
Smešno nizka cena se mi zdi, ker tudi če hočeš knjigo kupit (prednaročilo) preko alagaesia.com te stane $27.50

torej:
amazon: 10,8€
alagaesia: 17,9€
razlika je očitna :/

prosim če mi lahko kdo pove, kako je to možno.

LP
TheoryX
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

lili222 ::

Mene pa zanima kako poteka placilo? torej na amazon.com placas ceno knjige + postnino, komu pa carino? postarju? al mors it sam na carino pa tm opravt? al ti postar prnese poloznco se zravn za carino? Mislim seveda na nakup iz zda

LuGi ::

Plačas ceno bukve + postnine. Zej če mas srečo nebo carine drugače boš pa dobil po priporočeni pošti obvestilo da jim moras posredovati račun/fakturo in ti bodo ocarinili (bukva+poštnina). Ponavadi so še stroški skladiščenja amapak nevem če to računajo tudi pri knjigah. Lahko gres tudi osebno na carinsko pošto in prevzames.

Aja možno je tudi da ti bodo kasirali stroške pošiljanja iz carinske pošte do tebe.

bluefish ::

@tHEORYx: menda imajo to knjigo kao znižano iz okoli 16,5 funtov.

TheoryX ::

@blueFish: to ja, samo kako lahko oni dajo knjigo, ki se jo bo originalno prodajalo za 3× večjo ceno, tako poceni?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Matek ::

Erm, zakaj pa ne bi mogli? Kaj tocno ti ni razumljivo? Kar se mene tice bi jih lahko zastonj talali. Razne promocijske akcije so dokaj znacilne za njih, vcasih grejo celo v to skrajnost, da so sami na izgubi (kratkorocno seveda) zaradi popustov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Gandalfar ::

Kupis to knjigo, pa se dve drugi, ki nista tako znizani ko si ze ravno online. Lahko pa tudi samo to, da preizkusis online nakup in izkusnjo in bos sel naslednjic kar direktno k njim.

TheoryX ::

@Gandalfar: kaj si hotel s tem povedat?!

sicer tako ali tako ne nameravam kupiti samo te knjige temveč box set 3 knjig od cikla inheritance :)
na žalost je malo dražji ampak bo že...
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

urban99 ::

čist btw - za vse, ki nimate kreditnih kartic pa tudi ostale - čekirajte še slovensko mini knjigarno Behemot. Zadnjič sem hotel naročit paket knjig iz Amazona pa sem se mimogrede pozanimal še tukaj (jup, odgovarjajo na maile) in jih naročil, bodo pa celo malenkost cenejše*...
Ni mi sicer jasno kako, ampak me niti ne zanima. Med drugim dobim tudi Netocratse, ki jih na Amazonu ni več (razen rabljenih). Knjige prihajajo, obvestila pa dobivam po mailu in jih hodim lepo iskat.

*malenkost ceneje bi jih dobil prek ameriškega amazona, ampak z njimi se ne grem več zaradi naše Pošte Slovenije in seveda Carine, ki me je parkrat tako ocurila, da sem samo gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

parklc ::

ali pošiljajo iz amazon.com v slovenijo tudi oblačila in te stvari?(majce,hlače,puloverje,šuhe...)

parklc ::

pa dele za rolko(dila,kolesci,axi)? če ma kdo izkušnje'
?

lp

OldSkul ::

ne, samo knjige, dvdje, mogoče musko ne vem

parklc ::

kai pa preko katerega drugega amazona?

parklc ::

a sploh kera stran pošila u slovenijo skate stvari pa to?

Gandalfar ::

Amazon ne. Za druge stvari pa odpri novo temo.

parklc ::

kje se pa odpre nova tema?

Jan987 ::

Rabil bi še eno informacijo. Ker amazon tehnične robe itd. ne pošilja v Slovenijo, ve zanima, če se take stvari da naročiti na poštno ležeče na eno od bližnjih pošt v sosednjih državah?

palombo ::

ali je kakšen kandidat ki bi mi lahko naročil prek amazon.co.uk en dvd ki je 4.98 funtov..zanj plačam 15€

JayKay ::

kdaj ga rabiš? ti ga lahko v slo prinesem...

palombo ::

ne mudi se mi (tm v roku dveh tednov bi blo pa zaželjeno)
http://www.amazon.co.uk/Licence-Kill-DV...

JJM ::

Lahko pa si ga tudi kupiš pri nas ...
Vsaj prejšnji teden v Mariborskem BigBangu so imeli ta film na voljo. Drugače pa ga imajo tudi na tej strani: cangura - bond film

palombo ::

ta verzija k bi jo jaz je ultimate edition..ima 5.1 DTS audio

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: palombo ()

JayKay ::

ok, jaz pridem kasneje lahko pa ti pošljem po pošti
piši mi na info(at)igloo.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

cewapcic ::

rad bi naročil 4 knjige prek amazon.co.uk
vse skp stane 105 funtov, dans sem dal gor 140 funtov
mam pa visa electron debetno pr abanki
oddal sem naročilo pa so mi čez neki cajta tole poslal
We're writing to let you know that we are having difficulty processing
your Visa (exp. 2011/11) for the above transaction.
torej neki ne štima s kartico? bi mogu met še kake eure gor? ker se denar pošilja v anglijo
a majo mogoče šumniki kej veze pr cardholder's name? najprej sm probal brez šumnikov pol pa s šumniki pa
obakrat pa dubu obvestilo, da ne gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

cewapcic ::

ali bi mi kdo naročil 3 knjige iz amazon.co.uk £83.49 je cena skupaj s poštnino
plačam 110 eurov

nx6325 ::

pozdravljeni.

jaz se odločam da bi nabavil baterijo in mogoče spominsko kartico za moj gigitalc.
Kakšen je potek nakupa? prijavil sem se. kako gre s plačilom? vem da mogoče že kje piše natančno, vendar vseeno če se komu da, prosim??

hvala

KoMar- ::

A ne bi bilo bolje, da bi se tebi "dalo", glede na to, da ti kupuješ in ti hočeš to met in ne mi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

nx6325 ::

hvala za prelep odgovor

JayKay ::

nič extra posebnega ni. če blaga ne dostavljajo v slovenijo, ti bo po tem ko boš začel zaključevat nakup itaq javilo. Če pa dostavljajo, pa te bo povprašalo za podatke o kreditni kartici.Če map Visa, Mastercard, Amex, Visa Electron, lahko opraviš nakup.

gruntfürmich ::

sem prvič na amazonu (imam pa izkušnje z ebayem:D), pa me zenima, če bi mi poslali daljnogled v slovenijo, al je amazon samo za knjige, cd-je...?

pa še to me zanima: sem gledal pa so nekatere trgovine tudi izven amazona, vendar so drugačne cene (na amazon so nižje) in tudi poštnina se mi zdi da je nižja na amazonu.
kaj to pomeni? da je bolje se registrirat na amazon in od tam kupim?

kako pa je plačilo na amazon? splošno ali specifično od prodajalca do prodajalca? iščem paypal pravzaprav...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kron ::

Glede nakupa preko Amazona.co.uk me zanima sledeče:

- kdo pri nas dostavi paket iz Amazona.co.uk (Pošta Slovenije ali kdo drug?)

- pisati v naslovu šumnike ali ne (nekaterih namreč ne prepozna npr. č je nek zmazek)


Kakšne ideje, izkušnje ?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

JayKay ::

dostava je s Pošto Slovenije in ne piši šumnikov, ane?

kuglvinkl ::

Meni bodo dostavil z DHL-om, nisem nič izbral.

Me pa neki zanima. A to se plača po povzetju? Ker bremenitve na kreditno kratico ne vidim?
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

amazon.de po novem k nam posilja tudi kaj vec kot zgolj knjige in cdje:

Amazon.de liefert jetzt Tausende von Produkten auch nach Slowenien. inkl. Elektro- und Haushaltsgerate, Garten-Artikel & mehr.


> Me pa neki zanima. A to se plača po povzetju? Ker bremenitve na kreditno kratico ne vidim?

mocno dvomim. lahko, da bremenitve ne vidis, ker ti se niso poslali. amazon, afaik, bremeni kartico sele, ko odposljejo in ne takoj ob nakupu.

kuglvinkl ::

Luštn, k bi mi ustrezal, da bremenijo kartico, ne pa da čjo keš ob prevzemu.

Sem vprašal, ker na nekih sajtih, IIRC, si rabi veljavno kartico, plačal si pa (po želji) po povzetju. Samo za Amzano se tut nič ne spomnem, da bi me kje kaj vprašal, kako čem plačat.
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

stevilko kartice in cvv si amazon shrani. lahko, da si se nevede preklikal skozi placilo?
v order summary imas na dnu payment information, kjer pise kako si placal.

kuglvinkl ::

Ja, sure :)

tkole piše:

Payment Method:
Visa/Delta/Electron | Last digits: xxxx.

In glede na to, da so mi zaračunal tut posatge & packing, mi samo dajo paket in to je to. Kul.
Your focus determines your reallity

JayKay ::

žal cene niso primerljive z Amazon UK....

kuglvinkl ::

A to misliš na prej navedeno, da amazon.de dobavlja še kej več od knjig?

Žal to velja tudi za knjige.. se mi je poznalo na 200 evrih okol 40 evrov. Da ne primerjam s Slovenijo (če bi ble teoretično na voljo) :)
Your focus determines your reallity

JayKay ::

mislim na vse. predvsem elektoniko, ki je v UK zdaj tolko ceneje, a ne pošiljajo v SLO.

budili ::

Amazon marketplace pošilja v Slo (par dni nazaj kupil slusalke...), postnina ni bla tako huda, pa cenejse kot na samem Amazonu

Sam Amazon da ne posilja....? Po linku spodaj bi morali...


Delivery Destinations

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

brish ::

Mene neki zanima... a pol ko naročim in dobim lahko plačam v evrih ali moram v funtih?

bluefish ::

Plačaš že vnaprej in ne po povzetju. In da, v funtih, banka pa ti samodejno menja in trga EUR.

palombo ::

jaz sem naročil včeraj en blu-ray na amazon.co.uk pa piše, da ni na zalogi in da bo treba počakat 1-3 tedne. sam če oni pošljejo iz nemčije (na amazon.de sta pa še dva kosa na zalogi UK IMPORT) je možno da bom prej dobil? a ni tako da sodelujejo amazoni?

kuglvinkl ::

Ah dej no. Za en bluray pač poklikaš nemški amazon.

Men se je razlika poznala, ko sem si naročil deset knjig v UK in ne na DE.

Sem opazil, da je običajno nominalno malo ceneje, prdvsem pa za ta malo ceneje dobiš v UK harcover ne pa samo z mehkimi platnicami.
Your focus determines your reallity

Tarzan ::

Jaz pa namesto iz UK naročam iz USA, tam so knjige še za nekaj odtenkov cenejše. Se mi je pa danes zgodilo, da so izgleda zajebali pošiljko in bom dobil paket od nekega američana, ki je naročil robo, ki je jaz v SLO sploh ne bi mogel. Moram se oglasit na pošti, račun, ki so mi ga poslali s carinske pošte ima namreč "United States" naslov dostave, upam, da je paket pravi. :P

BTW, kolikor vem se lahko sedaj naroča v Slovenijo skorajda vse, razen raznih telefonov. Za ameriški amazon govorim, pred dvema tednoma sem namreč prejel njihovo obvestilo...

JayKay ::

Ja, danes sem dobil mail od Amazon UK, da po novem dostavljajo elektrotehniko, gospodinjske aparate,itd tudi v Slo. Je pa zanimivo, ker sem gledal Sonyjev LCD TV. Za dostavo v uk je bila cena 499 funtov, za slovenijo pa 521 funtov + ptt. Možno da je to razlika v davčni stopnji (15 vs. 20)

kuglvinkl ::

Jap, davek je po moje.
Your focus determines your reallity
««
2 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723183 (1649) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123058 (2632) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376424 (2708) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434294 (17414) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510254 (9340) Robert

Več podobnih tem