» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
52 / 64
»»

predi ::

Jao, bože. Ta app je totalno neintuitiven. Hvala.

Druga opcija je, da na telefonu odpreš link iz druge države, app ga bi moral pohandlat in vprašat, če želiš zamenjat državo.

Karlos ::

Reaper je izjavil:

Imate plugine za browser, ki vam za določen izdelek pokažejo cene na vseh EU Amazonih in kupiš tam, kjer je ceneje. Jaz delam tako, sploh ko se gre za dražje izdelke, je lahko razlika v ceni zelo velika.


Ali lahko priporocas kaksen plugin?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Reaper ::

Jaz uporabljam "Price-snoop" za Chrome.

Proce Snoop

in pa Keepa za ogled zgodovine cen in obvestila, ko izdelek doseže želeno ceno:

Keepa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

xseki ::

Reaper je izjavil:

Jaz uporabljam "Price-snoop" za Chrome.

Proce Snoop

in pa Keepa za ogled zgodovine cen in obvestila, ko izdelek doseže želeno ceno:

Keepa

Hvala ti!

Top zadeva. Na Nemškem Amazonu bi dal za izdelek 79€ + 12€ poštnine. Na Nizozemskem pa 62€ + brez poštnine:O

Reaper ::

Ni za kaj, samo preveri če nizozemski Amazon pošilja v SLO, do zdaj kadar sem gledal ni šlo, ostali so šli vedno BP. Ima pa po navadi NL Amazon najnižje cene.

velikBrokoli ::

Ravnokar stestiral, če amazon.nl pošilja v Slovenijo, dodal 5 random artiklov in pri vseh je pisalo, da ni dostave v SLO.

BuDi79 ::

xseki je izjavil:

Top zadeva. Na Nemškem Amazonu bi dal za izdelek 79€ + 12€ poštnine. Na Nizozemskem pa 62€ + brez poštnine:O
Poljski je ponavadi še cenejši. Ampak ja, pač ne gre.

velikBrokoli ::

Škoda, da smo v Sloveniji premajhni, da bi Amazon odprl kakšno skladišče in ponudil Amazon prime z zastonj poštnino. Jaz najbrž sploh nikjer drugje ne bi več naročal stvari ;((

Buggy ::

Pa za to združevanje pošiljk vedno velja ista cena pošiljanja 12€?
Tudi če jih je recimo 10.


do sedaj je, dokler je posiljatelj Amazon.de...niti ni potrebno da je tudi prodajalec.
Gre za 12€ na narocilo, ki pa ima lahko n artiklov.

Reaper ::

Če je "Sold and Sent by Amazon" ali "Fulfilled by Amazon" potem je poštnina enotna, ne glede na to ali naročaš 1 izdelek ali pa 20.

Če je "Sent by xxx" potem poštnino določa tretji prodajalec, ne Amazon in se strošek poštnine razlikuje. Nimaš pa tu standardne podpore Amazona, v primeru, če gre kaj narobe. Jaz v 95 % primerov naročim robo, ki jo direktno prodaja Amazon, tudi če je nekaj € dražja, saj hitro reševanje morebitnih težav odtehta tisto razliko.

predi ::

Če naročiš na amazon različici, ki ne podpira angleščine, se verjetno potem v primeru težav meniš s podporo v tistem specifičnem jeziku, ne? Recimo amazon.it -> italijanščina.

velikBrokoli ::

Ne, ni nujno. Jaz vedno naročam preko amazon.de, pa sem imel support v angleščini.

darkolord ::

Kakor kje/kdaj.

Pred kratkim sem urejal reklamacijo na amazon.es in je support bil na začetku v španščini, potem sem prosil, če me preusmerijo na angleško-govoreči oddelek. 4x so me preusmerili, petič so rekli, da tega ni in imajo samo support v španščini. Sem pač uporabil google translate.

Reaper ::

Kot so omenili zgoraj, malo je odvisno od sreče na koga naletiš. Govorim nemško pa sem imel na drugi strani support, ki je govoril samo angleško recimo. Drugače pa kot je darklord omenil, Google Translate, prevod bo dovolj dober, da se bo vse dalo dogovoriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

mtosev ::

Jaz pri Amazonu kupujem že od 2005 pa njihov support še nisem koristil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Reaper ::

Jaz sem ga pa že nekajkrat:

- izdelek ni prišel saj se je po poti izgubil (1 m × 1 m paket)
- Amazon Warehouse izdelek, ki so mu manjkali določeni dodatki, kar v opisu ni bilo navedeno (delni refund)
- vračilo pokvarjenega izdelka, ki je bil še v garanciji
- ...

Buggy ::

- vracilo izdelka, ki sem ga dobil 2x (placal zgolj enkrat)
- novemu izdelku nasel tehnicno pomanjklivost (delni refund)
- po slabem letu uporabe stola tezave s teleskopsko nogo (dobil nadomestni del od proizvajalca)
- povprasal po resitvi, ko je izdelek dan po mojem nakupu dobil skonto 30% (dobil razliko na wallet)
-...

mailer ::

Danes dobil obvestilo:
Someone who knows your password is attempting to sign-in to your account.
When: Sep 14, 2022 07:35 PM Central European Summer Time
Device: Fire HD 10 (11th Gen)
Near: Hesse, Germany

Že kdo dobil kaj podobnega?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Reaper ::

Ne, takoj menjaj password, pa ne preko linka v mailu, ki si ga prejel ampak pojdi na spletno stran preko brskalnika, če gre slučajno za phishing.

Si mogoče komu prodal/podaril FireHD 10 tablico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Tidule ::

Direktno se logiraj v amazon (nikakor preko linkov), menjaj geslo in vklopi 2FA, če slučajno nimaš.

jocoj ::

Reaper je izjavil:

Če je "Sold and Sent by Amazon" ali "Fulfilled by Amazon" potem je poštnina enotna, ne glede na to ali naročaš 1 izdelek ali pa 20.

Če je "Sent by xxx" potem poštnino določa tretji prodajalec, ne Amazon in se strošek poštnine razlikuje. Nimaš pa tu standardne podpore Amazona, v primeru, če gre kaj narobe. Jaz v 95 % primerov naročim robo, ki jo direktno prodaja Amazon, tudi če je nekaj € dražja, saj hitro reševanje morebitnih težav odtehta tisto razliko.
Ja za .de. Za co.uk in .com se pa lepo sešteva in gre lahko v višave.

Aston_11 ::

Prime pošilja zastonj tudi v Slovenijo oz. je kaj haska, če imaš Prime glede nakupov pri Amazonu?

BuDi79 ::

Aston_11 je izjavil:

Prime pošilja zastonj tudi v Slovenijo oz. je kaj haska, če imaš Prime glede nakupov pri Amazonu?
Ne oz. imaš video in občasne posebne popuste.

tikitoki ::

Kak je s Primer pri Italjanih. Ce izkoristis 30 dnevni brezplacni preizkuse, se seveda izognes placilu letne narocnine?

Ce bi primer posiljali zastojn v Slovenijo, bi bilo mogoce celo smiselno biti narocen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

xseki ::

velikBrokoli je izjavil:

Škoda, da smo v Sloveniji premajhni, da bi Amazon odprl kakšno skladišče in ponudil Amazon prime z zastonj poštnino. Jaz najbrž sploh nikjer drugje ne bi več naročal stvari ;((

Ufff! Tole pa bi instantno poslalo nekaj podjetij v propad!

mtosev ::

Pred dnevi sem na Amazon.de prek sellerja kupil neki pa nisem pogledal, da bo paket poslan iz ZDA in sedaj sem plačal 2.90€ pošti. Vrednost z dostavo je bila 42€. Drugič rabim biti bolj pozoren.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

To si se poceni cez prisel.

OK.d ::

mtosev je izjavil:

Pred dnevi sem na Amazon.de prek sellerja kupil neki pa nisem pogledal, da bo paket poslan iz ZDA in sedaj sem plačal 2.90€ pošti. Vrednost z dostavo je bila 42€. Drugič rabim biti bolj pozoren.

Kje pa to piše od kje bo poslano?
LPOK.d

mtosev ::

Ko se nahajaš na izdelku klikneš pod other sellers on Amazon, pol dobiš listo vseh sellerjev in pod vsakim piše od kje bo poslano.
Npr
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Hvala
LPOK.d

valdo ::

Ali ima Amazon.de, kje kake kode - kupone za popust.
Hvala za "namig".
Lp

valdo ::

Izdelek še ni odposlan, kje se da narediti preklic nakupa.
Oziroma kako priti do naslova, maila, človeka, s katerim lahko to uredim.
Hvala!
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

6151 ::

valdo je izjavil:

Izdelek še ni odposlan, kje se da narediti preklic nakupa.
Oziroma kako priti do naslova, maila, človeka, s katerim lahko to uredim.
Hvala!


Pod orders imaš "cancel order" gumb
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Pred dnevi sem na Amazon.de prek sellerja kupil neki pa nisem pogledal, da bo paket poslan iz ZDA in sedaj sem plačal 2.90€ pošti. Vrednost z dostavo je bila 42€. Drugič rabim biti bolj pozoren.

Danes je paket prispel. Naročil sem 25.9, danes pa je prišlo. Na carini je bil kr nekaj časa in šest dni je rabil, da je prispel ko sem plačal teh 2.90€.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

stratosD ::

Če želim nekaj naročit z amazon.com (US) mi piše tole (če je izdelek s poštnino manj kot 150$

No Import Fees Deposit & $14.86 Shipping to Slovenia

To pomeni da je ddv že vštet kot jaz razumem - - - ali pač ne?

Tidule ::

Nope, to pomeni da amazon ni zaračunal akontacije za uvozne dajatve, kar pomeni, da boš po vsej verjetnosti moral sam poskrbeti za uvoz in plačilo dajatev. Amazon ima davek in uvozn dajatve vedno ločeno prikazane. Tako, da če DDV ni eksplicitno naveden, potem zagotovo ni plačan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

stratosD ::

@tidule:
hmm - to mi nekako ni logično - ker če izberem dražji izdelek za 300$ mi napiše

$82.26 Shipping & Import Fees Deposit to Slovenia

??8-O

velikBrokoli ::

Kaj ni jasno? Pri nekaterih izdelkih Amazon že samodejno poskrbi za plačilo dajatev, pri drugih pa ne. Odvisno od izdelka. Vsekakor pa boš plačal za uvozne dajatve, ali ob naročilu preko Amazona, ali pa, ko bo izdelek prispel v Slovenijo.

Tidule ::

Točno to, če ti jih ne bo zaračunal Amazon ti jih bo pač špediter ob uvozu. Amazon ima zelo jasno razčlenjen račun in potem jasno piše kaj ti zaračunajo. In če pri izdelku iz tretjih držav ne piše, da bodo posevej zaračunali ddv oziroma mport fees, potem jih boš pač moral plačat naknadno, ko bo roba prispela v EU.

bastadu ::

Jaz sem 3 tedne nazaj naročil eno napravo/elektroniko vredno s poštnino vred ca. 40€ prek UK Amazona in je prišlo skozi brez carinjenja, dostavil mi je DPD.
Potem ugotovim da zadeva ne deluje, oddam reklamacijo, že naslednji dan mi pošljejo novo napravo (okvarjeno moram vrniti v 30 dneh), tokrat je dostavljal UPS in je bilo na carinjenju, s tem da je Amazon pokril vse stroške.

stratosD ::

BigBrokoli -> ni jasno ali dotični trgovec ki prodaja preko platforme Amazona JE v sistemu IOSS in že on odvede ddv ali ne.
Kot je brati spodaj pri artiklu cenejšem od 150$ ali eur ni dodatnih dajatev - razen da nakažem SLO carinski pošti tistih 2,9eur za enostavno carinjenje.
Tako mi gredo nakupi iz UK - pošljem printscreene računov in oni naj bi videli da je trgovec plačal WAT katerega je meni zaračunal ob nakupu, britanskega odbil in dodal slovenskega...
pri izdelkih dražjih od 150$ pa že piše koliki je import fee+poštnina (t naj bi bila po moje zajeta carina+ddv+poštnina) - v drugem primeru moram za izdelek 300$ dodat še 82.26$ in jih dejansko plačat ob nakupu.

Končno in najbolj pomembno vprašanje pa je ali mi potem ni treba še 1x plačat našim ...

Tidule ::

Ce na racunu amazona ni specificirano da je placan ddv, potem pac ni placan pa ce filozofiras do nezavesti

stratosD ::

Tidule - problem je ker še nimam računa (še nisem kupil) - zato uporabljam razum (in morebiti kakšen nasvet koga ki je kupoval na Amazonu izven EU) in filozofiram če ima Amazon IOSS sistem apliciran - rad bi pred nakupom vedel koliko me bo artikel koštal v celoti - če je to filozofija - pa naj bo :)

Tidule ::

Ko zaključuješ nakup na amazonu ti jasno specificira kaj boš plačal. In če tam ni DDV oziroma uvoznih dajatev, potem to pač ni plačano, tako da res ne vem kaj točno ti ni jasno.

MrStein ::

Lahko se zgodi, da je tam naveden DDV, pa ti ga naša carina vseeno še enkrat zaračuna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

chucki ::

Preko amazona sem kupil bissell sesalec in je zgleda šla baterija. Mogoče kdo ve, če se to servisira pri nas ali moram poslati v nemčijo prodajalcu?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

darkolord ::

Točno 10 sekund je trajalo za tole najdet: https://www.bissell.eu/service/contact-...

Še telefon imajo v SI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tidule ::

MrStein je izjavil:

Lahko se zgodi, da je tam naveden DDV, pa ti ga naša carina vseeno še enkrat zaračuna.


ja, napake se dogaja. Pač obvestiš amazon, ti vrnejo 2x plačan DDV in to je to.

beni ::

Morda neumno, že 100x odgovorjeno vprašanje, a odgovora ne najdem.

Ali obstaja aplikacija, kjer bi iskal na Amazon.uk, Amazon.de, Amazon.com z enim vpisom.
Kupujem na vseh omenjenih treh, kjer pač najdem, vendar je potem nepregledno in zamudno čekirati status naročil.
Tudi Amazon app mi ne dovoli narediti več profilov, čeprav naj bi se to dalo.

Sem kaj zgrešil ali bodo to ostale samo želje?

LP
Pojma nimam ...

darkolord ::

««
52 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723206 (1672) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123074 (2648) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376428 (2712) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434311 (17431) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510260 (9346) Robert

Več podobnih tem