» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
51 / 65
»»

Reaper ::

Meni isto odkar so mi poslali novo kreditno, z debetno kartico plačam brez težav. Prej sem imel te probleme samo na ES Amazonu in sem potem plačeval z Revolutom, zdaj pa se to pojavlja tudi na DE.

mtosev ::

Sem probal plačati z revolutom in je šlo takoj skozi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Amazon je itak ratal drag, pa še poštnino so 50% podražili.
Quack !

mtosev ::

Meni je še vedno top trgovina.
Če so zate dragi postali kupiš v drugi trgovini.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Badwolff ::

Cene mogoče niti ne, ampak poštnina jih naredi precej ne konkurenčne. Sam kupujem bistveno manj kot prej.

Zdej top trgovina... V končni fazi šteje skoraj izključno znesek, ki ga zapraviš

darkolord ::

.it in .es imata še staro poštnino.

MrStein ::

To z nkbm karticami je nekdo že omenil. Pred nekaj dnevi. Tudi neke rešitve so omenili.

So klicali na banko da so nekaj preklicali oziroma odblokirali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

Jaz sem len in ne mislim klicati na banko, če lahko preprosto plačam z revolutom ko neki ne dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

toro69 ::

Amazon.es je na blacklisti Slovenskih bank. Moraš dat prošnjo, da ti odblokirajo.
Jeb.. jim maj..., sem zgubil dva dni ker plačila pač zavrne. Kličeš banko, ti obrazložijo, da si ti kriv ker ne znaš uporabljat ali ima amazon neke probleme. Po 19min teženja odkrijejo neko "blacklisto"... brez komentarja

igi82m ::

Sem prvič naročil preko Amazona.de. Naročil sem 29.7.22 , paket bi naj prispel 2-3 Avgusta. Ko pogledam na sledenje paketa mi pokaže da je naročeno ni pa še odposlan. Potem verjetno ne morem pričakovati , da bo paket prispel jutri oziroma v sredo?
Sem pisal na Amazon in dobil odgovor ,da je na zalogi v skladišču, ki ni opremljeno za mednarodno pošiljanje in bo premeščen v skladišče, ki ponuja mednarodno dostavo. To bo verjetno zelo podaljšalo dostavo? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Reaper ::

Lahko na koncu odpošljejo preko UPS in bo naslednji dan pri tebi. Pri meni v 90 % ali celo več primerih Amazon dostavi paket na predvideni dan dostave oz. po navadi en dan prej. Redko se zgodi, da paket zamuja ampak se zgodi.

OK.d ::

+1 večkrat pride prej od predvidenega datuma.
LPOK.d

Robert ::

Zanima me kako kupiti MP3 glasbo preko Amazon.de (Download store). Naročila iz SI ni mogoče izvesti, ker zahteva naslov naročnika iz DE. Ker gre za download varianto, me zanima ali lahko kot naslov napišem kakšno nemško pošto ali kaj podobnega - ima že kdo kaj izkušenj s tem. Plačilo bi bilo z kreditno kartico - so tudi tukaj kakšne omejitve ?

OK.d ::

Greš na C&M stran, se registriraš in dobiš nemški naslov.
https://www.cheaperandmore.com/
LPOK.d

Reaper ::

Robert je izjavil:

Zanima me kako kupiti MP3 glasbo preko Amazon.de (Download store). Naročila iz SI ni mogoče izvesti, ker zahteva naslov naročnika iz DE. Ker gre za download varianto, me zanima ali lahko kot naslov napišem kakšno nemško pošto ali kaj podobnega - ima že kdo kaj izkušenj s tem. Plačilo bi bilo z kreditno kartico - so tudi tukaj kakšne omejitve ?


Tole foro sem že pred časom pisal, jaz naredim tako, ko kupujem digitalne zadeve iz Amazon DE:

- pojdi na Amazon US
- izberi svoj profil
- Manage Devices and Subscriptions (nekaj takšnega)
- potem imaš opcijo My Address oz. nekaj na to temo
- spremeniš na nemški naslov (C&M naslov, kot so ti svetovali, kakšen hotel itd.)
- opraviš nakup
- spremeniš nazaj prejšnji naslov, ki si ga imel nastavljenega

Ta postopek preverjeno deluje, ker sem redno kupoval digitalne zadeve na Amazon US in DE. Pred nekaj tedni sem kupil kodo za Office 365 in sem šel po tem postopku. Je pa pomembno, da greš na Amazon.com spletno stran in spremeniš naslov, ker mislim, da na Amazon.de strani tega menija ne vidiš.

Pa sporoči če je uspelo. Če bodo težave lahko popoldne pogledam točne naslove menijev in podmenijev, ker trenutno pišem po spominu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

OK.d ::

Tudi na Amazon.de, lahko naslov spremeniš.
LPOK.d

mtosev ::

Me zanima kdaj bomo uradno lahko tudi mi v Sloveniji kupili te stvari brez tega. Jaz se s tem ne mislim zajebavati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Reaper ::

Ko boš imel Amazon.si, se pravi nikoli.

Han ::

Naročanje na španskem Amazonu zdaj (končno) deluje tako kot je treba - plačilo s kreditno kartico potrdiš z mobilno aplikacijo.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Naročanje na španskem Amazonu zdaj (končno) deluje tako kot je treba - plačilo s kreditno kartico potrdiš z mobilno aplikacijo.


Aleluja!

A na ostalih bo tudi BP?

mtosev ::

Jaz razen de in Amazon.com drugih območjih nisem nikoli uporabljal. BTW a sem jaz slep ali ne kje v Amazon app za Android preklopiš med državami, ker bi na US preklopil?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Badwolff ::

spodaj desno ikona tri črtice, pol pa odskrolaj na dno, settings, country...region...

__Devil__ ::

Ali je res, da plačaš 3% dodaten davek za naročila iz Nemškega amazona? Če recimo naročim grafično za ~700€ ali procesor za 300€? Se to avtomatsko prišteje pri naročilu ali tega ni? Hvala =)

jernejl ::

__Devil__ je izjavil:

Ali je res, da plačaš 3% dodaten davek za naročila iz Nemškega amazona? Če recimo naročim grafično za ~700EUR ali procesor za 300EUR? Se to avtomatsko prišteje pri naročilu ali tega ni? Hvala =)

Če je prodajalec amazon, potem to drži (za dostavo v slovenijo), višja cena pa bo prikazana v zadnjem koraku pred potrditvijo naročila.
Če gre za kakšnega drugega prodajalca, ki prodaja preko amazona, pa to ni nujno res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Tidule ::

Ne gre za dodaten davek in tudi razlika v koncni ceni ni 3% ampak morajo trgovci v EU obracunat DDV po stopnji v drzavi kupca (ko presezejo dolocen prag) in posledicno ti amazon, ko izberes naslov dostave v Sloveniji zaracuna slovenski DDV namesto nemskega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

6151 ::

__Devil__ je izjavil:

Ali je res, da plačaš 3% dodaten davek za naročila iz Nemškega amazona? Če recimo naročim grafično za ~700€ ali procesor za 300€? Se to avtomatsko prišteje pri naročilu ali tega ni? Hvala =)


Je res, na .de je označena cena z nemškim davkom, naš DDV je 3% višji.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mtosev ::

Pri vseh trgovcih je tako, da če pošiljajo v državo z drugačnim DDVjem, da pač plačaš razliko. EU zakonodaja tako določa ko trgovec preseže določeno vsoto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Badwolff ::

mtosev je izjavil:

Pri vseh trgovcih je tako, da če pošiljajo v državo z drugačnim DDVjem, da pač plačaš razliko. EU zakonodaja tako določa ko trgovec preseže določeno vsoto.


Lahko pa vem, samo Amazon spremeni ceno, pri ostalih tega nisem opazil.

Tidule ::

Pravila EU so za vse enaka.

mtosev ::

Badwolff je izjavil:

mtosev je izjavil:

Pri vseh trgovcih je tako, da če pošiljajo v državo z drugačnim DDVjem, da pač plačaš razliko. EU zakonodaja tako določa ko trgovec preseže določeno vsoto.


Lahko pa vem, samo Amazon spremeni ceno, pri ostalih tega nisem opazil.

Potem slabo gledaš. Jaz kupujem pri computeruniverse pa se mi cena dvigne za 3% ko pač izberem Slovenijo. Se spomnim, da leta 2010 ko sem prvič kupil pri njih sem plačal nemški DDV 19%. Kasneje so presegli vrednost in pač plačaš DDV glede v katero državo gre paket.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tidule ::

Ce dlakocepimo se za 3% spremeni stopnja ddv, ne pa koncna cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MrStein ::

Spremeni se za 3 odstotne točke.
Če že dlakocepimo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Plačilo z Viso zopet ne gre skozi na španskem Amazonu, na nemškem zaenkrat ni težav.

Nikonja ::

Jaz večinoma kupujem samo na DE Amazonu, a je kakšen posebn razlog zakaj naročate na IT, ES ali FR Amazonu, a je razlika v cenah za enake izdelke?

mtosev ::

Jaz razen DE nikoli niti ne odprem. Če je razlika za 1-2% mi je res vseeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Reaper ::

Razlike v ceni so lahko kar velike med različnimi Amazoni, tudi poštnina je pri določenih še 8€ in ne 12€ kot pri DE.

darkolord ::

Nikonja je izjavil:

Jaz večinoma kupujem samo na DE Amazonu, a je kakšen posebn razlog zakaj naročate na IT, ES ali FR Amazonu, a je razlika v cenah za enake izdelke?
Včasih je velika razlika v cenah, npr. na DE je 350, na IT pa 280 eur. Včasih tudi obratno. Pa poštnina je na IT 8 eur, na DE pa 12.

mtosev ::

No jaz ko večino časa kupujem 150+ in tistih 2-4€ pri poštnini ne opazim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Morison ::

Zato je pa super, če imaš nekoga v Avstriji oz Italiji in lahko naročiš k njemu. Tam je več ali manj vsa poštnina free in potem parkrat po 12€, če veliko naročuješ sploh, pa hitro nanese 100€.
Zanimivo pa tudi, da izdelki iz Kitajske pridejo preko Amazona hitreje in ceneje kot prko eBaya.

Buggy ::

Predvsem je dobro na Amazonu delat kosarico in ko imas v njej kar nekaj artiklov (tudi takih ki jih sicer nebi kupil, ker je cena artikla vecja od postnine) tistih 12EUR ne igra bistvene vloge. Gre namrec cena na samo narocilo in neglede ali je prodajalec tudi direktno Amazon.

Sicer pa zaenkrat z moje strani zgolj pozitivne izkusnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ales ::

Buggy je izjavil:

Predvsem je dobro na Amazonu delat kosarico in ko imas v njej kar nekaj artiklov (tudi takih ki jih sicer nebi kupil, ker je cena artikla vecja od postnine) tistih 12EUR ne igra bistvene vloge. Gre namrec cena na samo narocilo in neglede ali je prodajalec tudi direktno Amazon

Ne kupuješ kadar je cena artikla večja od poštnine?

12 € ne igra bistvene vloge?

Ne razumem, kaj si hotel povedati.

mailer ::

darkolord je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Jaz večinoma kupujem samo na DE Amazonu, a je kakšen posebn razlog zakaj naročate na IT, ES ali FR Amazonu, a je razlika v cenah za enake izdelke?
Včasih je velika razlika v cenah, npr. na DE je 350, na IT pa 280 eur. Včasih tudi obratno. Pa poštnina je na IT 8 eur, na DE pa 12.
Jp, se splača pogledat določen izdelek na vseh eu amazonih, včasih je razlika kar konkretna.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Buggy ::

Ales je izjavil:

Buggy je izjavil:

Predvsem je dobro na Amazonu delat kosarico in ko imas v njej kar nekaj artiklov (tudi takih ki jih sicer nebi kupil, ker je cena artikla vecja od postnine) tistih 12EUR ne igra bistvene vloge. Gre namrec cena na samo narocilo in neglede ali je prodajalec tudi direktno Amazon

Ne kupuješ kadar je cena artikla večja od poštnine?

12 € ne igra bistvene vloge?

Ne razumem, kaj si hotel povedati.



sprozis pac narocilo sele, ko imas v kosarici recimo 5 artiklov, ki so cenovno manjsi od same postnine...kaj tukaj ni jasno?

OK.d ::

Buggy je izjavil:

Ales je izjavil:

Buggy je izjavil:

Predvsem je dobro na Amazonu delat kosarico in ko imas v njej kar nekaj artiklov (tudi takih ki jih sicer nebi kupil, ker je cena artikla vecja od postnine) tistih 12EUR ne igra bistvene vloge. Gre namrec cena na samo narocilo in neglede ali je prodajalec tudi direktno Amazon

Ne kupuješ kadar je cena artikla večja od poštnine?

12 € ne igra bistvene vloge?

Ne razumem, kaj si hotel povedati.



sprozis pac narocilo sele, ko imas v kosarici recimo 5 artiklov, ki so cenovno manjsi od same postnine...kaj tukaj ni jasno?

Pa za to združevanje pošiljk vedno velja ista cena pošiljanja 12€?
Tudi če jih je recimo 10.
LPOK.d

tikitoki ::

Z postnino amazon nas slovence dobesedno nateguje. V vecjih drzavah je zastojn, do nas pa 12 EUR :S

Morison ::

tikitoki je izjavil:

Z postnino amazon nas slovence dobesedno nateguje. V vecjih drzavah je zastojn, do nas pa 12 EUR :S

Itak. Zato pa ne naročujemo v slovenijo. Pa ni šans, da bi jim dajal za tako poštnino. Potem sem na istem z trgovinami v slo.

__Devil__ ::

Hmm, to je res, ampak na koncu je Ryzen 7 5800X še vedno cenejši z poštnino vred (323€) proti Sloveniji (350+). Mogoče še bo malo za počakat na izid novih procesorjev.

Reaper ::

Imate plugine za browser, ki vam za določen izdelek pokažejo cene na vseh EU Amazonih in kupiš tam, kjer je ceneje. Jaz delam tako, sploh ko se gre za dražje izdelke, je lahko razlika v ceni zelo velika.

predi ::

Kje v Amazon Shopping Android appu zamenjam državo? Trenutno imam na amazon.de, zamenjal bi na amazon.it. Gledam po appu že deset minut in ne najdem.

Reaper ::

Spodaj v Appu imaš navigacijsko vrstico, desno od ikone za košarico imaš ikono, 3 vporedne črte ena nad drugo, poscrolaj na dno strani, ki se odpre in vidiš zastavo države, ki jo imaš izbrano (Settings). Klikni na ta gumb in se ti odpre drop-down meni z nastavitvami, med katerimi je tudi izbor države.
««
51 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723537 (2003) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123164 (2738) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376458 (2742) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434433 (17553) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510284 (9370) Robert

Več podobnih tem