» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
48 / 64
»»

bastadu ::

Čez piranski zaliv.

cortez ::

posta zlovenije

roCkY ::

Sreča ali "kvantni premik" v dostavi?
"Delivery By Österreichische Post"; kar je bilo še lani in prejšnja leta mala do srednja mora malodane za vsako pošiljko
nisem nič naročal iz Amazona nekje od sredine decembra zato sprašujem... je pa takrat v szoni tudi kar lepo prihajalo. Raje dan prej kot je bila najava.

naročil 5-6 različnih artiklov 19. jan sredi dneva v sklopu 2 naročil nekaj ur narazen, danes vse na vratih v 2 paketih
normalna dostava
najava je bila za 26 jan...

bastadu ::

Kaj je s tem Amazonom, zadnji teden od njih dobil dva različna paketa, oba paketa sta bila ob dostavi precej izmaličena oz. napol odprta. V obeh primerih opažam, da krivci očitno niso bili poštarji, ampak tale njihov z Amazon logotipi popisan salotejp, kot da na njem sploh ne bi bilo lepila ali pa da bi lepilo totalno degradiralo, saj salotejp ni več lepljiv niti malo. Običajno je bilo ta salotejp precej težko dol strgati iz kartona. Še kdo opazil? Paketa sta prišla iz Španije preko Italije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Furbo ::

Se mi zdi da nekdo v verigi rad malo porine roko v paket in potipa če je kaj dobrega notri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OK.d ::

To opažam tudi sam že nekaj časa, zato pa vsak paket od Amazona ob dostavi dobro pregledam in slikam pred odpiranjem.
LPOK.d

roCkY ::

sicer velja ne hvali dneva pred nočjo...
sam sem zaenkrat še vse dobil kar je bilo poslano, je pa cca. 40+ naročil letno Amzon, eBay (0 Kitajci direkt, če roba ni v EU); paketi kakor kdaj, včasih res pride totalno zmahan karton a škode še ni bilo

kartoni ( dejansko ekološka katastrofa kakorkoli obrnemo) zadnje čase so Amazonovi mehkejši kot so bili ali le občutek, ker dajejo manj balasta zraven (tudi občutek?)?

k4vz0024 ::

Naročil sem izdelek na Amazona. Plačal preko SEPA, ker so kreditno kartico zavrnili. Še preden je blago poslano sem naročilo odpovedal. Ima kdo izkušnje kako je z vrnitvijo denarja na TRR? So kakšni problemi in kako Amazon varuje kupce pred prodajalci?

makucv ::

Reaper je izjavil:

Ales je izjavil:

Tudi če se zgodi, da pride dvakrat in če se tak izdelek kar obdrži, gre za kaznivo dejanje zatajitve. Pozor, kaznivo dejanje, ne prekršek.

Koliko bo kdo šel to preganjat, je sicer druga stvar. Če nič drugega je to stvar osebne integritete vsakega posameznika.


Se strinjam z napisanim. Je pa meni gospod na support chatu zadnjič napisal, da bom dobil obvestilo, naj izdelek vrnem, ker sem zanj dobil refund in naj to obvestilo ignoriram. Tu je seveda šlo za izgubljeni izdelek.

Vem pa tudi za primere, kjer se je pokvaril kakšen izdelek manjše vrednosti in je Amazon poslal novega, starega pa pustil lastniku in ga ni zahteval nazaj. To so tudi eksplicitno napisali, da starega izdelka ni potrebno vrniti.


Skratka takole se je razvilo. Kontanktiral sem prodajalca (iz Francije) in se zmenil, da bo še enkrat poslal robo. Potem se v 4 tednih ni zgodilo nič, vsak teden sem dobil info, da pošiljka še ni prišla nazaj iz SLO, da naj jih vprašam konec meseca. Pa da mi dajo 15EUR kredita, če pobrišem negativno kritiko na Amazonu.
Potem sem popenil in zahteval denar nazaj. Amazon je refundiral v 3 dneh, prodajalec pa je isti dan zvečer poslal mail, da so mi robo končno poslali. Vmes sem iz spletne trgovine v Nemčiji naročil podobno in cenejšo varianto.

Danes pa je po 7 dneh pa je roba tukaj... Kaj mi je za storit? Ne rabim je več.
Jo lahko na njihove stroške pošljem nazaj?

Furbo ::

Lahko bi zavrnil paket dostavljalcu/poštarju..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

makucv ::

Ni šlo, so ga pustili pri vratarju.
Naročilo preklical 28.1., paket so poslali 31.1.

mtosev ::

Rabim priznati, da so pri Amazonu zelo hitri. Soboto zvečer sn naročil in stuff je že danes tukaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Daniel ::

Zadnje čase so res hitri, tudi jaz sem paket, ki bi moral priti v četrtek dobil že v ponedeljek, naročeno pa konec tedna.

SumTingWong ::

Če se naročim na Amazon Prime (amazon.de), imam potem tudi brezplačno dostavo v Slovenijo? Ali pa vsaj tisto brezplačno dostavo nad 29€ ob izbranih izdelkih? Ali je to za DE in AT :)

Daniel ::

DE in AT.

nokia6310 ::

Če naročiš nekaj na Amazonu in ugotoviš, da je paket poškodovan in ga zavrneš kako potem od njih dobiš nazaj vrnjen denar? Zato pa ne maram takih trgovin. Mam rajši takšne kjer se lahko tudi s prodajalcem slišiš po telefonu.

Bolt ::

nokia6310 je izjavil:

Če naročiš nekaj na Amazonu in ugotoviš, da je paket poškodovan in ga zavrneš kako potem od njih dobiš nazaj vrnjen denar? Zato pa ne maram takih trgovin. Mam rajši takšne kjer se lahko tudi s prodajalcem slišiš po telefonu.

Ne nekaj na pamet! Kr neki že naprej pa sploh nimaš pojma kako te stvari potekajo.
Prej boš dobil nazaj denar od Amazona, kot pa od tistega tvojega švercerja, ki se boš z njim slišal po telefonu.
LOL In kaj potem, če se slišiš po telefonu! A potem je pa bolj zanesljiv. Če že potem v živo.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

MrStein ::

Denar nakažejo nazaj na kartico s katerim je bilo plačano.
V primeru SEPA nakazila pa (ugibam, ker tega se nisem počel) pa nazaj na TRR.

Zmeniš pa se preko weba.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Jaz z amazonom še nisem imel težav. Enkrat se mi je zgodilo, da je bil v paketu en sok poškodovan in je pač teko. Sem ga vrgo v koš in je. Glede, da je bila vrednost tega 2,5 EUR sem ga pač vrgo proč in to je to. Za vrednost 2,5 EUR se mi ni dalo pisati amazonu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nokia6310 ::

Bolt: Ne govorim na pamet. Pišem glede na prej navedeno, da so določeni uporabniki dobili poškodovane pakete. Zame je drugače če se slišiš po telefonu lahko stvar lažje in hitreje pojasniš in urediš.
Mtosev kdo pa govori o taki majhni vrednosti? Govorim v primeru, ko se kupuje elektronika.

Buggy ::

Mene pa zanima kako lahko trdis, da je poskodovan tudi artikel, ce je poskodovan paket (transportna skatla) in ga zato zavrnes?
Kaksna poskodba pa je to? Je bil paket na pol odprt da se je videla notri se zascitna embalaza, ki obdaja original embalazo artikla (ki je tudi zascitena)?

Zavrnes paket, ker ima skatla paketa enega od kotov malce potlacenega, drug dela pa mal popraskan, pa mal prevec je umazan...? Res me zanima!

Narocam prakticno vsak teden kaksen paket iz SI, Amazonov(DE, FR, IT, ES), Ebay-a ter CN stacun pa se nisem dobil artikla, ki bi bil poskodovan ali bi bilo kaj narobe z njim, ceprav je originalen paket vcasih prisel tak kot bi ga z riti potegnil. Praviloma je vedno tako, da je znotraj paketa se en kup zascitne embalaze in potem se originalna od elektronike, ki tudi nudi dodatno zascito.

Res ne vem kake so to kaprice enih ali pa imate res tako neverjetno smolo oz. sam si mislim, da zgolj radi komplicirate ;((

Tidule ::

nokia6310 je izjavil:

Bolt: Ne govorim na pamet. Pišem glede na prej navedeno, da so določeni uporabniki dobili poškodovane pakete. Zame je drugače če se slišiš po telefonu lahko stvar lažje in hitreje pojasniš in urediš.
Mtosev kdo pa govori o taki majhni vrednosti? Govorim v primeru, ko se kupuje elektronika.


Pač nakladaš, smo razumeli. Karkoli se da povedat o amazonu, je dejstvo, da je customer service svetlobna leta pred čemerkoli kar lahko pri nas prikličeš na telefon.

Mene pa zanima kako lahko trdis, da je poskodovan tudi artikel, ce je poskodovan paket (transportna skatla) in ga zato zavrnes?

V bistvu lahko. Celo brez tega se lahko odločih in paket vrneš, pač pravila nakupa na daljavo.

Amapk ravno pri amazonu se ne rabiš s tem kaj dosti obremenjevat, tudi če tak paket prevzameš, ker če se bo izkazalo, da je artikel poškodovan boš v 99% zadevo brez težav rešil. Edino treba bo tipkat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Buggy ::

Amapk ravno pri amazonu se ne rabiš s tem kaj dosti obremenjevat, tudi če tak paket prevzameš, ker če se bo izkazalo, da je artikel poškodovan boš v 99% zadevo brez težav rešil. Edino treba bo tipkat.


sej to govorim... v cem je finta da paket ZAVRACAJO, se preden artikel sploh odprejo in sprobajo?
Tudi ce se izkaze, da je kej poskodovan ali da ne dela po pricakovanjih, nenzadanje ce tebi vec ne ustreza lahko to pri Amazonu naredis v roku 30 dni (govorim iz glave) ali pa javis, da si opazil kaksno tezavo in se v mailu zmenis celo za delni refound ali pa ga vrnes brez stroskov nazaj (Amazon).

Jaz sem prek Amazona celo mal za hec vprasal prodajalca (Amazon je bil zgolj posrednik), ce lahko pri ze kupljenem artiklu, ki je ko sem ga dobil prisel v akcijsko ceno dobim kaksen refound in so mi brez tezav nakazali razliko na Amazon wallet. O tem lahko pri slovenskih tgovcih, pa ce jih 10x na telefon dobis lahko samo sanjas.

...toliko o tem kako smo slovencki se zmer zaplankani in bojeci vsega novega/drugacnega kot smo sicer navajani. Zato pa nas strize vsak, ki ima 5 min casa tako politicno kot komercialno ;((

darkolord ::

Pri Amazonu je res vseeno za stvari manjše vrednosti (do nekaj 100 eur), ker so tako močni, da bodo to pač zaračunali nekomu drugemu - večinoma dobavitelju.

Sicer bi bilo "prav", da škodo za poškodovano pošiljko krije prevoznik, ampak strankam je vseeno, kdo ga bo najebal, samo da dobijo svojo robo.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

To bi jaz rad izvedel o kaksnih poskodbah "paketov" je govora, ker sem skoraj preprican da kurirska sluzba, ki v svojem procesu sortiranja in transporta nek paket tako demolira, da je ocitno prislo do poskodbe med transportom, tega verjetno tudi dostavi ne?

Kot sem rekel. Jaz tako poskodovanega paketa se nikoli nisem dobil, pa sem narocil vec stvari konkretno drazjih kot jurja...nenazadnje so mi celo fully e-Bike poslali preko kurirske sluzbe v skatli oz "paketu" v vrednosti 4K€, ki seveda ni bila perfekt, kolo je bil pa BP.

OK.d ::

Parkrat sem dobil manjše stvari v nekakšnem čudnem kartonu iz katerega lahko brez poškodovanja kartona vzameš ven izdelek, vendar nikoli ni nič manjkalo.
Drugače kapo dol na njihovo reklamacijsko politiko.
LPOK.d

Bolt ::

nokia6310 je izjavil:

Bolt: Ne govorim na pamet. Pišem glede na prej navedeno, da so določeni uporabniki dobili poškodovane pakete. Zame je drugače če se slišiš po telefonu lahko stvar lažje in hitreje pojasniš in urediš.
Mtosev kdo pa govori o taki majhni vrednosti? Govorim v primeru, ko se kupuje elektronika.


Ja govoriš na pamet, oziroma na podlagi nekih kvazi uporabnikov. Baba čula, baba rekla.
Že tvoj prvi post pove vse. Napisan je tako kot bi ga iz rit potegnil.
So ti že drugi dovolj povedali. Ja pride kakšen paket poškodovan ali izdelek nedelujoč. Glede na to koliko stvari gre skozi "njihove roke" to sploh ni čudno. Toda kot so ti že drugi povedali, ni nikoli bil problem reklamacije. Vse gre veliko hitreje kot tisto tvoje urejanje in pojasnjevanje po telefonu. Vem, sem imel že raznorazne bisere "na telefonu" in v živo, ravno pred parimi dnevi preko spletne trgovine Withcar (nateguni, da ni večjih), da ne govorim preko Bolhe...
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

robo125 ::

Tole bi kupil na Amazonu. Prodajalec ni Amazon ampak Anker(direct). Če se ne motim?

https://www.amazon.de/dp/B01MTB55WH?lin...

Kako je potem z garancijo. Če bo karkoli narobe, bom moral kontaktirati Anker ali Amazon?

Daniel ::

Vseeno, ker ni nobenih težav z garancijo kar se Ankerja tiče, če kupiš na Amazonu, samo številko naročila sporočiš. Meni so enkrat iz Amazona poslali Ankerjev USB E Marker kabel, ki je že bil rabljen. Sem kontaktiral Anker in so mi vrnili del kupnine, ker pač ni bil nov. Sem pa imel enkrat negativno izkušno, ko sem kupil Ankerjeve MicroUsb kable na Ebayu in so v roku 1 meseca vsi odpovedali. Tam pa sem se za garancijo obrisal pod nosom.

robo125 ::

Tnx. Potem bolje da vzamem Anker kot tole?
https://www.amazon.de/dp/B07HFQYD1D?lin...

Če vzamem tega, tudi ne tudi ne bo problemov z garancijo?

Tribit naj bi imel boljši zvok (pravijo testi), medtem ko anker (moje mnenje) ima dobre baterije, ker se s tem bolj ukvarja...

12bot34 ::

Zanima me, kako je z nakupom na firmo na amazon.co.uk? Zanima me glede na to, da niso več v EU.

BuDi79 ::

12bot34 je izjavil:

Zanima me, kako je z nakupom na firmo na amazon.co.uk? Zanima me glede na to, da niso več v EU.
Oni so. Za fizične osebe npr. načeloma vse za EU urejajo prek "Amazon EU", tudi če je iz UK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Nikonja ::

Bolj te lahko skrbi carina in davki ker niso več v eu

Rusty77 ::

Zdravo!

Rad bi kupil eno ročno uro znane firme iz Amazon.de pa me zanima če kdo ki več kupuje preko spleta ve ali me bo ob tem stalo tudi carinjenje?

mtosev ::

Če je pride iz EUja ni carine.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

predi ::

Kdo je načeloma kriv za takšne napake na Amazonu (seller ali Amazon)?

Viper Steel Series PVS416G386C8K Memory (16 GB (2 x 8 GB), 4133 MHz
https://www.amazon.de/-/en/Viper-Steel-...



Proizvajalec pravi, da so to 3866 MHz moduli, glede na "Patriot inv. number".
https://assets.website-files.com/5cdb2e...

Je to za "Report Seller", če naročiš pa ne dobiš tistega kar si mislil, da si naročil?

polozweii ::

Danes sem šel prvič kupovat na Amazon.de
Vpisal sem Visa kartico..mislim da bi naj poslal tudi sliko ampak je šlo vseeno skozi.
Ko sem zaključeval nakup se je pokazalo okno Potrditev spletnega plačila bank@net. Se to dogaja tudi pri ostalih?

Enako okno s potrditvijo spletnega plačila bank@net se mi je pred kratkim pojavilo na neki drugi spletni strani. Ko sem poskusil naslednji dan se omenjeno okno ni več prikazalo in sem lahko zaključil nakup.

Daniel ::

Od 3.5 bo za vsa spletna plačila zahtevana potrditev (sms, rekono,...)

FoxKnox ::

Od 3.5.bo treba vse nakupe iz EU potrditi v aplikaciji banke ali spletni banki.Lahko tudi drugače, če banka tako določi Za nakupeizven EU to ne velja.

kljhjkhkjh ::

Zdravo,

pred kratkim sem kupil izdelek z dvoletno garancijo preko amazon.de.
Zdaj bi rad ta izdelek prodal.

Imam par vprasanj.

1. Ali lahko na kakrsen koli nacin dobim racun brez osebnih podatkov (billing address + shipping address). Na amazon spletni strani imam na voljo samo "download invoice", ki ima osebne podatke.
2. Ce prodam izdelek nekomu in mu podam racun z osebnimi podatki, ali bo ta oseba lahko uveljavljala garancijo na izdelek preko amazon ali ima amazon vezano garancijo na amazon account z katerim je bil kupljem izdelek?

Tidule ::

Racuna brez imena ne mores dobit, pa tudi ce bi ga ti to kaj dost8 me koristi, ker iz narocila amazon seveda vidi kdo je kupec.

Praviloma sicer omejitev z vidika kdo uveljavlja ni, edino kaj vec dopisovanja zna bit s supportom, ker tega narocila ne bo pri novem lastniku.

polozweii ::

Pred par dnevi sem kupoval na amazon.de. Včeraj sem na bank@net potrdil nakup medtem ko sem bil logiran na amazonu.
Zakaj Amazon še vedno jamra da ni urejeno?

polozweii ::

polozweii je izjavil:

Pred par dnevi sem kupoval na amazon.de. Včeraj sem na bank@net potrdil nakup medtem ko sem bil logiran na amazonu.
Zakaj Amazon še vedno jamra da ni urejeno?

Urejeno

predi ::

Amazon.de mi je 300€ vreden procesor (box brez hladilnika) poslal v obični kartonski kuverti brez oblog (taki za knjige). Izročil mi ga je lokalni poštar skupaj s cajtengi. Mešani občutki.

Kaj so to zaene tracking številke, CWxxxxxxxxxSI, da jih ne prepozna noben tracker? Delivery by ACRPI? Šele ko je paket prispel v Slovenijo, je naša Pošta logirala par vnosov za končno dostavo.

predi je izjavil:

Kdo je načeloma kriv za takšne napake na Amazonu (seller ali Amazon)?

Viper Steel Series PVS416G386C8K Memory (16 GB (2 x 8 GB), 4133 MHz
https://www.amazon.de/-/en/Viper-Steel-...



Proizvajalec pravi, da so to 3866 MHz moduli, glede na "Patriot inv. number".
https://assets.website-files.com/5cdb2e...

Je to za "Report Seller", če naročiš pa ne dobiš tistega kar si mislil, da si naročil?
Sem potem kontaktiral sellerja, ki mi je zatrdil, da gre za napako na strani Amazona, ne njih. Dejansko je napačen id izdelka v naslovu in URL-ju - ko sem naročil, sem dobil pravi kit (4133 MHz) od tega specifičnega sellerja. Mi je tudi zagotovil, da bodo zadevo porihtali takoj, ko bo to mogoče.

mtosev ::

Bom tole vprašal. Pozna kdo kakšno dobro žepno svetilko? Nekaj pri čem se baterije hitro ne izpraznijo in mogoče, da ima led.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Daniel ::

Žepno ne. Za vse ostalo pa Astrolux FT03

mtosev ::

Thx. Bom pogledal za njo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Amazon mi je poslal prazno sklatlo. Sedaj preverjajo. Zanima me ali ti v takih primerih vsaj dajo nek majhne gift certificate za cas in zivce, ki si jih potrosil zaradi njehove malomarnosti?

tikitoki ::

Zanimivo, po porazni izkusnji z nakupom preko Amazona, nisem upravicen do ocene prodajalca. Tolk o ocenah. To podrocje je potrebno zakonsko urediti in uvesti drakovnske kazni za krsitelje.

janezvalva ::

lahko bolj podrobno opišeš svojo izkušnjo? bomo lažje ocenili, če je res porazna. hvala.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?
««
48 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25722204 (670) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122834 (2408) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376363 (2647) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433880 (17000) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510193 (9279) Robert

Več podobnih tem