» »

Win 2000 instalcija - HELP!!!!

Win 2000 instalcija - HELP!!!!

Quake ::

Imam hud problem z instalacijo Windows 2000 PRO!

Problem je sledec!

Ko se Winsi ze prakticno instalirajo in ko pise, da je instalacija koncana ter da naj restartam racunalnik, se masina se normalno restarta, potem pa se preden se pokaze namizje(desktop) sam od sebe resetira!!! Vmes se pokaze se nek blue screen, vendar samo za desetinko sekunde, tako da ne morem razbrati, kaj gor pise!

Sprasujem zato, ker se vsem prijateljem instalirajo popolnoma normalno in nobeden ni imel taksnih problemov!

Z F-Diskom sem probal ze narediti novo particijo, ampak nic ni pomagalo!

Aja, pa tile Windowsi so licencni, da ne bo kdo kaj rekel!

Prosim pomagajte :O

JLP ::

Restartirej v safe mode in odklopi avtomatski rebbot da boš vido kaj piše na BSOD. Odklopi pa se tako, da greš v Control Panel > System > Advanced (tab) > Startup and Recovery (gumb) in tm odkljukaš Automatically Reboot.
Live long and prosper!

Quake ::

ja, hmja, no, .... hvala JLP!

Sedaj imam namescene Windows Millenium in nebi sel se ravno enkrat formatirati vsega skupaj, razen, ce mi nebi dal kdo konkretnih navodil, kaj narediti!

Torej, ce je imel kdo od vas ze enako tezavo, naj prosim odgovori!

Drugece pa hvala JLP!

Aja, btw. ko sem tako zelo na hitro pogledal veckrat, se mi je zdelo, da tezi z nekim System32.dll filom....

ABX ::

Ja uno z Automatic reboot je ena velika pizdarija, ker ti sploh ni jasno kaj se dogaja.


Zelo možno da kaka naprava/driver je v sporu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Quake ::

ABX:

Kako je lahko driver v sporu, ce je sistem na novo formatiran? Tudi z napravami nebi smelo biti problema.

Imam taksen konfig:

Plata: Microstar i815EP
P3 866(nenavit)
256 MB ram CAS3
disk Fujitsu 20 Gb 7200
Yuan GTS PRO 64 MB DDR Tv Out
SB Live Player

Winsi Millenium se instalirajo popolnoma normalno brez vsakih tezav!

Quake ::

a ma se kdo kaksno idejo slucajno???

ABX ::

IRQ conflict

to je ena možnost
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Quake ::

mhm, ....IRQ-je imam nastavljene v BIOS-u na AUTO!

JLP ::

Ja a si že šo v sfa mode pa pogledov kaj piše na BSODju?
Live long and prosper!

Quake ::

JLP:

Ne, ker ne mislim se enkrat formatirati celega diska, zato da bom lahko pogledal kaj tam pise! Aha, a pol pa naj grem nazaj nalagati Milleniume, da bom lahko sporocil, kaj sem tam videl! In potem spet enako? Ne bo slo.

Vseeno pa mislim, da tam tezi nekaj v zvezi s System32.dll filom!

JLP ::

Ja no kej bl določenga je pol težko rečt če ne vemo kaj tm piše. Kar bi jest naredu je: Podownlodov najnovejši BIOS za plato, flashow BIOS, ga resetirov, in nastavu settingse. Pol bi vse nepotrebne zadeve pobral ven iz kompjureja. Tko da bi blo čim manj not. Pol bi inšalirov Win2k in upov da zej ne bo BSODja. Če ga ni pol je kul. Lepo bi tanajnovejši SP2 gor dav in potem bi začev zadeve eno po eno not u komp dajat. Tko bi točno vedu kera naprava povzroča to.
Live long and prosper!

andrej ::

automatic reboot je v vecini primerov cool. Zamisli si ta scenario:
mas en server, ki je na lokaciji do katere trenutni namas dostopa. Recimo v nekem zavarovane sefu ti pa si na morju. Ce pride do blue screena bo server dead - edina resitev da ga nekdo fizicno resetne... To zna bit problem. Automatic restart pa samodejno sistem ponovno zazene in server je up v no time...

Quake ::

Hvala JLP!

Bom poizkusil!

BIOS za osnovno plosco mi je dal misliti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152939 (2329) fr!Xy
»

nenehno resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
7992 (937) nejc_
»

Win XP blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
6905 (735) Tr0n
»

keri Winzi?

Oddelek: Programska oprema
7914 (831) Gh0st
»

SetiTEAM

Oddelek: Programska oprema
191079 (876) JLP

Več podobnih tem