» »

MS Word-ov Mail Merge (Spajanje Dokumentov)

MS Word-ov Mail Merge (Spajanje Dokumentov)

tha_man ::

Pozdravljeni!


Zanima me, če se v Wordu da funkcijo Mail Merge uporabiti tako, da bi si najprej pripravil nek Template (Predlogo) za dokument, potem pa noter napolnil z MM neko tabelo (Detail). Meni se za vsak zapis v tabeli ponovno izpiše tudi cela predloga (torej, Data Source se uporabi kot Master dokument), kar ni kul.

Mogoče se da to izvesti s pomočjo Delphija (ima neke OLE server komponente), pomembno je le, da je predloga napisana v Wordu, tako da jo končni uporabniki lahko preprosto spreminjajo.


TIA,
Bojan

edmund ::

HEm, nevem - meni MM dela "Wunderbar"!

Nastaviš si polja katera bodo v mergu, jih nafilaš, pa narediš template in zmečeš tista polja notri. Pol pa mergaš v file, na printer...

Nisem sicer razumel kaj točno hočeš, samo meni dela vse lepo.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

tha_man ::

Problem je v tem, da bi jaz rad filal podatke direkt na predpripravljen template, ne ročno kopiral vanj že mergane podatke. Če to nardim, se mi za vsak zapis v bazi ponovi cel template, jaz bi pa rad samo en dokument, z eno tabelo v sredini, kamor bi se direkt nafilali podatki.

Iskal sem vsepovsod, pa ni nobenga takega primera. Vsepovsod se na template filajo sm kak naslov v header, tako da se itaq mora za vsak naslov cel template ponovit. Jaz hočem tabelo! :'(
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za ustvarjanje dokumentov (poslovnih ponudb, itd.)

Oddelek: Programska oprema
365475 (4605) Ales

Spajanje dokumentov za pošiljanje po emailu kot priloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
82417 (2288) Ziga Dolhar
»

Britanska vlada razmišlja o prehodu na OpenOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7825493 (22408) KoKi
»

Word 2003 - stalno logo na kuverti - spremeba template ?

Oddelek: Programska oprema
83160 (3017) solo5
»

web page maker-template

Oddelek: Izdelava spletišč
81567 (1414) pickle_rick

Več podobnih tem