» »

Word 2003 - stalno logo na kuverti - spremeba template ?

Word 2003 - stalno logo na kuverti - spremeba template ?

solo5 ::

V Wordu 2003 bi rad, da se mi vsakič v zgornjem levem kotu kuverte (kjer naj bi bil naslov pošiljatelja) namesto teksta prikaže logo.

Ker se kuverte tiska kar pogosto, vsakično vstavlje logotipa ne pride v poštev.
Kuverte se tiska tako, da se označi naslov, ki je v wordu, klikne Orodja - Pisma in pošiljanje - ovojnice in nalepke, in naslov se prjemnika se samodejno pripravi v polje prejemnika, naslov pošiljatelja pa je prazen.

V bistvu bi verjetno moral moral spremeniti predlogo (template) DL kuverte, da bi se mi vedno v naslovu pošiljatelja prikazal logo.

msjr ::

logo daj v header, naštimaj layout "behind text" in postavi tam kjer mora biti, sejvaj template in SUCCESS!

solo5 ::

msjr je izjavil:

logo daj v header, naštimaj layout "behind text" in postavi tam kjer mora biti, sejvaj template in SUCCESS!


Hvala za odgovor.
Pod katerim imenom pa je shranjen template kuverte, ker če shranim pod template Normal.dot, potem je glava na vseh listih (jaz bi jo rabil samo na kuvertah).

Ziga Dolhar ::

Naredi nov dokument (kuverto), oblikuj po želji ... nato Save as -> Word Template.
https://dolhar.si/

solo5 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Naredi nov dokument (kuverto), oblikuj po želji ... nato Save as -> Word Template.


Vem da je potrebno shraniti datoteko kot Word template, rabim še IME ne tip datoteke, pod katero moram shraniti Word template, da mi v wordu če kliknem Orodja - Pisma in pošiljanje - ovojnice in nalepke natisne zraven še glavo ne samo prazno kuverto.

Rabim torej ime fajla, ki predstavlja Word tempalte npr. DL kuverte.

Ziga Dolhar ::

Izmisli si ga. :)

Recimo MojaKuverta.dot.

In ko boš želel ustvariti nov dokument, temelječ na tej predlogi, boš zgolj poklikal to predlogo.

Word, kadar greš ustvarjat novo pisanje, praviloma ne gre za vsako posebej iskat svojega templejta, ampak bazičnemu (normal.dot) določi page layout in druge nastavitve.
https://dolhar.si/

solo5 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Izmisli si ga. :)

Recimo MojaKuverta.dot.

In ko boš želel ustvariti nov dokument, temelječ na tej predlogi, boš zgolj poklikal to predlogo.


Da bi vsakič posebej odpiral predlogo MojaKuverta.dot ne pride v poštev.

Kuverte želim tiskati iz kateregakoli dokumenta (ne pa da odpiram posebeno predlogo), tako da npr. označim naslov v kateremkoli že odprtem dokumentu in kliknem Orodja - Pisma in pošiljanje - ovojnice in nalepke (oz. imam že nastavljeno ikono za ta ukaz v orodni vrstici) in mi izpiše kuverto z označenim naslovom. To mi sedaj že dela, rad bi da mi doda samo še logotip.

Ziga Dolhar ::

Ah, razumem.

Kaj praviš, da bi za tole izdelal kar lepo makro? (Oz. dodal svojemu obstoječemu makru, ki ti po označitvi naslova dokument spremeni v "kuverto"?)
https://dolhar.si/

solo5 ::

Našel sem rešitev, ki je točno to kar iščem :
http://www.techrepublic.com/blog/msoffi...

Dejansko se spravi text in sliko v sistemsko določeni paramter Samobesedila EnvelopeExtra1, ki se shrani v predlogo Normal. Ko označiš naslov in klikneš kuverto, ti ta paramter EnvelopeExtra1 sam postavi v zgornji levi vogal kuverte.

Problem pa je, ker zadeva dela samo v angleškem Officu 2003, v SLO verziji pa ne, Word enostavno ne razume sistemsko paramter samobesedila EnvelopeExtra1, lahko, da je preveden s prevodom Worda in se mu reče kako drugače.

Na računalniku kjer bi se to delalo pa je SLO Office, ne angleški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solo5 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Wordom

Oddelek: Programska oprema
111157 (1013) bluefish
»

Program za obdelavo naslovov

Oddelek: Programska oprema
51456 (1357) samix
»

kako printati nalepke?

Oddelek: Programska oprema
108096 (7982) perci
»

word se mi ne zaganja

Oddelek: Programska oprema
141091 (1000) ABX
»

zaklepanje word dokumenta

Oddelek: Programska oprema
73172 (3057) Highlag

Več podobnih tem