» »

Microsoft novice

Microsoft novice

Slo-Tech - Na Microsoftovi strani so objavili nekaj informacij o prihajajočem Visual Studio 2005. Ena izmed novosti bo recimo Visual Studio 2005 Express Edition, ki je namenjena začetnikom na področju programiranja. Ta je že danes na voljo v Beta različici. Na voljo so Visual Basic, Visual C#, Visual C++, Visual J#, Visual Web Dev in SQL Server, ki pa jih lahko snamete tukaj.
Poleg tega bo izšel SQL Server 2005, oba skupaj z Visual Studio 2005, ki sta bila najprej načrtovana za konec leta 2004, kasneje za prvo polovico 2005, pa sta sedaj spet doživela preložitev za drugo polovico tega leta.

Na t.i. Web chat-u je Microsoft razkril nekaj omrežnih novosti, ki zadevajo operacijski sistem v nastajanju, z imenom Longhorn. Le-ta bi naj vseboval nov t.i. stack, tako za IPv4, kot za IPv6, ki bo optimiziran tako za počasne brezžične, kot hitre gigabitne povezave. Prav tako bi naj bil bolj fleksibilen. Dodali bodo tudi vgrajeno podporo za 802.11i in 802.1x brezžično omrežje, priložili pa bodo tudi orodja za odkrivanje in odpravljanje napak. Več
Novica

Še ena malenkost. Microsoftov program, namenjen nadzorovanem dostavljanju popravkov in servisnih paketov, ki je imel na začetku ime SUS, kasneje WUS, je sedaj dobil ime US, saj bi naj ime WUS pomenilo big girl’s blouse. Poleg tega pa vsebuje preizkusno (beta) različico Microsoft Update (MU).

19 komentarjev

darkolord ::

Pozabil si še na firewall, ki se ga bo dalo lepo programirat

64202 ::

> Še ena malenkost. Microsoftov program, namenjen nadzorovanem dostavljanju popravkov in servisnih paketov, ki je imel na začetku ime SUS, kasneje WUS, je sedaj dobil ime US, saj bi naj ime WUS pomenilo big girl?s blouse.

Hehe, firma z imenom Malimehki se sekira za ime toola, ki ga itak 99% ljudi sploh ne pozna po imenu :))

darko: a se bo dalo delat port forwarding ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

darkolord ::

Ja

64202 ::

Kako se bo pa programiralo - C/.NET api al cmdline? Al me bos nagnal clank brat? :))

darkolord ::

Spc ::

darko: a se bo dalo delat port forwarding ipd.?

Sej pa so že Windows 2000 imeli port forwarding in tako ga tudi imajo sedanji Windows xp in Windows Server 2003.

:|

BigBoss ::

Zakaj mi vsi tile gooodiji v IP stacku smrdijo na MS standardiziranje ?

pecorin ::

Kako se bo pa programiralo - C/.NET api al cmdline?

kako si ti predstavljas pisanje rulesetov za firewall v programskem jeziku? ali se pa samo hecas? :)

malo zlobe: kaj tcp/ip sklad bodo vzeli od novega solarisa? :) ker sun je pred par meseci rekel podobno stvar za tcp/ip stack solarisa 10, le da je solaris 10 ze izdan..:)

btw. stack se lahko prevede kot sklad..

darkolord ::

pecorin:

WFP is not a firewall. It is a set of system services and APIs to enable firewalls to be developed by Microsoft and third parties.

64202 ::

> Sej pa so že Windows 2000 imeli port forwarding in tako ga tudi imajo sedanji Windows xp in Windows Server 2003.

Lahko naredis tole v win2k/xp?

paketi od hosta 1.2.3.4/255.240.0.0 na port 6666 naj grejo na host 2.3.4.5 na port 8888
paketi od hosta 5.2.3.4/255.240.0.0 na port 6666 naj grejo na host 2.3.4.6 na port 6655
paketi od hosta 7.2.3.4/255.240.0.0 na port 6666 naj grejo na host 2.3.4.7 na port 1234

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

64202 ::

> kako si ti predstavljas pisanje rulesetov za firewall v programskem jeziku? ali se pa samo hecas?

Hja, pac bi rabil shorewall-like frontend program za rulesete (frontend bi klical C api namesto iptables ukazov). Torej MS ISA Server 2004, samo da ISA mi ne deluje prevec skriptabilen, mogoce se motim.

darko: ok, bom si se malo prebral, na unem linku skrajno primanjkuje informacij

Microsoft ::

64202, mislim, da se tistole da narediti z RRAS. Tam potem dolocis izvorni IP in mislim da subnet mask, potem port, pa protokol, isto za cilj. Samo nevem, ce se da to narediti za kaksno skripto al kaj takega. In to je del Server sistema, na XPjih tega ni.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Pod port forwarding jaz razumem port forwarding recimo iz interneta v lokalni oz drugi network..
To kaj si ti napisal pa je extremno advanced firewall z port forwardingom .. probaj ISA Server Enterprise Edition mogoče?
8-)

64202 ::

Hehe, jaz mam samo drugacno skalo zgleda. Tisti ruleset po moje kar dobro loci pleve od zrnja :).

Myth ::

Vse se da, če se hoče. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

64202 ::

Ze ze, samo me zanima ali bo to builtin v longhornu...

Microsoft ::

Zdele sem nasel se eno zanimivo zadevo, ki bo na voljo ze v Longhorn client verziji. Imenuje se NAP. klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

Hehe, sem si precital arhitekturo zadeve, in kaj cem rect. Samo MSju uspe:
1. naredit luknjast OS in ga prodat za $$$
2. naredit ultrapolicy based firewall sistem za omejevanje dostopa na mrezo sistemom iz tocke 1., in to prodat za $$$$$$$$

BigWhale ::

> paketi od hosta 5.2.3.4/255.240.0.0 na port 6666 naj grejo na host 2.3.4.6 na port 6655
> paketi od hosta 7.2.3.4/255.240.0.0 na port 6666 naj grejo na host 2.3.4.7 na port 1234


> To kaj si ti napisal pa je extremno advanced firewall z port
> forwardingom .. probaj ISA Server Enterprise Edition mogoče?

To je extremno advanced? Eh? Se hecas?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1. ŠJC dogodek v letu 2005 / 06

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
52771 (2639) Kami
»

Microsoft SQL server 2005 in Visual studio

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
164513 (3768) Microsoft
»

Visual Studio 2005 Beta 2

Oddelek: Programska oprema
371538 (1048) [MYTiX]
»

V ponedeljek se je odvijal WinHEC 2005

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
363303 (2657) CCfly
»

Dogodek Študent je Car - v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638522 (7625) Fury

Več podobnih tem